Výživa a krmení koček

 • Prostřeno! Výživové poradenství kocoura Edy

  Pátek, 21. listopad, 2014
  Milé kočky a kocouři, v dnešním blogu jsem se rozhodl svěřit vám několik cenných rad a nápadů, které se mi během mého pětiletého života osvědčily k tomu, aby mi má panička dala najíst! Okamžitě najíst! Jak víte, já jím tuze rád! A hlad? Ten já mám skoro pořád, takže se má paní musí hodně ohánět, abych jím netrpěl příliš dlouho. Často je lenivá, nechce se jí hnát se do komory pro granulky. Bývá i lakomá a je těžké jí přesvědčit, že slušnost je se o jídlo se svými blízkými dělit. Vypracoval jsem však strategii jak na to, abych nikdy nezůstal s kručícím bříškem příliš dlouho.
 • Peklo v misce: Kapsičky pro kočky

  Pondělí, 27. leden, 2014
  Možná někteří z vás již přistoupili na to, že než si něco z potravin koupí, tak se podívají na složení. Proto mnoho lidí dnes nakupuje šunku s co největším podílem masa a percentuální obsah masa nám není lhostejný už ani u párků. Napadlo vás však někdy zkoumat složení kočičího jídla? My jsme se zaměřili na kuřecí kočičí kapsičky.
 • Je chutné krmivo pro kočku skutečně zdravé?

  Pondělí, 2. prosinec, 2013
  Jinak řečeno, je pro naši kočku prospěšné to, co jí chutná? Na tuto otázku lze odpovědět ano i ne. Jsou dobrá krmiva se správným složením, díky němuž je krmivo nejen zdravé tedy pro organismus má potřebný přínos, ale je i chutné. Oproti tomu stojí krmiva která sice kočce chutnají, ale chutnost v tomto případě nepramení z kvalitních surovin nýbrž z umělých a chemických dochucovadel a aromat.
 • Kočky a jejich (ne)potřeba pít

  Středa, 16. říjen, 2013
  K žrádlu se kočky hrnou s hlasitým mňoukáním a maso či granule do nich jen padají, avšak hladina vody v jejich misce na pití se za den téměř nesníží. Máte starosti, není-li vaše kočka dehydrovaná či nemocná? A žasnete nad jejím zvykem pít vodu z toaletní mísy či z kaluže? Pak čtěte dál.
 • Čím krmit kočku, když se cítí pod psa?

  Středa, 18. září, 2013
  „Bylo zjištěno, že záhada, proč tvoje kočka odmítá mlíčko i masíčko, takže se zdá, že žije jen díky zásahu shůry, spočívá v tom, že pokoutně loví myši.“ Mark Twain (1835 – 1910), v dopisu dceři Claře o její černé kočce Bambino.
 • Změna krmiva pro kočky a jak na to

  Pátek, 16. srpen, 2013
  My všichni, co máme doma kočku či kočky, se dříve či později ocitneme před oním problémem, kterým je změna krmiva. „Změnit či nezměnit?“ ptáme se a hledíme s obavami na kočku, co ta tomu řekne.
 • Jak krmit kočky BARF II.

  Středa, 17. duben, 2013
  Cílem krmení BARF je co nejvíce přiblížit jídelníček našich koček tomu, jak tento vypadal, když kočky byly ještě divoké a ne mazlíčci, kterým je nejlépe na gauči. Tomu odpovídá i složení ´BARF jídelníčku´, který se skládá výhradně ze syrových surovin. Co takové menu kočkám nabízí?
 • BARF, jak krmit kočky přirozeně

  Sobota, 30. březen, 2013
  Přiznejme si, že to co nás na granulích fascinuje především, je ona lehkost s jakou odbudeme krmení našich koček. Stačí jen sáhnout do pytle, a máme po starostech. Ale co kočky? Samozřejmě, výrobci granulí tvrdí, že jejich krmivo obsahuje všechno potřebné. Pro klid svědomí dopřejeme tu a tam kočkám i pochoutku z konzervy. Vždyť kočkám tak chutná!
 • Krmení pro kočky a jak na to?

  Pondělí, 25. únor, 2013
  Je známo, že kočka je především masožravec. Až na malé výjimky, kdy jí chutnají i věci naprosto jiné, je to fakt, se kterým naprosto nic neuděláte. Je proto potřeba jídelníček kočky přizpůsobit i jejím potřebám. Co je ale pro kočku vlastně nejlepší?
 • Novinka GOURMET Perle DUO pro kočky

  Čtvrtek, 3. květen, 2012
  Dovolte vaší kočce, aby se zamilovala…
  Vaše kočka si oblíbí jemné minifiletky GOURMET Perle vynikající chuti, připravené přírodním způsobem s propracovanou recepturou. GOURMET Perle přináší chvíle opravdového potěšení, protože je to skutečná kočičí pochoutka.
Celkem záznamů: 43

Dnes má svátek  Dolores, Tiggy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.