10 knih ideálních pro kočkomily

Pátek, 29. červenec 2016

Rozhodli jsme se spojit naši lásku ke kočkám s láskou ke knížkám a vzešel z toho seznam deseti kočičích titulů pro čtenáře všeho druhu i věku.

Kočičí příběhy pro děti

1. Z deníku kocoura Modroočka

Začneme u nejmenších. Kdo z nás by si nevzpomněl na knížečku Josefa Koláře s legendárními ilustracemi Heleny Zmatlíkové, kterou ostatně všichni známe i z televize? Vyprávění Z deníku kocoura Modroočka (1965) pobaví veselými příhodami a prozradí leccos zajímavého o vlastnostech a zvycích zvířat.

2. Nejkrásnější pohádky o kočkách

V roce 2004 vyšly Nejkrásnější pohádky o kočkách kolektivu autorů, mezi něž patří Jan Vladislav, František Hrubín aj. Jsou převyprávěními patnácti nejznámějších pohádek Charlese Perraulta, Boženy Němcové a dalších.

3. Herkules a strašidla

Čerstvou záležitostí ve světě dětských knížek je titul Herkules a strašidla (2016) Alžběty Dvořákové, vyprávějící o rozmazleném pražském kocourovi, jenž byl nucen přestěhovat se s páníčky na statek. Brzy zjistí, že se tam ukrývají kočičí strašidla, a rozhodne se jim postavit. Jednoduchý příběh je určen hlavně dětem mladšího školního věku.

 

Veselé i dojemné čtení o kočkách

4. Nejlepší kočičí příběhy

Tyto příběhy z roku 1989 zahrnují povídky světově proslulých autorů (Herriot, Kipling…), jež jsou psány milovníky koček pro milovníky koček. Dočkaly se i pokračování, Nejlepších kočičích příběhů 2.

 

5. Zvěrolékař a kočičí historky

Dost možná ale ty úplně nejlepší kočičí příběhy objevíte ve sbírce nejznámějšího britského veterináře – Jamese Herriota. Zvěrolékař a kočičí historky (1994) obsahují deset povídek o kočkách, sebraných z dříve napsaných knih. Čtenáře očaruje mj. popis krásné yorkshirské krajiny.

 

6. Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět

Tuto knihu z roku 2008 si nesmíte nechat ujít. Autoři jsou Vicki Myron a Bret Witter. Skutečný příběh kocourka, jenž byl věrným kamarádem obyvatel jednoho amerického městečka, se stal bestsellerem a dokázal nám, že pocit sounáležitosti mezi lidmi a laskavost pořád existují.

 

7. Casper, kocour cestující autobusem

Tato kniha vyšla v roce 2010. Její autorka Susan Findenová si přinesla domů z útulku černobílého kocourka. Pro jeho schopnost mizet jako duch ho pojmenovala Casper. Brzy se ukázalo, že velmi rád jezdí autobusem a poznává nová místa. Svým cestováním proslul a knižní podoba jeho příběhu se rovněž stala bestsellerem.

 

8. Kocour Bob

Krásným příběhem o přátelství a také o naději je i román Jamese Bowena Kocour Bob (2012), který své čtenáře chytne za srdce a nepustí.

 

9. Dalajlamova kočka

Nejen obyčejní lidé se ale ochotně ujímají opuštěných koťat. Věřte nebo ne, jedno si vzal pod ochranná křídla i sám Dalajlama. Dalajlamova kočka (2012) Davida Michieho si klade za cíl přesvědčit čtenáře, že šťastní mohou být jen tehdy, když se budou starat o druhé.

 

10. Čekání na kocoura

Roku 2012 vyšla i poslední kniha na našem seznamu, Čekání na kocoura. Její autorkou je česká spisovatelka Michaela Klevisová, jež nám dává nahlédnout do života několika hrdinů, které spojuje láska ke kočkám.

 

Věříme, že ať už dáváte přednost pohádkovým knížkám či dojemné a přemýšlivé četbě pro dospělé, z naší pestré nabídky si určitě vyberete.

autor článku: Simona Michálková

Počet přečtení tohoto článku: 1900

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.