5 magických důvodů, proč mít kočku!

Středa, 12. duben 2017

O léčebných vlastnostech kočky toho bylo již řečeno mnoho, v Americe nejen mluví, ale i konají – kočky zde mohou provozovat v nemocnicích felinoterapii. Jenže každá kočka, i ta, kterou máte doma, toho umí mnohem více!

Šestý smysl kočky

Již v dávnověku byly kočky považovány za magické stvoření, které bylo označováno za původce zla. Bezesporu však lze potvrdit, že dokáží vycítit mnohé katastrofy a neštěstí. Poznají, má – li přijít zemětřesení, bouře nebo výbuch sopky. A již nejednou kočka zachránila životy lidí, například před výbuchem sicilské sopky!

 

Silnější než doktor

O blahodárném vlivu kočičí přítomnosti a jejího předení pojednává felinoterapie, nedávno zrozený obor, který dosud má, co prozkoumávat. V léčitelství navíc podle místa, které na vás vaši kočku nejvíce přitahuje, můžete poznat, jaké máte zdravotní problémy. Ležíte-li na břiše a kočka si vám okamžitě lehne na bedra, lze předpokládat, že máte slabší ledviny. Na problémy s vysokým tlakem naopak poukazuje, když se vaše kočka zdržuje kolem vaší hlavy. Nízký tlak oproti tomu signalizují vaše nohy, stanou-li se středem kočičího zájmu.

kocka1.jpg

Jak prodlužuje kočka život?

Prokazatelně má kočka několik pozitivních vlivů na délku lidského života – snižuje krevní tlak, když hladíte její kožíšek, svým předením v náručí napomáhá s bojem proti dušnosti, snižuje stres. Nízká frekvence, na které kočka vylučuje předení je také považováno za frekvenci, která napomáhá hojení a léčení kostí, snižování otoků. Studie také prokázaly, že majitelé koček mají až o 40% nižší pravděpodobnost infarktu.

Černá nebo bílá magie?

Kočka prý funguje jako biorezonátor a vstřebává negativní energii. Proto na místech, kde nejraději tráví svůj čas, je největší koncentrace negativní energie. S člověkem kráčí světem již 8000 let. Říká se, že čarodějky občas balancují na hranici bílé a černé magie, tato hranice je tenká a někdy ji nelze poznat. Kočka ale pozná, blíží-li se na majitele astrální útok a včas jej dokáže varovat. Dokáže vyléčit i přivolat nemoci. Pohybuje se na rozhraní světa živých a světa mrtvých a dokáže mezi těmito světy přenášet informace. Dovede přinést štěstí i smůlu, když přeběhne přes cestu. Je zosobněním neochočitelné moci a magické entity.

kočka2.jpg

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 4572

Zpět na výpis

 • Re: Pro Renču z bena

  08.06.2017 12:19:16

  Renča z Brna napsal(a):

  Bábina (07.06.2017 15:44:00) napsal: Naučte Mičilku pochodovat po Vás s vytaženými drápky.A pokud ještě přidá mléčný krok,máte akupunkturu,od nejlepšího léčitele.Ale teď vážně,kočka pozná kde je na těle člověka bolavé místečko a tam použije, takzvaný mléčný krok.To znamená přesně na bolavý bod, třeba u páteře tlapká a přede.Nejprve nahlas,pak pomalu zmenšuje rychlost šlapání a přede tišeji a tišeji,až je se svým dílem spokojená.A dovede tak ulevit páteři,migréně a různým bolestem.Ono už jen hladit tu hedvábnou potvůrku,co si dělá místo u mně v posteli,pomáhá k uklidnění stresu,zlosti a někdy i strachu.To hlavně u dětí.A věřte,mám z tím zkušenost.

  Ona Mičulka prostě jen blbne. Ale když přijdu z práce, utahaná, tak mi na polštáři u hlavy udělá klubíčko a uvrní mě ke spánku. Nebo když sedím v křesle a třeba pletu, zašívám, čtu...prostě relaxuji...vecpe se mi na klín, stočí se do klubíčka a vrní jak malý traktůrek. Teď jsem se pustila do mandalových omalovánek(říkám jim "mandalovánky"), a to ji nesmírně baví ty pastelky rozložené po stole, hrot barvičky, kterou právě vybarvuji...sedne si přímo proti mně, pozoruje, co dělám a tiše u toho přede... Prostě vrnivé antidepresivum!

 • Pro Renču z bena

  07.06.2017 15:44:00

  Bábina napsal(a):

  Naučte Mičilku pochodovat po Vás s vytaženými drápky.A pokud ještě přidá mléčný krok,máte akupunkturu,od nejlepšího léčitele.Ale teď vážně,kočka pozná kde je na těle člověka bolavé místečko a tam použije, takzvaný mléčný krok.To znamená přesně na bolavý bod, třeba u páteře tlapká a přede.Nejprve nahlas,pak pomalu zmenšuje rychlost šlapání a přede tišeji a tišeji,až je se svým dílem spokojená.A dovede tak ulevit páteři,migréně a různým bolestem.Ono už jen hladit tu hedvábnou potvůrku,co si dělá místo u mně v posteli,pomáhá k uklidnění stresu,zlosti a někdy i strachu.To hlavně u dětí.A věřte,mám z tím zkušenost.

 • Jeden dotaz na autora článku

  30.04.2017 16:00:28

  Renča z Brna napsal(a):

  Jaký zdravotní problém mám, když naše kočka ze všeho nejraději po mně pochoduje, když spím? Prostě přeběhne hned od noh k hlavě, hned zpět i několikrát za noc. Aha, už vím, asi moc spím, tak abych nespala víc, jak 3 hodiny v kuse denně...
  >:) >:)

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Dnes má svátek  Yoko, Orinka

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.