Ostatní články

 • Aby vánoční dárky pro kočky nebyly „pro kočku“

  Pátek, 11. prosinec, 2015
  Vánoce! Kdo by se na ně netěšil, že ano. Až na ty dárky… Vánoce se totiž blíží, a my nemáme ještě žádný dárek pro naši Micinu. Přemýšlíme, přemýšlíme, ale nic nás nenapadá, skoro kvůli tomu ani nespíme.
 • Adventní umísťovací výstava opuštěných koček na Starém Městě

  Sobota, 28. listopad, 2015
  Přijďte se podívat na Adventní umísťovací výstavu opuštěných koček do kavárny "U Chlupatýho ducha" v Praze na Starém Městě. Užijte si se svými dětmi předvánoční den s kočičkou v náručí. Třeba si ji zamilujete a budete si ji moci odnést domů.
 • 6 cest, jak si kočka řekne o mazlení

  Úterý, 24. listopad, 2015
  Všechny kočky mají rády lidskou společnost. Ale žádná z nich se nenechá mazlit, když zrovna vy chcete. A naopak – pokud chtějí ony, a vy je z jakéhokoli důvodu ignorujete, dokážou vám to pěkně spočítat. Zde je šest tipů, jak poznat, že se kočka právě dožaduje vaší pozornosti.
 • Kočka je šelma i mazlíček zároveň

  Pondělí, 16. listopad, 2015
  Jak praví staré české rčení, kočka není pes. To je základní pravda, kterou by měli zájemci o chov kočky důkladně zvážit. Kočky jsou prostě jedinečné – mají své přednosti, jsou hravé, milé a přítulné. Zároveň si však zachovávají svou loveckou povahu šelmy, bývají aktivní zejména k večeru, nad ránem a v noci. Když se k tomu přidá ještě fakt, že kočka není na svém pánovi podřízeně závislá, rychle vám dojde, že kočka vážně nemá se psem pranic společného.
 • Svatý Martin – jak nenaštvat svou kočku

  Středa, 11. listopad, 2015
  Co má vaše kočka na podzim nejraději? Prohánět se šustícím listím, baštit to nejlepší masíčko, aby se na zimu pěkně zakulatila a vyhřívat se na konečně zapnutém topení. Běda, jestli jí narušíte její harmonogram! Aneb naštvaná kočka není dobrá kočka.
 • Zlozvyky koček

  Pondělí, 9. listopad, 2015
  Kočky jsou na rozdíl od psů méně společensky založené. Ale i skupiny koček, které žijí polodivoce, vykazují určitou sociální strukturu. Pokud je málo potravy, kočky žijí samotářsky a brání si své teritorium. Velikost teritoria samic je ovlivněna množstvím potravy. Velikost teritoria samců je ovlivněna dosažitelností samic, které jsou svolné k páření. U koček není tak zřetelná hierarchie jako u psů, ovšem dominantní vztahy můžeme pozorovat mezi dvěma kocoury. Stejně jako psi mohou mít i kočky různé poruchy chování. Mezi nejčastější poruchy chování koček řádíme agresi, strach, nežádoucí močení a kálení či destruktivní škrábání.
 • Dušičky – magie, Samhain a černé kočky

  Pondělí, 2. listopad, 2015
  Již od 10. století připadá na 2. listopad svátek památky zesnulých. Původní Samhain převzali tehdy od Keltů křesťané a udělali z oslav konce roku pro jednu kulturu svátek zemřelých pro kulturu druhou. Všechno to pozorovala černá kočka ve svíčkou ozářeném okně a rozrušeně mrskala ocasem.
 • Brno: Kočičí kavárna Pelíšek

  Úterý, 20. říjen, 2015
  V Brně se chystá nová kočičí kavárna. Ale ne jen tak ledajaká, v této totiž budou kočičí obyvatelé z útulku a budou volné k adopci. Tuto netradiční kavárnu chce založit mladý pár z Brna.
 • Kočky a psi bez domova

  Pondělí, 12. říjen, 2015
  V České republice žijí necelé dva miliony koček a přes dva miliony psů. Kočku nebo psa vlastní více než polovina domácností. Dalších 8 000 opuštěných zvířat žije v útulcích – téměř o 30 % více než před 5 lety.
 • Mezinárodní den zvířat pro kočky

  Sobota, 3. říjen, 2015
  Kdo by nechtěl své milované kočce dopřát oslavu narozenin! A pokud zrovna nevíte, kdy má narozeniny, je nejlepší oslavit to spolu! Aneb Mezinárodní den zvířat pro kočku.
Celkem záznamů: 173

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.