Nový byt/další kočka

 • další kočka

  10.01.2018 18:20:29

  Kavinka napsal(a):

  Hlavně se při přivedení nového kotěte k starší kočičce věnovat starší kočičce. I jí klidně dávat víc ňamek. Je potřeba, aby si kočka nemyslela, že kotě je vetřelec. Zvyknou si, to mi věřte. Třeba se nebudou milovat, ale budou se respektovat.

 • -- bez nadpisu --

  23.10.2017 21:50:16

  RedBulíci napsal(a):

  Dobrý den, podle mě je nejlepší přívést nového kocoura ještě do původního bydliště, aby si na sebe kočky zvykly, potom je společně přenést do nového bytu

 • Re: Nový byt/další kočka

  22.09.2017 21:57:08

  Zdeněk napsal(a):

  Edie (20.09.2017 08:08:47) napsal: Dobrý den, tématů ohledně zařazení nového kotěte ke starší kočce je tu spousty a přečetla jsem snad vše, přesto se zeptám. Mám cca 2 letého kastrovaneho kocoura,vždy jsem mu chtěla pořídit kamaráda kvuli pracovní vytizenosti. Teď se budeme stěhovat do jiného bytu, je dobrý nápad tam přinést kocoury současně? Nebo se mám s kocourem nastěhovat, počkat až si zvykne a poté pořídit kamaráda(opět kocoura)? Jde mi o to, ze v tuto chvíli tam nebude mít teritorium ani jeden, zase se bojím aby těch změn na Freda nebylo příliš. Děkuji za rady.

  Ps: nevím jak přijme přítomnost druhého kocoura, ma smysl to zkoušet s kocourem od známých i pres to, ze kočky maji velmi rozdílné povahy? Děkuji.


  Mám kocoura starého 18 let. Před dvěma roky jsem měl možnost pomoci kotětí (kočce staré 4 měsíce), které pronásledovali naši dětští spoluobčané s klacky. Vzal jsem jej domů s obavami co bude. A hle nestačil jsem se divit :-) .

  Ta malá syčela na toho našeho seniora a ten chudák nevěděl co dělat. Bylo vidět že kočina byla vychována doma, protože ihzned zacupitala na záchodek, udělala potřebu a vše způsobně zahrabala :D . Shltla misku masička a nepohrdla ani granulkami. První noc byla však hrozná - nevyspali jsme se, kotě chtělo naši pozornost (druhá noc však byla klidná). Malá si ihned zvykla a když jsem si lehl u televize, ležela ihned vedle mne. Stále však syčela na seniora Lumpíka. Za tři dny došlo však najednou k změně 8-| .

  Malá vzala na milost seniora a jedla vedle něj i společně z jedné misky na což senior nijak nereagoval, večer pak lehla po boku seniora Lumpíka a spali spolu v klidu.
  Bohužel jsem musel začat pracovat na 12 hodinové směny a kotě by tak zůstávalo samo. Ozval se pán který by si jej s paní vzal a starali se o něj. Tak jsem jim ho dal (má se výtečně a milují ho).

  Můj kočičák Lumpík však toto vzal dostř špatně a čtyři dny nežral a tesknil (myslel jsem že to asi bude jeho konec). Po 4 dnech se najedl a zaše žil stejně.
  Letos v lednu jsem mmu z útulku pořídil kočičáka 10 měsíců starého jménem Bobíšek (a zase špatně). Mezitím totiž můj senior Lumpík ohluchl a chtěl mít svůj klid bez jakékoli změny. Hrozně i pohubl a méně jedl.
  S příchodem nového kočičího člena, vzala jeho představa za své (ale i moje). Senior i po tolika měsících na mladého vrčí, semtam jej prožene nebo mlaďas plácne seniora Lumpíka po zadku a chce si hrát. Náš skoro hluchý senior se spíše lekne a zavrčí. A asi to tak už bude (jí sice spolu u jednoho talíře - ale jinak se nemusí), ale tolerují se.
  My se méně vyspíme, protože mlaďas někdy večer řádí (koupil jseme mu vodítko a chodím s ním ven, což jej někdy utahá :-D ). A i když se snažím staršího od herních výpadu mlaďase, chránit a mnohdy se zlobím na mlaďase - ani jednoho byc nevyměnil a mlaďase nikdy nevrátil.

  Ony jsou dny kdy jsou oba zlatí a to vynahradí všechny ty horší dny. Starší více jí a dokonce znovu více běhá i na chodbu domu projít si zajde spolu s mlaďasem. A více se tolerují.

  Inu kočky jsou teritoriální a to jen my lidi si přejeme aby se všechny měli rády. Ale tak to v přírodě nefunguje. Asi jsem Vám moc neporadil ale vydržte chce to čas a oni se srovnají...;-)

 • Nový byt/další kočka

  20.09.2017 08:08:47

  Edie napsal(a):

  Dobrý den, tématů ohledně zařazení nového kotěte ke starší kočce je tu spousty a přečetla jsem snad vše, přesto se zeptám. Mám cca 2 letého kastrovaneho kocoura,vždy jsem mu chtěla pořídit kamaráda kvuli pracovní vytizenosti. Teď se budeme stěhovat do jiného bytu, je dobrý nápad tam přinést kocoury současně? Nebo se mám s kocourem nastěhovat, počkat až si zvykne a poté pořídit kamaráda(opět kocoura)? Jde mi o to, ze v tuto chvíli tam nebude mít teritorium ani jeden, zase se bojím aby těch změn na Freda nebylo příliš. Děkuji za rady.

  Ps: nevím jak přijme přítomnost druhého kocoura, ma smysl to zkoušet s kocourem od známých i pres to, ze kočky maji velmi rozdílné povahy? Děkuji.

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.