Výživa a krmení koček

 • Cukroví pro kočku

  Pondělí, 4. prosinec, 2017
  Také už vám v domě voní čerstvá várka perníčků a v troubě se dopékají rohlíčky? Nadšení rodinní pomocníci žmoulají kokosové kuličky, které jim rovnou končí v bříšcích a u toho všeho dění sedí vyrovnaně a s nadhledem vaše kočka a pečlivě čeká, až dojde s cukrovím řada i na ni. Aneb chcete svou kočku na Vánoce potěšit domácím cukrovím, kterým jí neublížíte? Přinášíme pár receptů!
 • Je kočka všežravec?

  Středa, 25. leden, 2017
  Jídelníček mnoha koček připomíná obědové menu restaurací nebo jídelen. Taky v něm můžeme najít všechno možné, doslova podle rovnice, když to chutná nám lidem, tak to musí přece chutnat i kočkám.
 • Jak zjistit, které granule jsou kvalitní?

  Sobota, 7. leden, 2017
  Kočka je od přírody masožravec do posledního chloupku své bytosti. Jediným přirozeným krmivem je pro ni maso a umí si v něm patřičně vybírat! Většina dnes vyráběných komerčních krmiv má ovšem do masa daleko, případně jej možná letem světem viděla. Jak se neztratit v labyrintu všech složek a jak dokázat své kočce relevantně vybrat kvalitní krmivo?
 • Hladovím, umírám... Kočka na dietě!

  Čtvrtek, 17. listopad, 2016
  Dnešní domácí kočky žijí v jiných podmínkách, než jejich předkové, kteří se zabývali třeba lovem myší někde na venkovském statku. S obstaráním potravy nemají prakticky žádné starosti, většinou jim je servírované v misce až pod nos. To však vede k různým zdravotním problémům – cukrovce, artritidě a kratší délce života. Když pak přijde řada na to, shodit pár kilo, může to převrátit život takové kočky, jako je třeba Sněhulka, vzhůru nohama.
 • Jak moc krmit kočku

  Úterý, 9. srpen, 2016
  Jak moc krmit kočku? Myslím, že dnes už v tom má většina lidí jasno, ale nebylo to tak vždy. Časté bylo přejídání kočky, nevhodné složení stravy nebo naopak nedostatečná výživa. Jak to tedy vlastně je? Jaké množství je vhodné a co už je zase moc?
 • Zpestřete kočičím mazlíčkům jídelníček!

  Pondělí, 30. květen, 2016
  Vyvážená a chutná, ale také pestrá, taková by měla být strava našich kočičích mazlíčků. Jaké výhody přináší pestrý jídelníček a jak ho správně poskládat?
 • Test: Znáte trávení své kočky?

  Sobota, 23. duben, 2016
  Sto koček, sto chutí. Každá zbožňuje něco jiného a nejlépe své chutě každý měsíc obměňují. Co vlastně víte o zažívání a potřebách stravy kočky? Vyzkoušejte náš test! Správně je vždy jen jedna odpověď. Správné odpovědi najdete na konci testu a nápovědy v našich článcích!
 • Taste of the Wild aneb „Jak chutná kočkám divočina?“

  Pondělí, 2. listopad, 2015
  Taste of the Wild – tak se americká značka krmiva jmenuje. Na našem trhu je krmivo k mání už nějaký ten pátek, ale přeci jenom není na škodu jej majitelům koček trochu podrobněji přiblížit. U nás si značka důvěru chovatelů teprve získává, ale první zkušenosti rozhodně nejsou špatné.
 • Vitamínové a výživové doplňky pro kočky

  Středa, 8. červenec, 2015
  Všichni bychom chtěli své kočce přilepšit a udělat pro ni to nejlepší a každý to děláme po svém. Na dnešním přesyceném trhu je ale mnohdy těžké se vyznat. Máte-li obavy, že vaší kočce scházejí nějaké živiny, čtěte dál.
 • Potravní alergie a intolerance

  Pondělí, 19. leden, 2015
  Alergie na některé složky potravy, nebo jejich nesnášenlivost, jsou zdravotní problémy, se kterými se u našich mazlíčků setkáváme stále častěji. A už z podstaty věci je jasné, že výživa hraje v těchto případech klíčovou roli.
Celkem záznamů: 43
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.