Specifika chovu plemene kočky Ragdoll

Sobota, 19. září 2015

Možná jste o téhle micině ještě neslyšeli, možná patříte k jejím skalním příznivcům. Stává se stále oblíbenějším domácím mazlíčkem, původem pochází z USA a po mainské mývalí je druhou největší kočkou na světě!

Ragdoll, kočka zabiják? Kdepak!

Svou vahou dosahuje ragdoll až k deseti kilogramům a pokud jste ji ještě nikdy neviděli, lze ji popsat jednoduše jako velkou a chlupatou krémovou kočku s tmavší hlavou a modrýma očima. Přesto se řadí „jen“ mezi středně velká plemena a délka jejich těla může dosáhnout až okolo jednoho metru. Zabiják? Ale kdepak! Nadmíru přítulný domácí mazel!

 

Povaha ryze kočičí

Jde o kočku nadmíru sebevědomou a přitom pohodářskou – jak už to tak u koček bývá. Dospívá a tělesně se dobarvuje až ve věku 4 let (!), ale hravé kotě je v ní ukryto pořád. Přesto je to lovec. Nejedna osoba, která tuto kočku vlastní, doma žádné další drobné zvířectvo raději (už) nemá a například kolem letící hmyz chytá ragdoll mocným tlesknutím obou svých majestátních tlapek, jakoby to ani nebyla kočka. Na druhou stranu velice těžce snáší samotu a tak pokud chcete učinit svou ragdoll šťastnou, není nic lepšího, než jí pořídit další jednu či dvě ragdoll pro zábavu.

 

Co s takovým obrem?

Navzdory své velikosti je tato kočka obzvláště mazlivá a dokonce i vysoce intelektuální. Pokud máte sklony cvičit kočky a učit je povelům a dosud se vám to nedařilo, u této kočky budete mít stoprocentní úspěch. Dokonce si po psím vzoru hlídá své majitele a tak vůbec se tváří jako velký hlídací pes. Je vhodná i k dětem a pro svou klidnou povahu se výborně uplatňuje v terapii s postiženými lidmi. Nejraději se tulí v teple bytečku, ale zvládne i divočinu na zahradě. Cena za jeden kus začíná v řádech několika tisíc, takže stačí trochu pošetřit a je vaše!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 5183

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Číča, Čenda

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.