5 věcí, které vaše kočka nikdy nepochopí. Ani v novém roce.

Pondělí, 11. leden 2016

Kočky moc dobře vědí, co chtějí. My lidé také, ale občas nás ty šelmy mají prostě víte kde. Jsou hranice, které by ale neměla překračovat žádná kočka. No i když…

Škrabadlo pro kočky

Ano, bylo pořízeno na broušení drápků. Neslouží ani ke koukání, ani k chytání prachu a už vůbec ne k močení. Bylo by fajn, kdyby vaše gauče a pohovky dostaly konečně příležitost plnohodnotně a v klidu dožít a nebýt drancovány.

 

Kočičí chlupy

Je těžce nepochopitelné, jak se může kočka neustále omývat a umývat a přitom produkovat tolik chlupů všude kolem! Zřejmě byla obdarována rychlopřírůstem srsti, který vás deptá. Asi byste ji měli ostříhat dohola.

 

Drápy alias žiletky

Vaše kočka je už dost stará na to, aby pochopila, že zatínání drápů při drbání není vůbec příjemné a že odčervení se dá provést i v klidu a ne jako v texaském masakru motorovou pilou. Možná byste jí měli napsat písemnou upomínku, že na držení podobné zbraně, jako jsou drápy, nemá povolení.

 

Záchod pro kočky

Jde o posvátné místo, kde má kočka vykonat svou potřebu, zahrabat a jít pryč. Neslouží k rozpustilému hýření podestýlky bytem, už vůbec není k vystavování stvořených produktů bez zahrabání a snaha prokopat se až k protinožcům je rovněž zbytečná. Leč – tohle kočka nikdy nepochopí.

 

Naprostá ignorace

Následuje výčet všeho, co prostě vaše kočka odmítá pochopit, ale inteligentní je na to dost – kytky nejsou k zahradničení, složené a vyprané prádlo neslouží jako pelech, po nábytku se zásadně nešplhá, u kuchyňské linky nikdy na zem nic nespadne a batohy jsou na nošení ven, ne na spaní. Nicméně je zbytečné si neustálým vztekáním zkracovat život. Je to zkrátka vaše kočka a stejně ji budete milovat, i kdyby vám přesadila celý skleník…

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 5081

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  30.01.2016 12:32:14

  káča napsal(a):

  Jsem duší pejskař a se psy si velmi rozumím,ale teprve vloni, kdy jsem od dětí se vstupem do důchodu dostala kotě, jsem pochopila, že pes je ( a omlouvám se pejskařům i psům), velmi tvárné,vychovatelné a místy i podlézavé zvíře a tak jsem tuto výchovu nasadila i na Kačenku. Ovšem narazila jsem, neboť kočky jsou osobnosti, které se nedají zlomit, prostě buď vás berou a nebo ne. S tím člověk nic neudělá. My jsme se nakonec s Káčou domluvily na společném životě,ale dalo to z mé strany hodně přemáhání a ústupků, jako že uklidím kytky, schovám památeční hrníčky, vázyčky,prostě vše o co nechci přijít. Za to mi ona děkuje tím,že se sice nechce mazlit na klíně, ale přijde mi olíznout nos , ocucává mi ruku ,když ráno vstanu, nebo se vrátím z nákupu, tak se chová jako bych se vrátila po deseti letech odloučení a chodí za mnou po celém bytě. Ale stále je to ona, která určuje zda jsem hodna její pozornosti. Kočka je prostě parťák.:-)

 • Andy

  15.01.2016 12:34:00

  pajinaks napsal(a):

  Abych pravdu řekla moji kočce vadí jen to odčervování sice si třeba občas škrábne pohovku ale škrabadlo pro ní je nejlepší věc a její záchudek ona miluje má ho zakryty má tam dveře takže od toho ten binec není,
  a naštěstí Andynka nemá dlouhé chlupy ale zase tyto problémy co jste sem psala zase má moje kamárádka se svoji kočkou Šmudlinkou :-) :-) :-)

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Dnes má svátek  Annie, Kokeš

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.