Do útulků putuje nadílka 45 tun krmiva

Pondělí, 14. prosinec 2015

Kvalitním krmivem pro psy a kočky se naplní misky 1 872 opuštěným zvířatům ve 28 útulcích. Letošní, 7. ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« přinesl svěřencům obdarovaných útulků z celé České republiky přibližně půlroční zásobu krmiva Pedigree a Whiskas. V první polovině prosince kamiony postupně rozvezly celkem 45,2 tuny granulí.

Letošní ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« naplní 150 498 psích misek a 192 000 kočičích misek. Za 7 let trvání kampaně pořádané Nadací na ochranu zvířat a společností Mars Czech, výrobcem krmiva Pedigree a Whiskas, se podařilo pokrýt více než 285 tunami krmiva kompletní půlroční stravovací potřeby 5 782 psů a 4 573 koček v útulcích. Na konečném množství krmiva darovaného útulkům se podíleli všichni ti, kteří si koupili jakýkoli výrobek značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS.

„Kampaň »Pomozte naplnit misky v útulcích« si klade za cíl zlepšit situaci opuštěných psů a koček a zároveň podpořit veřejnou osvětu problematiky zvířat v útulcích a zodpovědný vztah veřejnosti ke zvířatům,“ říká Alice Suchanová ze společnosti Mars Czech, která je členem Sdružení výrobců potravy pro domácí zvířata, a dodává: „s Nadací na ochranu zvířat jsme již sjednali pokračování spolupráce na této jedinečné charitativní aktivitě v letech 2016 a 2017.“

Kočka z útulku

Základní podmínkou pro získání daru ve formě krmiva byla účast útulku v dotazníkovém průzkumu, kvalitní a profesionální působení útulku a samozřejmě splnění podmínek stanovených platnými právními předpisy. Útulky posuzovala komise složená z nezávislých odborníků. Získané krmivo bylo vybraným útulkům přerozděleno podle jejich kapacity a počtu umístěných zvířat.

Dar v podobě půlroční zásoby kvalitního krmiva pro psy nebo kočky si útulky pochvalují. Kristýna Kacálková, předsedkyně spolku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech ve Středočeském kraji prozradila: „již několikátým rokem se nám díky této kampani dostalo obrovské pomoci pro naše kočičky a pejsky. Kampaň opakovaně pomohla vyřešit naši tíživou finanční situaci. Máme velkou radost a děkujeme, že jsme se mohli stát součástí tak mimořádné charitativní aktivity, která mnohým z nás dává sílu jít dál.“

Více informací o kampani najdete na www.naplntemisky.cz.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 4296

Zpět na výpis

 • Re: Re: Dobrá zpráva!

  30.12.2015 17:54:09

  Renča napsal(a):

  Martina ❤ (28.12.2015 20:50:35) napsal:
  ...stoprocentně souhlasím ?! ?! ?! a když už musí ty ohňostroje být, tak jen o půlnoci a na určitém místě - to by bylo super !  Přesně tak. Nevím proč musí být nucená zábava a ještě u toho dělat rambajs. Z toho je vidět jakej je člověk primitiv.>:-(

 • Re: Dobrá zpráva!

  28.12.2015 20:50:35

  Martina ❤ napsal(a):

  Renča z Brna (22.12.2015 11:34:39) napsal: To je báječná zpráva! Ještě by to ale chtělo, aby si lidé uvědomili, že zvíře NENÍ dárek! Blíží se Štědrý den, proto si přeji, aby to pod stromečky neštěkalo, nemňoukalo, nepískalo... Živý tvor, ten se musí přibírat s rozvahou, ne z rozmaru a touhy někoho dostihnout, trumfnout, zkrátka ze snobské touhy předvést se!
  Přeji všem krásné Vánoce prožité ve zdraví a štěstí v kruhu blízkých. A Silvestra bez petard a dělbuchů!

  ...stoprocentně souhlasím ?! ?! ?! a když už musí ty ohňostroje být, tak jen o půlnoci a na určitém místě - to by bylo super !

 • Dobrá zpráva!

  22.12.2015 11:34:39

  Renča z Brna napsal(a):

  To je báječná zpráva! Ještě by to ale chtělo, aby si lidé uvědomili, že zvíře NENÍ dárek! Blíží se Štědrý den, proto si přeji, aby to pod stromečky neštěkalo, nemňoukalo, nepískalo... Živý tvor, ten se musí přibírat s rozvahou, ne z rozmaru a touhy někoho dostihnout, trumfnout, zkrátka ze snobské touhy předvést se!
  Přeji všem krásné Vánoce prožité ve zdraví a štěstí v kruhu blízkých. A Silvestra bez petard a dělbuchů!

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.