O kočkách

 • Jak kočky prožívají Vánoce

  Středa, 19. prosinec, 2012
  Rok se s rokem sešel a my se ponořili do času adventního, který je už krůčkem k nejkrásnějším svátkům v roce – Vánocům. Čas tajuplného očekávání, splněných přání, radosti a rodinné pohody.
 • Jak vybrat kočku? Kočka z útulku nebo kočka s PP?

  Čtvrtek, 29. listopad, 2012
  Každý, kdo zná kočky a má je rád, ví, že dokážou uchvátit svou povahou a přístupem k životu. Od psa se liší svou nezávislostí a svobodou, kterou si důkladně hlídá. Přestože vás miluje, nemůžete s ní manipulovat. Umí dát najevo, že zrovna teď se mazlit nechce nebo prostě dělá, že neslyší. Ovšem miluje stejně, jako jakékoliv jiné zvíře, kterému dáte domov a lásku.
 • Oslavte s vašimi mazlíčky Světový den zvířat

  Čtvrtek, 4. říjen, 2012
  Den 4. října patří každoročně zvířatům. Slaví se díky svatému Františku z Assisi, který svůj život zasvětil nemocným a opuštěným zvířatům, o která se staral. Tento den nám má připomenout, že zvířata prostě neodmyslitelně do našeho světa patří.
 • Role otce - kocour vs. kotě

  Čtvrtek, 20. září, 2012
  Kocour – velitel, vůdce smečky a především pán kočičího tvorstva. Kočičí potomstvo má svou matku, na níž spadá veškerá zodpovědnost, starost a péče o malá kočičí klubíčka. Je prvotním článkem k osvojení kočičích návyků a základním prvkem pro začlenění malých koťátek do kočičího společenství.
 • Proč kočky nemají rády vodu?

  Úterý, 11. září, 2012
  Obecně platí, že kočka a voda nejde dohromady. Koupání kočky se tak může změnit v noční můru. Jde o boj, kdo z koho. Proč ale kočky vodu nemusí?
 • Jak se kočky chovají mezi sebou - řízení provozu v kočičím revíru

  Pondělí, 9. červenec, 2012
  Kočičí říše, ostatně tak jako lidská, má svá pevná pravidla, normy a principy, které je nutné dodržovat, aby nedocházelo k chaosu v soužití s ostatními, pokud se na jednom dvorku sejde větší kočičí skupinka. Každá kočka je individualita. Každá si proto musí v kočičím revíru „vytvořit“ to své místo, zaujmout v kočičí „pyramidě“ správnou pozici a obhajovat roli, která je jí předurčena.
 • I kočky mají své sny

  Středa, 6. červen, 2012
  Nedá se sice vycvičit jako pes, její láska a vděčnost je však velká stejně. Kdo má doma kočku, ví, jak úžasné zvíře to je. Sice stále opředena mýty a předsudky, ale pokud se přesvědčíte na vlastní kůži, neměnili byste.
 • Pořízení druhé kočky do rodiny

  Středa, 21. březen, 2012
  Vlastníte jednu kočičku a přemýšlíte, že byste jí dopřáli kamaráda popř. kamarádku, aby jí nebylo smutno? Do první kočičky jste se zamilovali a už si nedokážete bez ní představit domácnost? Pochopili jste, že všechna zařeknutí typu, že kočka nikdy nepoleze na stůl nebo do postele vzaly za své a vy cítíte, že byste rádi dalšího kočičího miláčka?
 • I kočky slaví Vánoce

  Pondělí, 12. prosinec, 2011
  Vánoční svátky jsou ve znamení pohody, lásky a radosti. A k tomu všemu patří i naši zvířecí miláčci, kteří s námi sdílejí domácnost. I o ně musí být náležitě postaráno. Někteří majitelé svých zvířátek ale často zapomínají na to, že například jejich trávící systém je naprosto odlišný od člověka. A ve snaze jim „přilepšit“ nakonec ublíží.
 • Proč je kočka chlupatá?

  Čtvrtek, 8. prosinec, 2011
  Kočičí srst je naprosto jedinečná a dokáže ochránit kočku v každém počasí. Přesto, pokud máme kočičku doma, měli bychom její srsti věnovat náležitou péči. Hlavně u koček plemenných, kdy může být srst dlouhá a náchylná k plstnatění. Ale přesně taková může být i u obyčejné venkovanky.
Celkem záznamů: 138

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.