Jak podpořit kočičí útulek?

Úterý, 30. srpen 2016

Stěží se najde kočičí útulek, který by se mohl „pochlubit“ tím, že má dlouhodobě nadbytek volných míst. Dvojnásob to platí teď, v létě, kdy je sezóna koťat, a útulky mnohdy doslova praskají ve švech, takže jim nezbývá než vyhlásit stop stav. V této situaci je pochopitelně každá pomoc dobrá. Kočičím útulkům, které fungují na neziskové bázi a jejichž finanční situace je dost často svízelná, můžete pomoct i vy.

Útulku pomohou finanční dary, ale třeba i dobrovolnictví

Každé léto se kočičí útulky zaplní novými přírůstky. Jde zpravidla o koťata, která našla v útulku dočasné útočiště, a jsou nabízena k odebrání. Bylo by jistě pěkné, kdybyste si nějakého kotěte ujali a vzali si ho domů.  Ne každý má ale takové možnosti, aby mohl mít doma kočku doma. Přesto by však kočičí útulek rád podpořil. Způsobů jak to udělat, se nabízí hned několik.

1. V prvé řadě je to podpora finanční

Ano, peníze, přiznejme si to, jsou důležité i tady. Všechno něco stojí. Přispívat finančně můžete útulku pravidelně, ale i jednorázově, výše částky je čistě na vás. Snad je dobré v této souvislosti připomenout, že finanční dar útulku je možné si odečíst z daňového základu.

Samozřejmě by měl mít útulek, respektive jeho provozovatel, zřízený pro finanční dary transparentní účet. Dárci si tak mohou sami zkontrolovat, na co jsou finanční prostředky z tohoto účtu vynakládány.

2. Materiální pomoc kočičímu útulku

Dary útulku nemusí být ale pochopitelně jen finančního rázu. Vítána je i materiální podpora. Tou může být cokoliv, co v útulku najde bezpochyby své využití. Granulemi či konzervami počínaje, a například i takovým Savem na dezinfekci konče.

3. Staňte se dobrovolníkem - přidejte ruku k dílu

Podílet se na chodu útulku v blízkosti vašeho bydliště se můžete přímo i vy, a to formou dobrovolnictví. Užitečně strávíte volný čas, seznámíte se čtyřnohými obyvateli útulku (a oni s vámi), a přitom budete pomáhat.

Co ale dělat, když žádný útulek pro kočky v blízkosti není?

1. Sdílejte, propagujte, pomozte s umístěním koček do domovů

I v takovém případě můžete útulku pomoci, třeba tím, že jej budete propagovat na sociálních sítích. Proč neobohatit váš profil o profily koček, které útulek nabízí zájemcům?

2. Virtuální adopce

Ale nezapomínejme ani na tzv. virtuální adopci, kdy si můžete adoptovat kočku na dálku přímo v útulku. K virtuální adopci se zpravidla nabízí kočky, u nichž je šance na umístění mimo útulek velmi malá. Virtuální adopce je tak ideálním způsobem, jak zajistit i těmto kočkám péči a domov v útulku.

autor článku: Karel Trčálek

Počet přečtení tohoto článku: 1487

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.