Válka s blechami má pokračování ve formě pamlsku

Středa, 17. únor 2016

Blechy. Jsou všude, rozlézají se po bytě, kladou vejce do nejtenčích spár, útočí na nervy zvířat i jejich majitelů. Jsou nezničitelné. Jsou odolnější než sám Superman a ani chytré lidské mozky už si v mnoha případech neví rady, jak se tak malého vetřelce zbavit. Nicméně, několik chytrých mozků se pokusilo najít řešení. Voala – odblešovací tablety.

Dosud jsme poctivě proti blechám kapali mezi lopatky

Zdá se neuvěřitelné, že by něco takového mohlo fungovat. Blechy se pohybují v srsti zvířete, tudíž je logické, že všechna antiparazitika se soustřeďují na srst a její kůži – ať už odblešovací obojky nebo pipety mezi lopatky či spreje. Blecha se přisaje a antigenní látky ukryté v kůži a podkožním tuku pak způsobí rychlou smrt parazita. Stejně tak jako u posléze vylíhnuté generace, která se v domě vyskytuje. Neboť máte-li na kočce jednu blechu v kožichu, dalších až 500 se může vyskytovat v jejím těsném okolí. Aneb zanedbat i jednu blechu se nevyplácí. Jenže tenhle podkožní tukový systém a antigeny v srsti poslední dobou nefungují. Blechy se evolučně vyvíjejí závratnou rychlostí a lidské vynálezy přestávají fungovat. Jak tedy fungují tablety?

 

Jak fungují odblešovací tablety?

Po požití odblešovací tablety se účinná látka spinosad okamžitě vstřebá do organismu a do všech tělních tekutin zvířete. Na tomto principu pak závisí otrava a usmrcení blech. Tato látka způsobí, že žijící blechy nejsou schopny naklást vajíčka a téměř obratem umírají. Z již nakladených vajíček se vylíhne nová generace a dopadne také tak. Pro kočky byla zatím vyvinuta jedna značka tablety Comfortis (psi už mají na výběr tři různé preparáty). Je důležité mít na paměti, že psí tablety nelze podávat kočkám – jsou pro ně toxické! Tabletu podle velikosti kočky podáme zvířeti nejlépe po krmení – odbourá se tak zvracení, které se jako jediný vedlejší účinek objevilo u několika zvířat, jímž byla tableta podána. A její účinnost je po dobu pěti týdnů nejen proti blechám, ale i proti klíšťatům. Aneb – jedna chutná tableta s příchutí hovězího masa a blechy jsou pryč!

 

Když už máme vyhráno

Účinnost tablety je doposud ve všech oblastech stoprocentní a v případě abnormálního zablešení kočky je jedinou variantou, která opravdu zabírá. Jelikož neustálým používáním stejných účinných látek už si blechy vytvořily celkem účinnou odolnost, je třeba přijít s něčím novým. Tablety Comfortis zabírají skvěle. Samozřejmě můžete odblešení pomoci i jinak – vystříkat místnosti, vyprat na minimálně 80°C všechny pelíšky a povlaky, na nichž kočka spala. Tableta však zvládne tohle všechno i tak. Stojí něco přes 200 Kč a seženete ji pouze u veterináře. Mírní i přecitlivělé alergické reakce, které se objevují u trvale zablešených jedinců při kousnutí blechou. Jsou na našem trhu takovým malým zázrakem a nadějí pro všechny, kteří už si nevědí rady!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 7715

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  23.02.2016 20:01:45

  Dyttka napsal(a):

  Jeden rok tu byla bleší invaze... a v tu dobu se u Mací objevil problém, že si vyškubávala srst na ocase, kolem zadečku, vnitřní straně stehen... doktor říkal, že je to pravděpodobně alergie na bleší kousnutí. Kočku jsem samozřejmě ošetřovala spot-ony, pravidelně... ale také mi nabídnul tabletku Comfortis. Tak Macinku zvážil a jezdila jsem s ní každý měsíc na veterinu pro prášek... jelikož je Mací dračice, a prášky nám doma dělaly potíže, tak jí ho pan doktor aplikoval vždy v ordinaci... a taky se divil, co je to za divošku... takže nevím, zda pilulka voní a chutná... Macinka se na to netvářila... ale problém s vyškubáváním srsti nepřestal. Navíc mi kdosi řekl, že by své kočce nikdy Comfortis nedal, že to je skoro jako "jed"... No, přešla jsem zase na spot-ony, a tu "alergii" jsem nakonec odbourala změnou stravy... pravděpodobně má kočička nějakou potravinovou alergii. Prášek mi přišel drahý, a vlastně jsem k němu v té době ani žádné info na netu v češtině nenašla. To je tedy moje zkušenost s tímto práškem.

 • -- bez nadpisu --

  21.02.2016 11:52:41

  Marie napsal(a):

  Tabletky opravdu fungují, jeden rok nám přišel Čicunek strašně zablešenej a to je přitom pořád doma a občas jdeme spolu jen na zahrádku, zkoušeli jsme pipetu, sprej, koupání speciálním šamponem i jsme vygruntovali a vyprali vše co šlo a stejně to nepomohlo, až tabletka Comfortis zabrala a každý rok v létě, kdy se blechy a klíšťata nejvíc vyskytují jí Čickovi pravidelně dávám a máme klid. Akorát dávejte opravdu pozor jestli mu kupujete tabletku dle správné váhy kočky, já jí koupila silnou a chudák po požití tabletky hodinu lítal po domě sem a tam a pak zvracel.

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.