Opuštěná zvířata se těší na plné misky

Pondělí, 10. říjen 2016

Za 7 let trvání charitativní kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« bylo darováno útulkům v ČR přes 285 tun krmiva Pedigree a Whiskas, které uspokojily kompletní půlroční stravovací potřeby 5 782 psů a 4 573 koček v útulcích.

Spousta zvířat se narodí jako nechtění tvorové, spousta zvířat své majitele omrzí nebo pro ně začne být časový, finanční či bytový problém. Tato zvířata pak často končí v útulcích, tedy v tom lepším případě. „Do útulků se dostává opravdu velké množství zvířat, o která se snaží postarat co nejlépe, ale někdy to bývá nad jejich síly,“ říká ředitelka Nadace na ochranu zvířat Eva Marlene Hodek a dodává: „na nás ostatních je, abychom se snažili útulkům podle svých možností pomoci.“

Jak ukázaly výsledky průzkumu zaměřeného na vztah Čechů ke zvířatům v útulcích, 11 % chovatelů má doma psa nebo kočku z útulku. Ostaní většinou o způsobu pořízení zvířete nerozhodovali (54 %), protože zvíře dostali od někoho z okruhu své rodiny nebo známých. Útulek pro zvířata ve svém okolí zná 57 % respondentů, 32 % útulku také někdy pomohlo, nejčastěji v podobě finančního nebo materiálního daru včetně nákupu krmiva Pedigree a Whiskas v rámci kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích«.

 

Máme rádi zvířata a pomáháme jim

O tom, že si všechna zvířata zaslouží lidskou péči a pomoc, je přesvědčena i Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat: „zvířata miluji a vždy se mnou nějaký pes nebo kočka sdílí život. Člověk bývá často zdrojem utrpení zvířat, proto jim musíme splácet láskou a péčí všechny útrapy, které jim život s lidmi přináší.“ Marta Kubišová je také patronkou kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích«, kterou podporuje od jejího počátku v roce 2009.

Pomáhat zvířatům v útulcích může každý. Nemusí to být nutně časově náročná ani finančně nákladná pomoc. V rámci kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« stačí zakoupit do 5. 11. 2016 jakékoli krmivo značek Pedigree nebo Whiskas, které bylo vyvinuto ve spolupráci s výzkumným veterinárním centrem Waltham, vedoucí světovou autoritou ve výživě a péči o malá zvířata. Z 1 tuny prodaného krmiva půjde do útulků 65 psích nebo 255 kočičích misek (1 miska odpovídá denní krmné dávce pro dospělého zdravého psa nebo kočku). Více informací najdete na www.naplntemisky.cz.

Kapsičky WhiskasDentabites

 

Kampaň »Pomozte naplnit misky v útulcích«, kterou pořádá Mars Czech, výrobce krmiva Pedigree a Whiskas, ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat, představuje pro útulky zásadní podporu. Díky darovanému krmivu pro psy a kočky útulky ušetří za nákup krmiva a ušetřené finanční prostředky mohou použít na veterinární péči o zvířata, kastrační programy, materiální vybavení, nákup chovatelských potřeb, výstavbu nových kotců, depozitů nebo výběhů pro zvířata.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 3400

Zpět na výpis

 • Whiskas

  29.10.2016 10:56:55

  Bábina napsal(a):

  Doplňky stravy v "kočičích hlavičkách " nám pomáhají hodně.Kupuji průběžně všechny.A granule ,ty mojí kočičce taky jedou.Jen kapsičky jí nechutnají.Ty kupuji jiné značky.

 • Ušaté krabičky...

  28.10.2016 18:03:51

  Renča z Brna napsal(a):

  ...to je u nás hit! Mičulce dávám "zoubkové" i "bříškové", má je moc ráda!

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.