Péče a zdraví koček

 • Bylinky pro zdraví koček

  Pondělí, 26. leden, 2015
  Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří mají vlastní zahradu, balkon nebo či snad dostatečně prostorný parapet, možná si pěstujete některé bylinky, které jsou jednak zdravé, a pak také dodávají jídlům naprosto jedinečnou chuť. Víte o tom, že některé bylinky jsou chutné pro kočky? Opravdu! A kromě toho jsou výborné jak pro prevenci, tak pro léčení různých druhů onemocnění.
 • Kdy vzít kočku k veterináři

  Pondělí, 20. říjen, 2014
  Stalo se vám, že vaše kočka má několik problémů, které mohou signalizovat akutní zdravotní problémy, a přemýšlíte, zda ji vzít k veterináři? Existuje několik hlavních symptomů, které by měly vaše rozhodování urychlit, protože kočce může v danou chvíli jít o život.
 • Lékárnička pro kočky

  Pátek, 10. říjen, 2014
  Kočičí nouzové situace lze definovat jako kritické zdravotní situace, při kterých je zapotřebí okamžitý lékařský zásah. Pořízení lékárničky první pomoci pro kočky je vhodný prostředek, kterým lze okamžitě zasáhnout v případě potřeby akutního ošetření a umožnit tak kočce v rámci možností bezpečný přesun k veterináři, který následně poskytne odbornou pomoc. Navíc velká část materiálu nacházejícího se v lékárničce bude užitečná i v případě nutnosti poskytnutí pomoci lidem, případně jiným zvířatům ve vaší péči.
 • Antikoncepce pro kočky – fakta a nevýhody

  Pátek, 5. září, 2014
  Moderní doba jde ruku v ruce s moderními inovacemi. Popularita antikoncepce u žen vypukla jen před pár desítkami let a dnes se její chapadla kladů a záporů propracovala až mezi psy a kočky. Ano, i vaše kočičí královny mohou „být in.“ Kolem této problematiky však vzrůstají stále zapálenější debaty. Co jsou nenávistí přikreslené pomluvy a kde je pravda?
 • Bodnutí hmyzem u kočky

  Pátek, 13. červen, 2014
  Kočka je od přírody skvělým lovcem a jako takovému jí neunikne vůbec nic. Dokáže hodiny prohánět mouchu, dokud ji nechytí se stejnou intenzitou jako myš. Kočka není hloupá a dobře si pamatuje, co jí může ublížit, nebo jak danou kořist chytit, aby předešla zranění. Jenže pokud takovou zkušenost zatím nemá, nedělá rozdíl mezi myší, mouchou nebo třeba vosou.
 • Jak zlepšit srst vaší kočky?

  Pondělí, 5. květen, 2014
  Máte doma kočku, se kterou jezdíte na výstavy? Nebo je pouze domácím mazlíčkem, ale vy máte pocit, že má vaše kočka problém se srstí? Srst se jí neleskne, zdá se vám nekvalitní nebo kočce v některých místech dokonce vypadává? Příčin nekvality srsti vaší kočky může být mnoho a my vám poradíme jak na to, aby vaše kočka měla opět zdravou, hustou, kvalitní a lesklou srst.
 • Ta správná péče o kočku!

  Úterý, 1. duben, 2014
  Pokud si děláte velkou hlavu a starosti se správnou výchovou vaší kočky, přinášíme vám stručný a přesný návod, jak na to! Už se nemusíte trápit, jak správně zajistit šťastný život vašemu koťátku!
 • Kočka v novém domově - seznamování

  Sobota, 15. březen, 2014
  Když si domů přineseme nový kočičí přírůstek, není to změna jen pro členy domácnosti, ale především pro zmiňovanou kočku. Jak to udělat, aby tento důležitý milník v životě kočky (i jejích páníčků) proběhl pro všechny zúčastněné co nejlépe, o tom je dnešní povídání.
 • Nezapomeňte včas ochránit kočku před parazity

  Pondělí, 3. březen, 2014
  Bojujete také s parazity, kteří ulpývají v kožichu Vaší kočky? Důvodem bude pozdní nebo nedostatečná ochrana kočky. Jak ji ubránit napadení klíštětem, všenkou, blechou a bodavým hmyzem?
 • Když je kočka v křečích

  Pondělí, 13. leden, 2014
  Křeče se u kočky mohou objevit velmi náhle a mohou být důsledkem řady příčin. Většinu chovatelů křeče velmi vyděsí a nevědí, jak svému svěřenci rychle pomoci, přičemž právě rychlost může znamenat zlom mezi životem a smrtí.
Celkem záznamů: 117

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><




Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.