Výživa a krmení koček

 • PROFIL PÉČE O TĚLESNOU VÁHU KOČKY

  Středa, 11. duben, 2012
  Některé kočky jsou k tloustnutí náchylnější. Nadměrné ukládání tuku zvyšuje riziko vzniku chronických onemocnění, například únavového syndromu, cukrovky, kardiovaskulárních potíží a problémů s páteří a klouby. Pokud kočce poskytnete redukční krmivo, můžete všem těmto problémům předejít.
 • Kočky žijící venku: Výživa trochu jinak

  Pondělí, 21. listopad, 2011
  Odlišné výživové požadavky koček žijících venku vyplývají z rozdílného životního stylu. Kočky žijící (převážně) venku jsou v intenzívním pohybu, stále v pozoru a musí lovit kořist. To představuje zvýšené nároky na tzv. pohotovou energii, což je vlastně energie ve formě tuků. Kočka pro rychlou reakci potřebuje nejen přírodou nadělené reflexy, ale i dostatek síly. Proto by měly mít k dispozici krmivo s vyšším podílem pohotové energie, které v kombinaci s dostatkem proteinu zároveň zaručuje dostatečný přísun živin pro případ, že kočka na lovu nepochodí.
 • Výroba krmiv pro kočky krok po kroku

  Neděle, 23. říjen, 2011
  Krmiva vyrobená v České republice ještě počátkem 90. let byla velmi pochybné kvality, protože Češi neměli k dispozici potřebné znalosti a moderní technologie. První podnikatelé si krmiva vyráběli doslova doma „v garáži“, takže výrobky z této doby nesplňovaly základní nutriční ani hygienické požadavky. V té době měly „západní země“ za sebou více než dvacetiletou zkušenost s výrobou granulí. Od 60. let probíhal v zemích západní Evropy výzkum v oblasti výživy, zejména v Anglii a Francii. V 80. letech došlo k rozšíření průmyslově připraveného krmiva po celém světě; tedy kromě států za „železnou oponou“.
 • Kolik zaplatíte za krmení pro kočky za rok?

  Čtvrtek, 15. září, 2011
  Jaká průměrně utratíte za krmivo pro svou kočku? V tomto článku uvádím čísla podle průměrné ceny krmiv a průměrné spotřeby krmiva na kočku a rok. Výpočty začnu u nejlevnějších granulovaných krmiv v supermarketech. Zmiňuji se o nich, jen abych řekla: „Tohle rozhodně nekupujte“. Když už si pořizujeme zvířátko, chceme mu dát i adekvátní péči, což je na prvním místě kvalitní krmení.
 • Dieta pro kočky při nadváze

  Čtvrtek, 24. únor, 2011
  Máte doma kočičího tlouštíka? Přestože Vaše „prostorově náročnější“ kočička může vypadat zcela zdravě a vesele, je třeba si uvědomit, že obezita je nemoc a že kočičí tlouštíci nejsou zdravá zvířata. Nadváhu bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu, neboť se nejedná pouze o estetickou vadu, ale především jsou s nadváhou spojena některá závažná onemocnění, která mohou kočku ohrozit na životě. O tom, jak obezitu vlastně poznat a jaká rizika s sebou nese, si můžete přečíst v článku I kočky mohou trpět obezitou. Nyní se zaměříme na to, jak by měla vypadat dieta Vaší kočky. Hned na začátku je třeba připravit se na to, že hubnutí je běh na dlouhou trať.
 • Kočky už nemusí lovit ryby

  Pondělí, 26. červenec, 2010
  Z pozorování koček ve volné přírodě vyplývá, že kočky přijímají poměrně malá množství potravy, ale zato velmi často a pravidelně. Je to pro ně přirozené občas ulovit nějakou myš, ptáčka nebo rybku.
 • Velikonoční recepty pro kočky

  Úterý, 30. březen, 2010
  Vybrali jsme pro vás několik nejpopulárnějších velikonočních receptů na Miciny.cz. Potěšte svou kočku i o Velikonocích a uvařte nebo upečte jí něco dobrého na zub. Na vaše chlupaté miciny tu čeká slavnostní kočičí dortík, velikonoční cukroví, játrové pamlsky a rybí pochoutka. Veselé Velikonoce vám i vaší kočce!
 • Může kočka vánoční cukroví?

  Úterý, 22. prosinec, 2009
  Jelikož je období vánoc a nového roku, nastává pečení nejrůznějšího druhu cukroví. A při tom všichni zjistíme, že pokud nám nikdo z rodiny při této činnosti nepomůže, kočka se stane tím nejlepším a nejvytrvalejším společníkem – mnohdy i nechtěným. Sedí pozorně a hypnotizuje očima naše pohyby, kontroluje, zda nespadly nějaké úlomky, které by stály k ochutnání.
 • Když kočka žere, co nemá

  Středa, 18. listopad, 2009
  Kočičí miska je plná nejdražšího žrádla, ale kočka ji velkým obloukem obejde a zanedlouho už si pochutnává třeba na hlíně, pokojových rostlinách nebo dokonce na psím žrádle. Je Vám tato situace povědomá? Vězte, že v tom rozhodně nejste sami, protože požírání věcí, které by kočka neměla žrát, je problémem mnoha chovatelů.
 • Když kočka žebrá o potravu

  Úterý, 10. listopad, 2009
  Škemrání, loudění, somrování, prosení a žadonění. Tato synonyma používám, když chci říct, že moje kočka žebrá o jídlo. Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nesmíme podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíme vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.
Celkem záznamů: 43

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.