Jak naučit kotě, aby nevběhlo pod jedoucí auto?

Nezodpovězené otázky Nová otázka

Text otázky

07. 01. 2018

Bertíček

Dobrý den, dosud jsem měl několik "obyčejných" domácích koček a všechny chodily ven. Bohužel jedna z nich často chodila přes silnici a jednoho dne ji přejelo auto. Na jaře si chci pořídit nové koťátko. Existuje nějaký způsob, jak kotě naučit, aby nevběhlo pod jedoucí auto? Děkuji za radu.

Zpět na výpis

  • Odpověď odborníka

    09. 01. 2018

    Dobrý den. Upřímně řečeno, ještě jsem neslyšela, že by se kočku dalo naučit nechodit pod auta a je to odvěký problém všech kočičářů. Znám zaryté chovatele, kterým přejelo už 8 koček během pár let a přesto si pořizují další, i když bydlí u cesty a pouštějí je ven. Napadá mě jakási varianta elektrického ohradníku, ale obávám se, že tyto obojky se vyrábějí jen pro psy a pro kočky doposud ne. O žádném řešení jak to kočku odnaučit jsem neslyšela a při dnešním stylu řízení většiny řidičů je auto pro kočku riskantní i když se rozhlédne, než přejde silnici. Obávám se, že pokud bydlíte u frekventované cesty, bude tady to riziko vždycky :( Snad jedině extra inteligentní kočka bude při přecházení cesty zkoumat, zda něco nejede... Přeji šťastný výběr :)


    Za redakci Hafici.cz Magdalena Hegerová

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.