Jak s kočkou přežít Silvestr

Pondělí, 28. prosinec 2009

Zakončení starého roku a vstup do roku nového je spojen s bouřlivými oslavami, které se konají snad po celé republice - ve městech i na vsích. Přesně o půlnoci začíná pro všechna zvířata neskutečné utrpení, a to silvestrovské ohňostroje. Proto je nutné dobře zabezpečit naše příbytky. Kočkám hluk jednoznačně škodí. Nemají rády ani hlučné rodinné sešlosti, které o vánočních svátcích pořádáme.

Zabraňte kočce vyrazit ven

Pokud vaše kočky chodí ven dle libosti, na Silvestra si je ohlídejte. Večer už je radši ven nepouštějte, aby se stihly do půlnoci vrátit domů. Pokud chováte kočku v bytě a chodíte s ní na pravidelné procházky, tu silvestrovskou raději vynechejte. Osobně znám i některé blázny, kteří si s pyrotechnikou hrají celý den. Nejen, že vylekají mě, ale zároveň vystresují i mou kočku. Sedí na vnitřním parapetu, kouká vykuleně z okna ven. Případně se utíká schovat pod stůl. Má citlivá ouška, slyší vše, co se kde šustne. V místnosti vnímá daleko více zvuků než my lidé.

 

Některé kočky leží spokojeně v křesle. Za dveřmi pokoje s nimi žádná rána ani nehne. Kočky se tedy na Silvestra chovají zcela individuálně a nevyzpytatelně. Je-li kočka jeden rok klidná, neznamená to, že bude klidná i rok příští.

 

Zvíře ani zbytečně nedrážděte a neprovokujte. Pokud zaběhne za skříň, nechte ho v klidu usoudit, kdy je venku bezpečno.

 

Sedativa - ano či ne

Máte strach, že vaše kočka Silvestr nezvládne? Navštivte veterináře, který vám pro ni dá nějaké uklidňující léky. Určitě ji bez domluvy s ním nepodávejte léky určené pro lidi. Lepší je kočku uložit na klidné místo v bytě a nechat ji tam prospat celou noc, pokud nic nenamítá.

 

Kočičí strava

O Silvestru platí to samé, co o vánočních svátcích. Doma máme velké množství jídla nevhodného pro kočky - cukroví od Vánoc, chlebíčky a další silvestrovské pochoutky. Naše mazlíčky jich raději ušetříme. Místo toho jim nasypeme plnou misku kvalitních granulí a necháme je křoupat. Přece jenom, hladová kočka se vystresuje rychleji než ta s plným bříškem.

 

Kočka versus pes

Kočky snášejí silvestrovské oslavy podstatně lépe než psi. U psa hrozí nebezpečí, že se vyleká, uteče a vy nakonec budete na Nový rok smutně obcházet útulky. Může napáchat škody v bytě - rozkousat sedačku, předložku před vanou či kabel u počítače. Kočka, která zná svůj revír, se může někde schovat a druhý den se vrátí domů. Navíc psi vám svým štěkotem mohou znepříjemnit celý večer. Kočky přece jen naříkají tišeji.

 

Den po Silvestru

Nejlepší, co můžete hned z rána na Nový rok udělat, je projít celý kočičí revír nebo alespoň místa, na která kočka pravidelně chodí - dvůr, zahrada, náves. Tím se ujistíte, že tam není žádná nevybuchlá rachejtle, petarda či střepy, o které by si kočka mohla pořezat tlapky.

 

Autorka: Lucie Kocábková

autor článku: Lucie Kocábková

Počet přečtení tohoto článku: 6948

Zpět na výpis

 • Jak s kočkou přežít Silvestr

  09.01.2010 16:58:27

  napsal(a):

  Naši kocourci také byli celou dobu s námi v bytě Akímek byl schovaný pod stolkem a Macíček byl schovaný pod peřiňákem.8-}

 • ahojík

  03.01.2010 15:53:47

  hanička napsal(a):

  juj náš mourecek je senior a vubec neni doma na silvestr a neboj je doma ale chodi ven tak se někde schova vzdy :D

 • ♥♥Miky♥♥

  30.12.2009 09:50:52

  ღ Kočičák Mikýs ღ napsal(a):

  Máme kocourka doma teprve měsíc a nevíme jak bude snášet první Silvestr ;-) ale doufáme, že dobře :-)

 • ....

  29.12.2009 21:49:09

  Jíťa a ♥Líza♥ napsal(a):

  mám teprve kotě7 měsícu tak nevím jak to bude snášet ale doufám že dobře!:-)

 • super

  28.12.2009 16:27:23

  Paja,Felix a Prcek napsal(a):

  nase kocky se bojí hluku hodne... tak snad si z toho neco vezmu...;-)

Celkem záznamů: 5
|< << >> >|

Dnes má svátek  Máša, Mušu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.