Kočičí záchodové vylomeniny

Sobota, 16. leden 2016

Pobyt na toaletě je oblíbenou relaxační chvilkou mnoha lidí. Kdyby nás naše kočky pozorovaly, jak tam „trůníme“ (a že bylo prokázáno, že každá třetí kočka s oblibou špehuje své páníčky, když jsou ve sprše a nikdo neví proč!), asi by se hodně divily, proč přitom čteme knihy, telefonujeme, luštíme. Asi bychom jim připadali divní. Na druhou stranu my zase nechápeme mnoho kočičích záchodových zvyklostí.

Kočičí feng-šuej

Kočky všelijak vnímají a dodržují své oblíbené zóny, je to takové záhadné kočičí feng-šuej. Někdy kočka neustále spí na místě, kde pro ni nic zajímavého není, jindy se vyhýbá zcela nevinným oblastem bytu jako čert kříži. S kočičím záchodem je to také tak – pokud netrefíte jeho správné umístění, je možné, že na něj kočka ani za nic nebude chtít chodit a překvapí vás všude jinde po bytě. Inu kočky – čemu se divíme?

 

Ve sprše si kočky nezpívají

Zatímco trůní, dokáže kočka provést neskutečnou spoustu vylomenin! Ta naše hrabe s takovou vervou, že si rodina myslí, že se snaží prohrabat do Austrálie. Sebemenší vyrušení přitom znamená, že wc opustí a dlouho se k němu nevrátí – byť by to znamenalo zanechat odkrytý svůj poklad! Často ji popadne záhadná paranoia a prostě se zničehonic rozeběhne pryč z wc, ani přitom kolikrát nedokoná dílo, které pak vláčí za sebou a peláší přes celý byt, jakoby ji někdo chtěl zabít. No chápete to?

 

Když je s kočičím WC nebo kočkou něco špatně?

Několik příznaků může znamenat, že není vše úplně v pořádku. Například, pokud kočka při „tvorbě na WC“ hlasitě mňouká, může to znamenat, že ji něco bolí a někde má zánět nebo má trávicí potíže. Také pokud se rozhodne trvale nenavštěvovat své WC nebo nezahrabávat „poklady,“ může jít o psychický problém, kterým se snaží dát najevo, že jí něco vadí. Buď jste změnili podestýlku, nebo došlo v domácnosti k nějaké změně, která se kočce nelíbí. Prudký útěk z WC znamená uvolnění psychického tlaku. Každá kočka považuje své wc za svaté území. Máte-li koček doma více, musí mít každá svůj záchod, protože kočky se o záchod nedělí! Zásadně! Ani obyčejné WC zkrátka není jen tak a když se nad tím zamyslíte, jsou si vlastně lidé a kočky neuvěřitelně podobní.

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 4877

Zpět na výpis

  • -- bez nadpisu --

    29.01.2016 18:00:19

    Bábina napsal(a):

    Moje kočička ,má také své záchůdkové zvyky.Je děsně čistotná a na nevybraný " píseček" by nešla ani omylem.A když na noc, dávám dva záchůdky,jeden na malou a druhý na to nejvoňavější zlato,tak vše důklaně zahrabe.Ale i kdyby bylo půl druhé v noci,budí mně dost razantně,tak dlouho,dokud to nejdu vybrat a uklidit.Ona mezi tím letí jako šílená nekolikrát kolem celého bytu.Pak pžekontroluje ,zda jsem odvedla dobrou práci,a zaleze do pelíšku a usne.Na rozdíl ode mně.

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Dnes má svátek  Máša, Mušu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.