Jak naučit kočku pít vodu?

 • -- bez nadpisu --

  11.01.2018 12:56:51

  PetiMicka napsal(a):

  Náš kocour pil vodu odevšad, kromě jeho misky. Hodně později nám veterinář řekl, že se může stát, že se kočce miska nelíbí :D tak jsme prostřídali několik barev a tvarů a z čeho pije i jí, tak má něco takovéhohttp://www.baron.cz/kocka/plastova-miska-protiskluzovou-upravou-ml-38704-k-KK000005.html

 • Re:

  27.07.2017 23:48:14

  Monulka napsal(a):

  ruzickovakapusta (27.07.2017 15:26:18) napsal: Náš kocour taky pije velice málo. Přes léto chodí ven, takže tam si vodu opatřuje sám a jen výjimečně ho vidíme pít z nachystané misku. Přes zimu je ale pořád doma a ze své mističky pije jen mléko. Dáváme mu normální kravské ředěné vodou a nemá s tím problém. Každopádně každá kočka to snáší jinak. Občas pije ze psí misky, ale jen velmi málo. Naopak rád chodí olizovat kapky vody do vany a nebo si "řekne", abychom mu pustili kochoutek.
  Zkuste mu po bytě rozestavět různé mističky a nádoby s vodou. Uvidíte, jestli ho něco zaujme. Spoustu koček pije opravdu málo. Často se jim nelíbí mistička a některé třeba pijí výhradně z konve na zalévání kytek :D Někdo mi i radil dát do misky s vodou na dno kamínky, že to některé kočky zaujme.
  :)


  Ano, i ten náš si venku umí najít zdroj vody - už jsem ho viděla jak pije ve žlábku dešťovou vodu, ve které už jsou i žabince, brr :-~ :D

  Vodu dostává do stejné misky, jako to mlíčko, a to z ní pije bez problémů, takže miskou to nebude. Teď zrovna rekonstruujeme, takže je trošku problém mu nechat rozestavěné misky s vodou i v jiných místnostech, ale aspoň do ložnice bych jednu přidat mohla.

  Ty kamínky zní zajímavě, to bych zkusit mohla. Jinak to asi vidím na to stálé ředění kapsiček a sem tam to mlíčko :( Kravské mu dávat nechci, ani zředěné.

  Každopádně děkuji za příspěvek, uvidíme, jestli se to něčím nezlepší.

 • -- bez nadpisu --

  27.07.2017 15:26:18

  ruzickovakapusta napsal(a):

  Náš kocour taky pije velice málo. Přes léto chodí ven, takže tam si vodu opatřuje sám a jen výjimečně ho vidíme pít z nachystané misku. Přes zimu je ale pořád doma a ze své mističky pije jen mléko. Dáváme mu normální kravské ředěné vodou a nemá s tím problém. Každopádně každá kočka to snáší jinak. Občas pije ze psí misky, ale jen velmi málo. Naopak rád chodí olizovat kapky vody do vany a nebo si "řekne", abychom mu pustili kochoutek.
  Zkuste mu po bytě rozestavět různé mističky a nádoby s vodou. Uvidíte, jestli ho něco zaujme. Spoustu koček pije opravdu málo. Často se jim nelíbí mistička a některé třeba pijí výhradně z konve na zalévání kytek :D Někdo mi i radil dát do misky s vodou na dno kamínky, že to některé kočky zaujme.
  :)

 • Jak naučit kočku pít vodu?

  25.07.2017 12:48:12

  Monulka napsal(a):

  Dobrý den všem,

  máme doma cca 8-mi měsíčního kocourka (je to nalezenec, takže věk nám jen odhadli na veterině). Krmím ho kvalitním krmivem, dostává granulky Applaws a kapsičky a konzervy různé druhy, ovšem vždy ty s vysokým podílem masa, prostě ho chci krmit dobře. Vše mu chutná, baští rád. Problém máme s pitným režimem. Ani za nic nechce čerstvou vodu. Zkoušela jsem mu i pustit vodu z umyvadla, když na něj vyskočil, ale on ne. Pije jedině dlouho odstátou nebo když mu odmočím misku po kapsičce, tak se z toho občas napije, protože v tom cítí to masíčko a šťávu. Ale pije strašně málo. Kupuju mu zatím kočíčí mlíko a ředím mu to čerstvou vodou - to vypije. Ale nechci a nebudu mu to mlíko kupovat do nekonečna, za prvé to stojí dost peněz a za druhé se to musí do týdne spotřebovat, což nestíháme, protože zas tolik nám nepije. Občas mu do kapsičky přiliju vodu a zamíchám, to sní a vylíže. Ale to je tak vše. Četla jsem o fontánkách, ale nevím jestli by ho to bavilo, když s ním tekoucí voda z umyvadla nic neudělala a když čerstvou vodu nechce.

  Měli jste taky takový problém? Jak jste to vyřešili? Moc děkuji za odpovědi.

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.