Výživa a krmení koček

 • I kočky mohou trpět obezitou

  Pátek, 2. říjen, 2009
  Proces nabírání na váze je dlouhodobý. Kočky tloustnou pozvolna a postupně a spousta majitelů si tak ani nevšimne zakulacujícího se bříška své kočky, dokud je na problém neupozorní veterinář. Je na čase si uvědomit, že obezita je nemoc a že kočičí tlouštíci nejsou zdravá zvířata. Nadváha u kočky je problém, který musíme brát velmi vážně, neboť má za následek nejen trpící obézní zvíře a estetickou vadu, ale i závažná onemocnění, která kočku ohrožují na životě.
 • Jak a kdy krmit kočku?

  Úterý, 14. červenec, 2009
  Kočka je od přírody masožravec a lovec. Její strava by se měla skládat převážně z masité stravy a měla by být bohatá a na živočišné tuky a bílkoviny. V průběhu dne ji můžeme dopřát pamlsek, který je určen speciálně pro kočky a dá se zakoupit ve specializovaných obchodech pro domácí mazlíčky. Zajisté nepohrdne ani nějakou dobrotou z naší kuchyně. Můžeme ji dopřát sýra, mléko, zeleninu, ovoce… a mnoho jiných pochutin. Velice oblíbenou pochutinou je třeba ryba (může být i uzená makrela apod.).
 • Bio krmiva pro kočky

  Středa, 3. červen, 2009
  Bio potraviny jsou již nyní nenahraditelnou součástí spousty kuchyní. Nyní je můžeme dopřát i našim kočičkám a kocourkům v podobě kočičí bio stravy. Na trhu existuje mnoho dalších výrobních firem, které na trh přináší svoje bio výrobky a to nejen pro kočky, ale i pro další domácí mazlíčky. Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka a za tu dobu se stala našim mazlíčkem. Z těchto důvodů klademe velký důraz na její pohodový život, ke kterému přispěje i kvalitní krmení, a to může být právě bio strava.
 • Potraviny pro kočku nebezpečné

  Pondělí, 4. květen, 2009
  Někdy je těžké odolat do široka otevřeným kočičím očím, naléhavému mňoukání a neodbytnému lísání. Někteří drzouni (a nebude jich málo) dokonce vyskakují na kuchyňskou linku či na stůl a strkají svou nenasytnou tlamičku nebo nenechavou packu přímo pod nůž, kterým krájíte jídlo. Zrovna vaříte nebo chystáte sladké pohoštění a Vaše kočička je přesvědčená, že přichází o nějakou lahůdku. V případě některých potravin je ale důležité nenechat se zviklat a mazlíčkovi je odepřít. Mohly by mu totiž přivodit závažné zdravotní potíže, v extrémním případě i smrt.
 • Granulované krmivo pro kočky

  Úterý, 24. březen, 2009
  Granulovaná krmiva jsou nejjednodušším způsobem krmení koček. Obsahují vyvážený poměr živin a tak kočičí organismus dostane všechno, co potřebuje. Opět dávejte pozor na informace na obalu. Granulované krmivo musí obsahovat taurin. Kočka si jej neumí sama vytvořit, bez něj hrozí kočce ztráta zraku.
 • Jak vybrat vhodné krmivo

  Pátek, 20. březen, 2009
  Potrava pro kočku musí obsahovat vyvážené složení živin - vodu, bílkoviny - základní stavební materiál tkání, minerální látky a vitamíny, uhlohydráty - pozitivně ovlivňují činnost střev, taurin a tuky - jsou zdrojem energie. A jelikož je kočka masožravec, hlavním podílem stravy je maso a masné výrobky, které všechny tyto složky ve větší či menší míře obsahují.
 • Šetrná strava pro starší kočky

  Pondělí, 16. březen, 2009
  Kočka se dostává do skupiny seniorů již 7 až 8 rokem. I když se nám zdá stále čilá a svěží, její orgány začínají stárnout a jsou opotřebené. Je to přirozený vývoj, ať se nám to líbí nebo ne. Tento proces stárnutí probíhá pomalu a je pro každou kočku individuální. Mnohdy vypadá osmiletá kočka starší co do vitality, než kočka dvanáctiletá. Je však již na nás, zda toto stárnutí necháme volně běžet nebo se ho budeme snažit oddálit. V první řadě je nutno si uvědomit, že metabolismus staré kočky prochází změnami, ledviny nejsou tak funkční jako "za mlada", snižuje se funkčnost střev. Kočka často trpí záněty dásní, kazí se jí zuby. Také základní smysly již nejsou tak výkonné, kočka má často matnou srst. Mnohdy začíná méně žrát, což se projevuje úbytkem hmotnosti.
 • Chyby při krmení kočky

  Pondělí, 2. únor, 2009
  Lidé se dopouštějí nejrůznějších chyb při krmení své kočky. Kočka prochází během svého života rozdílnými fázemi, a je tedy důležité krmit ji podle aktuální životní fáze. Jinou stravu musí dostávat kotě ve vývinu, dospělá kočka, březí nebo kojící samice či kočka senior. Potřeba minerálních látek a vitamínů se u ní postupem času mění, krmivo by se proto mělo přizpůsobovat a tím zajistit, že kočka bude v dobré kondici.
 • Správný kočičí jídelníček

  Pondělí, 12. leden, 2009
  Správná a hodnotná výživa kočky je jedním z hlavních předpokladů úspěšného chovu a dobré kondice zvířete. Kočka je původně výhradně masožravec, ale vlivem ochočování přijímá i jinou stravu. Hlavní složkou potravy by tedy mělo být vždy maso obohacené o vlákninu, vitamíny a minerální látky. Krmení zbytky od našeho stolu je pro ni naprosto nevhodné a řadu potravin vůbec nedokáže strávit. Kočky mají sklon vynucovat si své oblíbené krmení a jinou stravu odmítají. To chovatel nesmí dopustit. Kočka musí dostávat pestrou a vyrovnanou stravu, která bude odpovídat věku, míře aktivity, danému plemeni či zdravotnímu stavu apod.
 • Kočka u štědrovečerní tabule

  Čtvrtek, 11. prosinec, 2008
  Blíží se Vánoce a s nimi více jídla, než je obvyklé. V naprosté většině se jedná o jídlo, které není zrovna zdravé. A pokud máte doma čtyřnohého miláčka, který je zvyklý i na něco od páníčka, pokud on jí ...., kdo by tomu smutnému pohledu odolal. Naši mazlíčci si přece zaslouží to nejlepší, proč mu tedy nedopřát to, po čem tolik touží. Často si ale neuvědomujeme, že tím našim miláčkům spíše ubližujeme. Po svátcích se tedy skoro pravidelně plní ordinace veterinářů, protože mnozí naši chlupáčci trpí zažívacími potížemi. Tedy v tom lepším případě.
Celkem záznamů: 43

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.