Ostatní články

 • Svatý Martin a svatá Minda

  Úterý, 11. listopad, 2014
  Každoročně se neskutečně těším na tu dokonalou husu, kterou umí jen má dokonalá žena a kterou pak spláchnu tím dokonalým vínem. Víc o tomhle svátku nevím a stačí mi to. Jenže ke všemu je tady moje „dokonalá“ kočka.
 • Dnes VŠE pro vaši kočku! Mezinárodní den zvířat

  Sobota, 4. říjen, 2014
  Dne 4. 10. 2014 oslavíme již tradiční Mezinárodní den zvířat. Proč právě v tento den? Pro odpověď nahlédneme do historie, ve které se dozvíme, že právě v tento den zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi. Ten byl známý tím, že pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.
 • Škola začíná aneb jak potěšit kočkomily!

  Středa, 27. srpen, 2014
  Jak kočkomilům dopomoci k co největšímu obložení kočkami i ve školních lavicích? Máme pro vás několik návrhů, které jistě potěší všechny milovníky koček.
 • Jak slavit Velikonoce s kočkou?

  Pondělí, 21. duben, 2014
  Období Velikonoc pro každého symbolizuje něco jiného. Lidé malují vajíčka a kočky se probouzí ze zimy. Pro opuštěné venkovní kočky je přicházející jaro potěšující událostí. Nebudou už muset pracně hledat potravu a nekonečně dlouho pátrat po teplém místě, kde by se mohly schovat. I přesto, že pro opuštěné kočky je jarní čas příjemný, nastanou i situace, které tak šťastné nejsou. Jelikož zjara se probouzí kočičí říje, přichází na svět velké množství nechtěných koťat, kterými se začínají plnit útulky.
 • Osobní kontakt s šelmou už nejen pro bohaté

  Pondělí, 14. duben, 2014
  Milovníci kočkovitých šelem mohli dříve svůj zájem ukojit tak maximálně pohledem na znuděné exempláře v ZOO. A domácí chov divokých koček přicházel v úvahu jen pro velmi majetné a vlivné jedince. Dnes máme v tomto směru nekonečně mnoho možností. Stačí si jen vybrat.
 • Nedejte parazitům šanci, nejlepší obrana je útok!

  Čtvrtek, 10. duben, 2014
  Letošní mírná zima už nás delší dobu připravovala na příjemné jaro. A ono je tu! Stačí už jen skočit do jarního tempa. Není nad to si zalenošit třeba s vaší kočkou na vyhřáté trávě, ale pozor. Právě tam na Vás i na ni mohou čekat nebezpeční vnější parazité (nejčastěji klíšťata a blechy). Nikdy proto nezapomeňte na správnou preventivní ochranu před parazity. Klíšťata v kožichu a blechy v domácnosti nejsou trendem letošní sezóny. Trendem je zdravý domácí mazlíček, trendem je nedat parazitům šanci.
 • Valentýnské mňau!

  Středa, 12. únor, 2014
  Svátek svatého Valentýna k nám přišel z anglosaských zemí, odkud se nejprve rozšířil pochopitelně do Ameriky a nakonec zakořenil i u nás. Ne každý jej uznává za právoplatný svátek lásky, jelikož v Česku máme konkurenci v podobě tradičního prvního máje. Kočky však milují každou příležitost k tulení!
 • Strom splněných kočičích přání - mise Vánoce 2013

  Úterý, 31. prosinec, 2013
  Od 15.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple svých domovů a kanceláří. V tomto období se totiž opět koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Útulkové micky si i letos přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.
 • Čím pod stromečkem potěšit kočičí příznivce? Kniha nezklame.

  Pondělí, 16. prosinec, 2013
  Přinášíme několik tipů, které lákají k tomu, aby se člověk za studeného zimního večera zabalil do deky, na klíně nechal usadit svoji Micku či Mourka a začal listovat knihou, která zve do kočičího světa.
 • Vánoční kočičí akce jsou tu! Přijďte pomoci opuštěným kočkám.

  Pondělí, 9. prosinec, 2013
  Za pár měsíců nás čekají Vánoce a také některé každoroční benefiční akce pro kočičí útulky. Díky těmto akcím pak útulky získávají peníze, krmivo, pamlsky, deky a další věci, které kočkám v útulcích zlepšují život.
Celkem záznamů: 173

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.