Profesionální hlídání koček v Česku

Pondělí, 14. září 2015

Chovatelé koček často řeší, kdo se jim postará o kočku během dovolené. Mnozí z nich nevědí, že v Česku existuje služba zvaná catsitting, kde profesionální kočičí chůva dochází přímo k nim do domácnosti a obstarává jejich čtyřnohému miláčkovi veškeré potřeby. Nabízíme vám proto krátký rozhovor se zakladatelem první české catsittingové agentury Catsit.cz Tiborem Foltinským.

Tibore, co je to vlastně catsitting a proč je to pro kočky lepší řešení nežli kočičí hotel?

Catsitting znamená profesionální hlídání koček přímo doma u klienta během jeho nepřítomnosti. Hlavní výhodou proti umístění kočky do hotelu spočívá v tom, že vaši kočku nemusíte stresovat krátkodobou změnou prostředí, kterou, jak známo, většina koček snáší velmi špatně.

 

Jak služba funguje v praxi?

Pokud si klient u nás objedná catsitting, tak se s ním nejprve jeho catsitterka sejde v místě hlídání, aby si zapsala veškeré instrukce ohledně koček a domácnosti. Podepíší pak spolu dohodu o hlídání, jejíž součástí je i seznam úkolů a předají si klíče. Během klientovy nepřítomnosti pak catsitterka plní úkoly dle daného seznamu a z každé návštěvy pošle zprávu s fotografií nebo videem a GPS report generovaný nezávislou aplikací z Google Play, který jasně klientovi prokáže kolik času catsitterka s jeho kočkou strávila.

 

Komu hlídáte kočky?

Ze začátku to byli nejvíce cizinci pracující v Praze, protože byli na catsitting zvyklí ze své vlasti. Postupně se přidávali i čeští klienti a dnes již jejich počet převažuje. Často se nám ozývají chovatelé koček, které vyžadují zvláštní péči jako podávání léků. Hlídáme ale i celé chovné stanice a kočičí hotely, jejichž majitelé také občas potřebují dovolenou. Zatím působíme po Praze a blízkém okolí.

 

Jaké požadavky musí splňovat kandidátky na catsitterky (kočičí chůvy)?

Klíčová je pro nás důvěryhodnost, spolehlivost a láska ke kočkám. Dále je pro nás, kvůli zahraniční klientele, důležitá angličtina. Shodou okolností máme zrovna otevřenou pozici. Detailní podmínky výběrového řízení jsou ke stažení na našich stránkách www.catsit.cz v sekci „O nás“.

 

CatSit.cz

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 2771

Zpět na výpis

 • Re: Je to o důvěřě...

  18.08.2016 22:29:43

  Jana Kočkomilka napsal(a):

  Renča z Brna (20.09.2015 10:41:03) napsal: ...a to hlavně mezi kočkou a hlídajícím. Některé kočenky přítomnost neznámé osoby nesou hůř,jiným je to jedno. Nemám zkušenost s profesionálním hlídáním, v Brně o ničem takovém nevím. Na naší Mičulku dohlíží moje dobrá kamarádka. Zkoušela jsem sousedku z domu, ale nedopadlo to dobře-není "kočkočlověk", Mičula jí málem vyskočila z okna, paní nemohla pochopit, že v době, kdy se kočka rozhodne lítat a vybíjet energii, je lepší okna zavřít, neotvírat dveře ven, aby se nedostala na ulici, kde jezdí městská doprava a hodně aut. Myslím si, že kočka musí svého hlídače aspoň trochu znát, taky hlídač by měl chápat a do jisté míry respektovat kočku.


  Dobrý den, jak jsem psala u příspěvku nad Vámi - v Brně již zavedená agentura je, hlídáme dost zodpovědně, řídíme se dle instrukcí majitelů koček a zatím nebyla jediná stížnost :)http://www.holidaycat.cz/

  Jana

 • Re: super

  18.08.2016 22:28:21

  Jana Kočkomilka napsal(a):

  Andulka (09.10.2015 22:03:48) napsal: To je úžasný nápad!:) Škoda, že něco takového není v Brně, moc by mě bavilo stát se catsitterkou:)


  Dobrý den, v Brně tato služba již existuje zhruba rok, v Praze mnohem déle, lze najít pod HolidayCat.cz :) Pokud se podíváte i na naše stránky, naleznete historii agentury a volné pozice právě v Brněhttp://www.holidaycat.cz/.
  Jana

 • super

  09.10.2015 22:03:48

  Andulka napsal(a):

  To je úžasný nápad!:) Škoda, že něco takového není v Brně, moc by mě bavilo stát se catsitterkou:)

 • Je to o důvěřě...

  20.09.2015 10:41:03

  Renča z Brna napsal(a):

  ...a to hlavně mezi kočkou a hlídajícím. Některé kočenky přítomnost neznámé osoby nesou hůř,jiným je to jedno. Nemám zkušenost s profesionálním hlídáním, v Brně o ničem takovém nevím. Na naší Mičulku dohlíží moje dobrá kamarádka. Zkoušela jsem sousedku z domu, ale nedopadlo to dobře-není "kočkočlověk", Mičula jí málem vyskočila z okna, paní nemohla pochopit, že v době, kdy se kočka rozhodne lítat a vybíjet energii, je lepší okna zavřít, neotvírat dveře ven, aby se nedostala na ulici, kde jezdí městská doprava a hodně aut. Myslím si, že kočka musí svého hlídače aspoň trochu znát, taky hlídač by měl chápat a do jisté míry respektovat kočku.

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.