Vánoční dárky pro kočky

Pondělí, 5. prosinec 2016

Přemýšlíte, čím obdarovat svou kočku k Vánocům a postupně zjišťujete, že ta vaše rozmazlená chlupatá kulička už všechno má? Je pravda, že mlsky nikdy neomrzí, ale pokud jsou na denním pořádku, není to asi až tak sváteční, jak byste si představovali. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím svou kočku nebo kocoura obdarovat, zkuste číst dál, třeba vám některý z níže uvedených tipů přijde vhod.

Prostě steak

Kočky syrové maso milují, ale měly by si ho dopřávat jen občas. Kdy jindy by mohla být vhodnější příležitost než při štědrovečerní večeři? Připravte a naservírujte své kočce opravdu luxusní steak, ať pozná, že se jedná o výjimečný den.

 

Tráva pro kočky

Venkovní kočky často okusují trávu, která jim pomáhá čistit žaludek. Je dobré dopřát tuto kratochvíli i kočkám ryze vnitřním. Ideální rostlinou je tzv. šáchor, který rychle roste a snadno se množí. Rostlina dorůstá výšky 40 – 70 cm a potřebuje světlé a teplé místo s dostatečným přísunem vody. Kočky tuto rostlinu milují. Krom toho, že je dostupná v podstatě v jakémkoli zahradnictví, dobře vypadá a radost z ní budete mít i vy.

 

Kočičí škrabadlo

Patrně už některé doma máte, a pokud ne, pořiďte ho vaší kočce. Škrabalo slouží především k tomu, aby kočka neničila gauč, křesla apod. Zároveň jí umožňuje zanechat pachovou stopu a procvičit i nabrousit drápky. Dnes je trh se škrabadly skutečně široký a jistě najdete takové, které se bude hodit do vaší domácnosti.

 

DVD plné ptáčků a motýlů

Trávíte hodně času v práci a trápí vás, že se vaše kočka doma nudí? Kupte jí pod stromeček DVD určené přímo pro ni. Vaše kočka se tak bude moct hodiny kochat pohledy na záběry ptáků, veverek, motýlů a mnoha dalších.

 

Robotická kočičí toaleta

Říkáte si někdy, jaké by to asi doma bylo bez kočičího záchodu a jeho věčného čištění? Pokud nejste jedni z mála šťastných, kteří dokázali svou kočku naučit na klasickou toaletu, mohlo by se vám zalíbit řešení v podobě robotického kočičího záchodu. Dnes se již dá zakoupit záchod, který sám splachuje a dokonce se i sám čistí. Granule, které obsahuje, jsou samo omyvatelné, nikdy je tedy nemusíte měnit (pouze čas od času doplnit) a kočičí výkaly jsou expandovány rovnou pryč z domu. Jediné, co k záchodu potřebujete, je možnost napojení na přívod studené vody a elektrickou síť.

Říkáte si, jak je možné, že tento vynález není ve všech kočičích domácnostech? Je to patrně proto, že pořizovací cena je okolo deseti tisíc korun. Záleží tedy na tom, kolik steliva týdně vaše kočka potřebuje a zda by se vám tato investice vrátila.

 

Kočičí kamarád

Pokud vás život s kočkou baví, neváhejte a pořiďte si další. Ideálně z útulku, v kterých je koček i koťat nespočet. Uvidíte, že vaše kočka přes počáteční protesty uzná, že ve dvou se to lépe táhne a nového kamaráda či kamarádku si zamiluje. A vy, až si zvyknete na částečnou destrukci vašeho domu či bytu, oceníte pohled na dvě hrající si kočky. Ten je totiž lepší, než jakýkoli pořad v televizi.

autor článku: Pavla Zemínová

Počet přečtení tohoto článku: 1553

Zpět na výpis

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><




Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.