Ostatní články

 • Získání důvěry

  Pátek, 29. srpen, 2008
  Na rozdíl od psa, který člověku většinou automaticky důvěřuje, si důvěru kočky musí člověk zasloužit, a to není věc nijak lehká. Pokud si berete kočičku ještě jako koťátko, důvěra k vám vznikne obvykle velmi brzy. Dáte kočičce najíst, necháte nerušeně vyspinkat a hned po probuzení už si půjde pro podrbání za ouškem. S kočkou starší nebo dokonce v minulosti týranou, je to mnohem mnohem těžší, dokonce se může stát, že si u ní důvěru nevybudujete nikdy.
 • Výstavy opuštěných koček – umísťovací výstavy

  Pondělí, 30. červen, 2008
  Cílem výstav opuštěných koček je najít nový domov pro co největší počet kočiček a zároveň získat finanční dotace a krmení pro ty, které se do útulku vracejí nebo se výstavy zúčastnit nemohou. Díky tomu, že mnohé z kočiček najdou na výstavě svého nového pána a láskyplný domov, získávají útulky možnost a kapacity k poskytnutí pomoci a zdravotní péče dalším odloženým nebo nalezeným kočičkám.
 • Kočkovité šelmy

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Všechny šelmy kočkovité se řadí mezi lovce. Mají velmi dobrý zrak, který je při lovu nejdůležitějším smyslem. Dalším velmi dobře rozvinutým smyslem je sluch, šelmy vnímají i velmi vysoké tóny, které například lidské ucho neslyší. Jako lovci jsou rychlé a neúprosné, při stopování své kořisti využívají buď své rychlosti, nebo momentu překvapení. Jejich tělo je dokonale přizpůsobeno k chytání kořisti, mají velmi ostré a dlouhé špičáky a silné, ostré a zatažitelné drápy. Samice bývají březí v průměru 90 až 100 dní a z jednoho vrhu se rodí 1 až 6 mláďat. Koťata se rodí slepá a vidět začínají až kolem 14. dne věku. U matky se drží po dobu jednoho a půl až dvou let, po tu dobu se učí lovit a starat se o sebe.
Celkem záznamů: 173
|< << 1415161718 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.