Mezinárodní den zvířat pro kočky

Sobota, 3. říjen 2015

Kdo by nechtěl své milované kočce dopřát oslavu narozenin! A pokud zrovna nevíte, kdy má narozeniny, je nejlepší oslavit to spolu! Aneb Mezinárodní den zvířat pro kočku.

Není kočka jako kočka

Čtvrtý říjen je pro všechny milovníky zvířat státním svátkem. Jste-li fanouškem koček větších a dravějších, než je ta vaše na topení u okna, určitě neuděláte v tento den chybu výletem do zoo! Zoologické po celé ČR chystají na tento den programy pro děti, soutěže a zvýhodněné vstupné. Někde mají dokonce vlastníci zvířecího příjmení vstup zdarma.

 

Svíčkou proti množírnám

Trendem i proklínaným tématem dnešní doby se stávají množírny – a právě Mezinárodní den zvířat vstupuje postupně do povědomí veřejnosti i jako den boje proti množírnám. Chcete-li památku trpících zvířat alespoň uctít, můžete se připojit zapálením svíčky, zapojena je i internetová kampaň „svíčkových vigilií.“

 

Slavit lze donekonečna!

Soucit s opuštěnými a trpícími kočkami můžete vyjádřit i návštěvou některého útulku. Soukromých kočičích útulků je v Česku nespočet. Pokud si právě v tento den nevezmete žádnou kočičí kamarádku domů, určitě můžete pomoct alespoň věcnými dary, pamlsky, či osobní pomocí! A kdybyste to náhodou letos o víkendu 4. října všechno nestihli, nevěšte hlavu. Kočky mají dokonce i svůj vlastní mezinárodní den a to 8. srpna! Na popud Mezinárodního fondu na ochranu zvířat se slaví již od roku 2002. Pokud to nestihnete ani tehdy, můžete se svou kočkou oslavit narozeniny různě po světě – v Rusku je Mezinárodní den koček stanoven na 1. března, v Polsku připadá na 17. února!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 1572

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.