Kočičí kavárna Čauky Mňauky – perla Ostravy

Neděle, 30. duben 2017

Nemůžete mít kočku doma, ale přesto kočky milujete? Řešením a trendem poslední doby jsou kočičí kavárny! Jedna taková kouzelná se nachází i v centru Ostravy a každý milovník koček by ji měl alespoň jednou v životě navštívit!

Kudy tudy?

Kavárna se nachází na frekventované ulici Nádražní, ačkoliv by si jí leckdo na první pohled nemusel všimnout. Je po kočičovsky nenápadná a tak trochu tajemná. U vchodu Vás čeká z každé strany jedno obrovské odpočívadlo, obvykle zaplněné kočkami a „aklimatizační“ branka, která zajistí, aby mazlíčci neprchli ven při vstupu hostů. Kočky ale nikterak zájem utíkat nemají, neboť v kavárně se mají královsky. Celý den lenoší na svých jako strom vypadajících odpočívadlech, pečlivě si udržují kožíšky a občas si střihnou honičku mezi židlemi, aby zase mohli jít načerpat energii. K tomu si vychutnávají neustálou pozornost a obdiv návštěvníků a pravidelný přísun dobrůtek. Pochopíme, pokud zatoužíte stát se kočkou ve zdejší kavárně.

cllll11112.jpg

 

Koček není nikdy dost

Milá kavárnička má otevřeno denně od 14:00 do 19:00 a v nabídce mají uhrančivé a neskutečně výborné koláče a dortíky! Ke každé kávě navíc dostanete sušenku ve tvaru kočičky z lineckého těsta, která je opravdu k sežrání. Dlouhé a prostorné prostory jsou zakončeny dveřmi s kočičími dvířky, jenž vedou někam do kočičího podsvětí, návštěvníkům nepřístupného. Na celém tom království se prohání celkem asi 10 koček, i když početné stavy se občas mění – najdete tady partu vykastrovaných kocourků Mainské mývalí kočky Banánka nebo Bisquita, dva bratry Ragdolly, také dvě mainské sestry a občas nějakou „kočičku na návštěvě.“

článek111.jpg

Kočka není k jídlu

Pokud máte mlsný jazýček, jistě si zde vyberete! Kavárna nabízí výbornou kávu Gaviota, slané i sladké mňamky, několik veganských laskomin a občas v létě nejrůznější domácí limonády a podobné vychytávky. Jako všude by bez pravidel neexistoval řád a tak je třeba respektovat, že kočkám není dovoleno jakkoliv ubližovat, tahat je z místa na místo a nechat děti, aby je honily nebo vřískaly. Mazlení a drbání ale určitě dovoleno je a pokud budete trpělivě sedět, jistě si k vám nějaká cestu najde. Mějte však na paměti, že jsou to zkrátka kočky – a pokud nemají náladu, nikdo je z hořejšího patra škrabadla nedostane dolů! I kdyby na vás podrbání nevyšlo, dokonalé chuťové variace nabízených dobrot a pohled na skotačící bohémy kočičího světa s příjemnou atmosférou domácího prostředí jistě stojí za to!

vlllllll1.jpg

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2576

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Enya,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.