Péče a zdraví koček

 • Podchlazení u kočky - jak rychle pomoci

  Pátek, 20. prosinec, 2013
  Srst většiny psů i koček je natolik hustá, že je bez problémů dokáže ochránit i před velkými mrazy. I přesto však mohou nastat situace, kdy může dojít k jejich podchlazení.
 • Trápení kočky kvůli vlastnímu pohodlí? To je plastika neboli vytrhávání drápků.

  Neděle, 22. září, 2013
  Diskuze vedené okolo vytrhávání drápků domácím kočkám mají rozporuplné výsledky. Proto vám přinášíme objektivní informace o tom, jaké komplikace můžete kočce způsobit, pokud se pro takový zákrok, z důvodu vlastního pohodlí, rozhodnete.
 • Trpí kočky jarní únavou?

  Pátek, 10. květen, 2013
  Na jaře se probouzí všechny živé organismy. Všechno rozkvétá a každý živý organismus začíná žít zcela naplno. Slunce pomáhá k vitalitě, kterou ale tělo po zimě tolik nemá. Potřebuje ji znovu získat. Čili i ten organismus kočičí.
 • Kočky čistotné a pečlivé. Je to tak?

  Pátek, 8. březen, 2013
  Kočka je sice tvor velmi čistotný a očistě kožíšku, kterou sama zvládne, dokáže denně věnovat spoustu času. Ovšem některé části těla si ošetřit nedokáže. Pomáhají sice kočičí kamarádky, které omyjí například hlavičku, ale ani ty nezvládnou úplně všechno. Pak přichází na řadu člověk, aby kočce pomohl.
 • Můžeme kočky léčit alternativní medicínou? - 2. díl

  Čtvrtek, 17. květen, 2012
  Naprostá většina chovatelů se snaží dát svým mazlíčkům to nejlepší. A to i v případě léčby. I když západní medicína dokáže mnoho, často jsou léky příčinou dalších onemocnění, protože se nelze ubránit vedlejším účinkům. Toho nás alternativní medicína dokáže ušetřit.
 • Postvakcinační syndrom u kočky

  Pátek, 27. duben, 2012
  Byla vaše kočka na očkování a nalezli jste po nějakém čase v místě vpichu bulku? Pak se jedná právě o zmíněný postvakcinační syndrom. Tato bulka se může vytvořit v poměrně krátkém čase, ale může se také objevit až několik let po očkování.
 • Můžeme kočky léčit alternativní medicínou?

  Čtvrtek, 29. březen, 2012
  Stejně jako lidé mají kočky svou povahu a trpí i velmi podobnými nemocemi. Většinou při problémech vyhledáme veterináře, jsou ale případy, kdy je západní medicína bezradná nebo nefunguje tak, jak bychom si přáli. Pak lze nahradit západní medicínu alternativní léčbou. Mnoho odborníků argumentuje tím, že se jedná o tzv. placebo efekt, ale pravdou je to, že tyto metody fungují často jak u lidí, tak i u jejich domácích mazlíčků.
 • Tloustnou kočky v zimě?

  Pátek, 24. únor, 2012
  Zima je pro kočku náročnější období, ale při dobrém zdravotním stavu ji zvládne bez problémů. Způsob péče ovlivňuje životní styl a genetická dispozice plemene.
 • Jak kočce změřit teplotu

  Čtvrtek, 24. listopad, 2011
  Stejně jako lidé, i kočky mohou dostat horečku. Horečka je obranný mechanizmus kočičího organizmu, kterým zvíře reaguje na určitá onemocnění. Tělesná teplota kočky je tedy vyšší než obvykle a stává se tak v podstatě léčebným procesem, neboť zvyšuje rychlost a sílu imunitní odpovědi.
 • I kočka může přijít k úrazu - co pak?

  Čtvrtek, 17. listopad, 2011
  Na naše čtyřnohé miláčky číhá spousta nebezpečí doslova na každém kroku. Zvláště pak na ty, kteří mají možnost běhat venku. Nebezpečím jsou nejen lidské vymoženosti, ale i zlí lidé. Před vším je uchránit nelze, ale jistá prevence by probíhat v tomto směru měla. Navíc, pokud již k nějakému úrazu dojde, je potřeba vědět, jak postupovat.
Celkem záznamů: 117

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.