O plemenech koček

 • Svéhlavé a pohodové britské kočky

  Pátek, 7. srpen, 2015
  Znáte dobře svou kočku? Co byste řekli, že je pro ni typické? A jak byste ji doporučili? Víme, jaké jsou klady a zápory svéhlavého britského plemene!
 • Britská modrá kočka - urozená aristokratka

  Čtvrtek, 22. červenec, 2010
  Nejpopulárnější, nejznámější a z hlediska tradic nejstarší plemeno ve vývoji chovu britských koček je britská modrá kočka. Noblesní a ušlechtilý vzhled ji „katapultoval“ mezi žádaný artikl u chovatelů. Její původ nalezneme ve staré dobré Anglii již v 19. století.
 • Majestátná Mainská mývalí kočka

  Středa, 5. květen, 2010
  Přestože je mainská mývalí kočka velmi staré plemeno, bylo uznáno poměrně nedávno. Maine Coon uznala americká CFA v roce 1976 a FIFE až v roce 1983. Boom tohoto plemene nastal na konci 19. století, čemuž napomohly výstavy v Bostonu a New Yorku. Zájem o ně pomalu ustával, když se objevila perská kočka. Její vzhled zaujal natolik, že vytlačila mainskou mývalí do pozadí. Nyní se ale těší opět velké oblibě a po britských kočkách je nejvyhledávanějším plemenem.
 • Kočka mramorovaná (Marbled cat)

  Středa, 1. červenec, 2009
  Kočka mramorovaná pochází z tropických deštných pralesů jihovýchodní Asie (žije v Indii, Nepálu, Barmě, Thajsku, Malajsii, na Sumatře a v Borneu). Tento nepříliš známý druh kočkovité šelmy patří mezi nedomestikované kočky, jedná se tedy o divoce žijící kočky, přičemž výjimečně se kočky mramorované chovají i v zoologických zahradách. Genetické studie odhalily její příbuznost s rysy a pantery.
 • Legendární předkové Ragdolla

  Čtvrtek, 2. duben, 2009
  Jak už jsme zmínili v prvním díle článku Ragdoll - Legenda mezi kočkam, původ plemene Ragdoll není jistý, ale zřejmě u jeho zrodu stála Turecká angora a Birma. A proč si je s Ragdollem nespojit, když tato plemena mají o svém vzniku tak krásné legendy. Máte-li to štěstí, že tureckou angoru potkáte či jste dokonce jejím vlastníkem - bílé s nestejně zbarvenýma očima- pohlaďte ji a zašeptejte jí do ucha své nejtajnější přání. Pakliže potom přijme vámi nabízený pamlsek, přání se splní.
 • Ragdoll - Legenda mezi kočkami

  Pátek, 27. únor, 2009
  Ragdollje jediné plemeno koček, chované pro svou povahu, proto je mezi kočkami legendou.Je to takový pejsek v kočičím kožíšku. Ragdoll znamená v překladu z angličtiny „hadrová panenka" a to proto, že pokud se ragdoll cítí alespoň trochu v bezpečí a je klidný, uvolní veškeré svaly na těle a udělá „hadrovou panenku". Je to tedy kočička, která je vláčná, nechá se nosit, hladit, mazlit.
Celkem záznamů: 6
|< << >> >|

Dnes má svátek  Bingo, Bubu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.