Lupy v srsti kočky

Pátek, 11. září 2015

Možná jste viděli americký film Evoluce o přemnožení jistých příšer, které se daly zničit jedině šamponem Head&Shoulders a to v nemalé dávce. Na svou kočku jej ale rozhodně raději nepoužívejte! Když už, tak kvalitní kočičí šampon. Máme pro vás tipy a rady co dělat, když má kočka lupy.

Proč má kočka lupy?

Základem každého neduhu je vždy zjistit, jak vznikl. Vaše kočka pravděpodobně neměla lupy odjakživa a něco jejich vznik vyvolalo. Mnohdy je vznik lupů podmiňován napadením bakteriemi či parazity. V takovém případě jsou lupy malé, ulpívající na kůži. Naopak velké lupy obvykle způsobuje stres. Dalšími příčinami může být změna skladby stravy, hormonální změny, nadváha, suchá pokožka či špatně fungující játra. Kromě sestavení si vlastního seznamu, o jakého spouštěče mohlo asi tak jít, vám nejefektivněji poradí váš veterinář.

 

I kočky mohou mít alergie

Světe div se, i kočka může mít alergii. A dokonce i na totéž, na co mohou být alergičtí lidé. V takovém případě se lupy objeví náhle a nelze se jich lehce zbavit. Alergie může být způsobena změnou stravy či prostředí a je třeba nasadit zcela odlišné medikamenty, než na obyčejné lupy.

 

Co u kočky na lupy zabere

Jak již bylo zmíněno, běžný lidský šampon není zrovna tím nejvhodnějším. Důležitý je vyvážený jídelníček – zaměřený na nenasycené mastné kyseliny a kvalitní, hydratační šampon. Jako doplněk stravy můžete také své kočce podávat vše, co obsahuje rybí tuk a Omega3 mastné kyseliny. Ve výjimečných případech jde o reakci na změnu teploty a do pár měsíců lupy zmizí samy. V každém případě by příčinu vzniku lupů měl určit váš veterinář, aby byla léčba účinná.

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 7879

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Dolores, Tiggy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.