Nosí kočka smůlu? A co teprve drápek z ní!

Pondělí, 27. duben 2015

Vezmi kočičí dráp, špetku rybích šupin, zalij to odvarem z pelyňku a nech měsíc na sedmém schodě ve sklepě. Recept na štěstí je tady! Ale pozor - černá kočka nosí smůlu, co teprve drápek z ní? Každá čarodějnice ví, jak je kočka důležitá a že bez ní se žádné kouzlo nepodaří.

Magie kočky

Magickou mocí oplývaly kočky již ve starém Egyptě. Jejich podoba se přisuzovala bohyním – kouzelnicím a byly symbolem tajemna. Můžeme je dodnes spatřit na mnoha starověkých artefaktech. A od těch dob se k čarodějnicím přidaly tak nějak samovolně. Jsou zkrátka správně svobodomyslné a nedostižitelné a to je činí nadpřirozenými.

 

Je kočka štěstí nebo smůla?

Když vám přeběhne černá kočka přes cestu zleva doprava, nosí to štěstí, když zprava doleva, očekávejte smůlu. Pokud ovšem neštěstí neodvrátíte sedmerým překročením kulatého víka kanálu. A co teprve, když ji přejedete? Inu, kdo viděl japonský horor Nenávist, moc dobře ví, co následuje černou kočku.

 

Kočky kouzelnice

Japonští mořeplavci s sebou vždy brali tříbarevnou kočku pro štěstí a proti zlým duchům. Ve starém Egyptě každý, kdo odehnal ode dveří kočku, byl odsouzen trestem smrti a každý Ind, který chtěl šťastnou rodinu, musel za svůj život odchovat alespoň jednu kočku. Za bouřek kočky vycházejí ven, aby z blesků načerpaly energii, a v přední části horního patra mají tzv. Jackobsonův orgán, který jim pomáhá zesílit čich a chuť a je mnohdy označován za původce šestého smyslu. Pokud vám to k magičnosti kočky nestačí, máme pro vás jeden naprosto osvědčený čarodějnický recept! Vezměte 100ml cocacoly, nalijte ji do plastového kelímku, přidejte kopeček vanilkové zmrzliny tak, aby cola zpěnila a polijte lžící jahodového hustého sirupu a nakonec přes okraj převěste pár želé hadů. Koktejl, kterého se budou všichni bát, ale bude výborně chutnat. Podávejte s kočkou na rameni!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 3685

Zpět na výpis

 • Moje zlatíčka kočičí

  15.12.2016 15:38:10

  Karolina MZR napsal(a):

  mě vrátila do života, se kterým jsem chtěla skončit. Já pomohla jim z ulice a oni mi to vrátili. Žijeme spolu šťastně a nikdy nepřestanu děkovat za to, že jsme se vzájemně našli.

 • Re: Je to pověra

  29.08.2016 15:10:19

  mamísek napsal(a):

  Bábina (29.08.2016 11:52:11) napsal: Pověru o kočkách,jakýchkoliv,vymyslela církev.jako mnoho jiných nesmyslů.A když potkáte černou kočku?Zeptejte se kam jde.Protože ten,kdo nikdy nežil s kočkou,nepoznal,co je opravdové štěstí.Na pověry nedejte a kočiček se nebojte.Naopak lidé,kteří trpí stresem a nebo jinými neduhy,by si kočku měli pořídit.Kočička je ta nejlepší léčivá bylinka co znám.Ale pokud dáte na má slova a kočičku si chcete pořídit,tak se prosím držte, našeho hesla: NEKUPUJ- ADOPTUJ!!!
  Suprově to Nattynko tvoje babička napsala,můžeš být na ní právem hrdá :D

 • Je to pověra

  29.08.2016 11:52:11

  Bábina napsal(a):

  Pověru o kočkách,jakýchkoliv,vymyslela církev.jako mnoho jiných nesmyslů.A když potkáte černou kočku?Zeptejte se kam jde.Protože ten,kdo nikdy nežil s kočkou,nepoznal,co je opravdové štěstí.Na pověry nedejte a kočiček se nebojte.Naopak lidé,kteří trpí stresem a nebo jinými neduhy,by si kočku měli pořídit.Kočička je ta nejlepší léčivá bylinka co znám.Ale pokud dáte na má slova a kočičku si chcete pořídit,tak se prosím držte, našeho hesla: NEKUPUJ- ADOPTUJ!!!

 • Re: Nenosí!

  06.06.2015 10:42:24

  Turčaska napsal(a):

  Renča z Brna (23.05.2015 21:45:15) napsal: Kočky smůlu rozhodně nenosí! >:-( Mičulka je moje štěstíčko zlatíčko, když vidím cestou do práce někde v domě za oknem kočku, vím, že budu mít štěstí. :-)
  Smůlu nosí hlupáci! >:-(
  naprosto souhlasím kočky jsou uzasne :-) :-) :-) :-) :-) :-)

 • Nenosí!

  23.05.2015 21:45:15

  Renča z Brna napsal(a):

  Kočky smůlu rozhodně nenosí! >:-( Mičulka je moje štěstíčko zlatíčko, když vidím cestou do práce někde v domě za oknem kočku, vím, že budu mít štěstí. :-)
  Smůlu nosí hlupáci! >:-(

Celkem záznamů: 5
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.