Péče a zdraví koček

 • Když kočka nechce jíst tablety – aneb jak odčervit kočku?

  Čtvrtek, 23. březen, 2017
  Pro mnoho chovatelů, je neřešitelným problémem a martýriem.Jak efektivně a bezbolestně odčervit kočku?Jak ošálit našeho kočičího svěřence a podat mu tabletku, kterou odmítá? Není třeba se zbytečně nervovat, vždycky existuje cesta...
 • Na slovíčko s kočičí psycholožkou, kterou znáte z TV pořadu "Kočka není pes"

  Sobota, 11. březen, 2017
  Máte problém se svou kočkou? Kočka není divoké a nevychovatelné zvíře a základem k úspěchu je pochopení. I kočku lze vychovat a děláte to každým dnem, každou sebemenší komunikací sní. Zeptali jsme se za Vás Kláry Vodičkové, která přes televizní pořad "Kočka není pes" v České televizi, úspěšně řeší problémy s kočkami!
 • Aby vaše kočka neumrzla...

  Pondělí, 16. leden, 2017
  Třeskuté mrazy překvapily většinu z nás, stejně jako kočky. I když jsou kočky bohyněmi, s vlastním egem a vlastní realitou, možná s tou zimou budou také potřebovat trochu speciálnější péči.
 • Jak mít kočku šťastnou a přitom bez cukrovky a nadváhy?

  Pondělí, 26. prosinec, 2016
  Každý z nás určitě zná legendárního kocoura Garfielda – zrzavého, trpícího nadváhou a v jednom kuse tak trochu nevrlého. A určitě si všichni vybavíte, že i přes všechny své neduhy byl svým majitelem natolik oblíbený a obdivovaný, že by ve finále pro jeho spokojenost podnikl prakticky cokoli. A v tom byl právě celý problém.
 • Co byste měli vědět o krevním tlaku koček?

  Pátek, 11. listopad, 2016
  Krevní tlak koček je pro jejich zdraví zásadní. Jeho měření však není jednoduché. Mnoho veterinářů používá pro měření krevního tlaku chirurgické monitory. Pokud je vaše kočka před vyšetřením odloučena od vás jako jediné známé věci, může hodnota tlaku být v důsledku stresu vyšší, než je běžně. Protože jsou měřicí přístroje velmi přesné, je dobré minimalizovat v průběhu měření jakékoli stresové faktory. Odběr je dobré provést na místě, kde se kočka cítí nejpohodlněji, např. i v jejím přepravním boxu, který často berete k veterináři.
 • Jak pomoci kočce s astmatem a alergií pomocí holistické léčby?

  Neděle, 6. listopad, 2016
  S výskytem alergií nejen u nás, lidí, ale také u domácích mazlíčků, se v dnešní době můžeme setkat poměrně běžně. I přes jejich rozšíření nelze konstatovat, že by každý veterinář měl perfektní znalosti o problematice chovu koček trpících alergiemi či astmatem. Proto, pokud se příznaky takovéhoto onemocnění projeví u vaší kočky, věnujte čas nalezení specialisty, se kterým můžete probrat blíže specifika chovu. V ideálním případě vám bude takový specialista doporučen vaším veterinářem.
 • Proč by kočka mohla přestat jíst?

  Středa, 26. říjen, 2016
  Pokud vaše kočka ztratí chuť k jídlu, mohou tento problém vyřešit vhodné stimulátory chuti. To je ovšem ne příliš šetrné řešení, které navíc není vhodné z dlouhodobého hlediska.
 • Nejčastější problémy (z) kočičí tlamy

  Pondělí, 29. srpen, 2016
  Chcete mít doma zdravou a spokojenou kočku? Podívejte se jí čas od času na zoubek – nelehký úkol, ale pro její zdraví zásadní. Kočičí tlamičku může potrápit řada onemocnění, která trápí i nás. Jak ji před nimi ochránit a jak je včas odhalit se dozvíte z následujících řádků.
 • Jak udržet byt voňavý, aniž byste ublížili své kočce

  Středa, 4. květen, 2016
  Věděli jste, že mnohé osvěžovače vzduchu obsahují chemické nebo jiné přísady škodlivé pro kočky? Naštěstí existují i alternativy!
 • Méně je někdy více – nekombinujte antiparazitika pro kočky!

  Pátek, 29. duben, 2016
  Odvěký boj opět vrcholí. Po neznatelné zimě propukla sezóna klíšťat a blech. Pokud jste již zažili domácnost zamořenou blechami a museli bojovat do posledních sil, abyste se parazitů zbavili, zřejmě vám z další sezóny vstávají vlasy hrůzou na hlavě a uděláte cokoliv, abyste se invazi vyhnuli. Nic se ale nemá přehánět!
Celkem záznamů: 100
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Yoko, Orinka

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.