Péče a zdraví koček

 • Péče o srst

  Čtvrtek, 28. srpen, 2008
  Péče o zdravou kočku kromě uspokojování jejich životních potřeb spočívá především v zabezpečení nutné čistoty. Toho se týká i udržování čistoty v prostředí, ve kterém žije. Péče o srst kočky je jeden z úkonů, jimž udržujeme čistotu kočičího těla. Srst je pro kočku velice důležitá, je to její oděv, okrasa a vyrovnává s ní proměnlivou teplotu počasí.
 • Když má kočka koťata

  Pátek, 22. srpen, 2008
  První známkou březosti je změna chování kočky. Kočky obvykle bývají nesnášenlivé vůči ostatním zvířatům, někdy dokonce i k lidem. Kočky mohou být rozladěné a mohou se zdát být popletené a poplašené, v prvních dnech březosti některé kočky zvracejí. Nálada se po několika dnech ustálí, některé kočky změnami v chování trpět nemusí. Asi po měsíci březosti, začnou být na kočce viditelné fyzické změny. Srst okolo struků začne ustupovat, struky se nalijí a změní svou barvu na tmavější růžovou. V šestém týdnu je už patrný i zvětšený objem břicha.
 • Porod kočky

  Pátek, 22. srpen, 2008
  Obvyklá doba březosti je 9 týdnů. Koťata se rodí mezi 63 a 66 dnem od páření. Pro většinu koček je porod snadný, ale mohou nastat komplikace, proto se poraďte se zkušeným chovatelem nebo veterinářem. Včas před porodem byste měli kočce připravit porodní krabici. Za tímto účelem postačí obyčejná kartonová krabice, u které odříznete jednu stěnu. Krabice by měla být vystlána novinami a čistými ručníky nebo kusy látky.
 • Péče o březí kočku

  Středa, 20. srpen, 2008
  To, že je vaše kočka těhotná, budete schopni s jistotou říci až kolem jednadvacátého dne po páření. Kočce se zvětší a zrůžoví bradavky. V časném stadiu březosti s kočkou můžete zacházet úplně normálně. Nestrachujte se, že běhá, skáče a šplhá. Naopak jí to pomáhá udržet svalstvo aktivní, což pak může usnadnit porod. Na jedinou věc byste měli dát pozor a to, aby kočce nikdo nezmáčkl břicho. Pokud byla vaše kočka zvyklá chodit ven, může v tom pokračovat nejméně šest týdnů březosti. Březí samice jsou ve vrcholné kondici, březost není nemoc, a proto se ke své kočce chovejte téměř jako dřív. Musíte o ni stále pečovat, česat ji a hrát si s ní. Zpočátku není vidět, kromě zduřelých struků, žádné jiné známky těhotenství. Až ve čtyřech týdnech je vidět mírně zvětšené břicho.
 • Kočičí záchodek

  Pondělí, 28. červenec, 2008
  Kočka je velmi svobodomyslné zvíře, a tak se nedá vychovávat a cvičit jako pes. Přesto by nějakou výchovu dostat měla. Jeden z nejdůležitějších návyků, který by si měla osvojit, aby její soužití s člověkem bylo bezproblémové, je vyprazdňování do kočičího záchodku.
 • První pomoc u koček I.

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  V tomto článku se dozvíte, jak se zachovat v případě, že Vám zkusí někdo kočičku otrávit, když dojde k popálení, poleptání chemikáliemi, popálení žárem, bezvědomí, zástava dechu nebo i k obyčejnému poštípání hmyzem.
 • První pomoc u koček II.

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Vnější poranění - Na zraněnou kočku mluvte uklidňujícím hlasem. Rány opláchněte vodou a překryjte volným obvazem (obvaz nesmí být příliš utažen, aby se na ránu nepřilepil). Pokud zvíře krvácí, je třeba jednat velmi rychle. Pro poraněnou kočku jste jedinou záchranou. Tryská- li krev z rány, jedná se o poranění tepny a je nutno jednat ještě rychleji. Z poraněné žíly vytéká krev pomaleji a rovnoměrněji. Pokuste se zastavit krvácení buď přímým tlakem na ránu, nebo tlakem na některé z tlakových míst. Jako poslední záchranu lze uplatnit škrtidlo.
Celkem záznamů: 117
|< << 89101112 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.