Péče a zdraví koček

 • Jak mít kočku šťastnou a přitom bez cukrovky a nadváhy?

  Pondělí, 26. prosinec, 2016
  Každý z nás určitě zná legendárního kocoura Garfielda – zrzavého, trpícího nadváhou a v jednom kuse tak trochu nevrlého. A určitě si všichni vybavíte, že i přes všechny své neduhy byl svým majitelem natolik oblíbený a obdivovaný, že by ve finále pro jeho spokojenost podnikl prakticky cokoli. A v tom byl právě celý problém.
 • Co byste měli vědět o krevním tlaku koček?

  Pátek, 11. listopad, 2016
  Krevní tlak koček je pro jejich zdraví zásadní. Jeho měření však není jednoduché. Mnoho veterinářů používá pro měření krevního tlaku chirurgické monitory. Pokud je vaše kočka před vyšetřením odloučena od vás jako jediné známé věci, může hodnota tlaku být v důsledku stresu vyšší, než je běžně. Protože jsou měřicí přístroje velmi přesné, je dobré minimalizovat v průběhu měření jakékoli stresové faktory. Odběr je dobré provést na místě, kde se kočka cítí nejpohodlněji, např. i v jejím přepravním boxu, který často berete k veterináři.
 • Jak pomoci kočce s astmatem a alergií pomocí holistické léčby?

  Neděle, 6. listopad, 2016
  S výskytem alergií nejen u nás, lidí, ale také u domácích mazlíčků, se v dnešní době můžeme setkat poměrně běžně. I přes jejich rozšíření nelze konstatovat, že by každý veterinář měl perfektní znalosti o problematice chovu koček trpících alergiemi či astmatem. Proto, pokud se příznaky takovéhoto onemocnění projeví u vaší kočky, věnujte čas nalezení specialisty, se kterým můžete probrat blíže specifika chovu. V ideálním případě vám bude takový specialista doporučen vaším veterinářem.
 • Proč by kočka mohla přestat jíst?

  Středa, 26. říjen, 2016
  Pokud vaše kočka ztratí chuť k jídlu, mohou tento problém vyřešit vhodné stimulátory chuti. To je ovšem ne příliš šetrné řešení, které navíc není vhodné z dlouhodobého hlediska.
 • Nejčastější problémy (z) kočičí tlamy

  Pondělí, 29. srpen, 2016
  Chcete mít doma zdravou a spokojenou kočku? Podívejte se jí čas od času na zoubek – nelehký úkol, ale pro její zdraví zásadní. Kočičí tlamičku může potrápit řada onemocnění, která trápí i nás. Jak ji před nimi ochránit a jak je včas odhalit se dozvíte z následujících řádků.
 • Jak udržet byt voňavý, aniž byste ublížili své kočce

  Středa, 4. květen, 2016
  Věděli jste, že mnohé osvěžovače vzduchu obsahují chemické nebo jiné přísady škodlivé pro kočky? Naštěstí existují i alternativy!
 • Méně je někdy více – nekombinujte antiparazitika pro kočky!

  Pátek, 29. duben, 2016
  Odvěký boj opět vrcholí. Po neznatelné zimě propukla sezóna klíšťat a blech. Pokud jste již zažili domácnost zamořenou blechami a museli bojovat do posledních sil, abyste se parazitů zbavili, zřejmě vám z další sezóny vstávají vlasy hrůzou na hlavě a uděláte cokoliv, abyste se invazi vyhnuli. Nic se ale nemá přehánět!
 • Akupunktura může být pro kočky hodnotným léčebným nástrojem

  Sobota, 16. duben, 2016
  Jistě chcete pro svoji kočičku jen to nejlepší, že? V dobré víře s ní navštěvujete pravidelně veterináře, kupujete drahá mlíčka, speciální granule, různé osvědčené a lahodné pamlsky. Samozřejmostí je kočičí pelíšek, deka, hřebínky, ozdobné obojky a další nezbytnosti, které váš domácí mazlíček rozhodně potřebuje. Co uděláte, když vaše kočka najednou začne chřadnout?
 • Kočičí záchodové vylomeniny

  Sobota, 16. leden, 2016
  Pobyt na toaletě je oblíbenou relaxační chvilkou mnoha lidí. Kdyby nás naše kočky pozorovaly, jak tam „trůníme“ (a že bylo prokázáno, že každá třetí kočka s oblibou špehuje své páníčky, když jsou ve sprše a nikdo neví proč!), asi by se hodně divily, proč přitom čteme knihy, telefonujeme, luštíme. Asi bychom jim připadali divní. Na druhou stranu my zase nechápeme mnoho kočičích záchodových zvyklostí.
 • Nezabíjejte svou kočku cukrovím!

  Sobota, 5. prosinec, 2015
  Kočky jsou zvyklé, že dostanou to, co chtějí a občas přes to ani vlak nejede. Pak na vás loudí šunčičku, popcorn a jiné „lidské“ dobroty, které byste jim samozřejmě jinak nedali! Proč jim chutná právě tohle a co to s nimi dělá?
Celkem záznamů: 117

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.