O kočkách

 • Oslavte se svou kočkou Mezinárodní den zvířat!

  Pátek, 4. říjen, 2013
  My kočkomilové víme, že kočku k ničemu neoblíbenému nepřemluvíme. Jde-li ale o oslavu Mezinárodního dne zvířat, určitě se ráda připojí. Kdy jindy vyjádřit své milované předoucí kuličce chlupů vděk za její neskonalou (i když občas vrtkavou) přízeň? Tento svátek se slaví již od roku 1931 a všechny kočky na celém světě s ním nadšeně souhlasí. Máme pro vás pár tipů, jak uctít božství ve své milované kočce oslavou Mezinárodního dne zvířat.
 • Slavné kočky aneb kočičí VIP

  Středa, 4. září, 2013
  Kočka žije po boku člověka již několik tisíciletí, aniž by plnila pouze svou původní funkci lovce myší. Dnes je to především společník, a tak není divu, že existuje celá řada koček, které se zapsaly do dějin. A to ať už díky svým známým pánům, nebo svou neobvyklostí.
 • Proč mají kočky fousky?

  Úterý, 20. srpen, 2013
  Když kočka loví, hraje si anebo utíká, využívá místo metru své vlastní fousky. Ale proč potřebuje nějaký metr? Třeba proto, aby věděla, kam se její tělo ještě vejde. A co to tedy vlastně jsou kočičí fousky a k čemu slouží? Na to najdete odpovědi v tomto článku.
 • Jakou kočku si vybrat? Chovnou nebo venkovní?

  Pátek, 5. červenec, 2013
  Domácí mazlíčci někdy slouží jako výstavní kusy, kterými se lze pochlubit. Obyčejná kočka z venku moc parády neudělá. Jenže, i když si osvojíme kočku chovnou, kterou bereme jako součást rodinného klanu, je to dobře? Není povahově lepší právě ta z venku?
 • Rasismus u koček

  Čtvrtek, 27. červen, 2013
  Rasismus v obecném slova smyslu znamená posuzování jedinců na základě biologických rozdílů. Rasismus je odsouzeníhodná teorie a ideologie, která by v dnešním vyspělém světě již neměla mít místo. Bohužel však určité druhy rasismu stále existují, a to nejen u lidí, ale dokonce i u zvířat. A právě pro kočky to platí dvojnásob. Ve zvířecí říši se po celá staletí snad neobjevilo kontroverznější zvíře než právě kočka. Průzkumy dokazují, že i dnes jsou kočky posuzovány do značné míry dle barvy jejich kožichu.
 • Kočky a jejich devět životů

  Středa, 24. duben, 2013
  Jedná se pouze o otřepané klišé, mytizaci či pravdivý výrok o tom, že kočka má devět životů? Proč tomu tak je? Člověk by jí mohl leckdy závidět její um ladnosti a stability při pohybu ve výškách, při chůzi po střešních krovech, odpočinku v korunách stromů.
 • Když kocour značkuje

  Sobota, 20. duben, 2013
  Když kocour dospívá, začne si značkovat svoje území. Je to jeho přirozenost. Močí postříká konkrétní místo. Tohle ale dělají i některé kočky. Jasně si tak stanoví prostor, kde dávají na vědomí ostatním, že tady jsou doma a mají výsadní právo. Nebo jen dávají na vědomí ostatním, že tu prostě jsou. Je to forma vzkazu, ve kterém se ukrývá vše, co potřebují kolemjdoucímu nebo protivníkovi sdělit.
 • Když jde na kočky jaro

  Středa, 27. březen, 2013
  Vláda paní Zimy udělala svou definitivní tečku a my se můžeme plně oddávat slastné vůni a barevnosti prosluněných jarních dnů. O tom, že nastává slunečné a teplé období, vědí i samy kočky. Se vší parádou vystrkují drápky z domácích vyhřátých pelíšků a táhne je to ven, do přírody.
 • Příběh pro kočky a páníčky: Valentýnka

  Neděle, 10. únor, 2013
  Nedokázala jsem uvěřit, že se to opravdu stalo. Tělo i mozek byly stále jako opařené, jako v šoku. Srdce přetékalo steskem a bolestí a mozek stále trval na svém – není to pravda. Jenže postupně přijímal tu hroznou skutečnost. Je to pravda! Smiř se s tím!
 • Když kočky léčí

  Úterý, 8. leden, 2013
  Zvířata jsou obecně lidmi vnímána jako bytosti, které navozují pocit klidu. Jsou bezprostřední, dávají lásku, aniž by za to něco chtěla, rozdávají porozumění a chovají se leckdy naprosto jedinečně. Chápeme, že myslí, cítí, vnímají. Přesto se od lidí velmi liší. Hlavně tedy tím, že všechno tohle rozdávají naprosto nezištně.
Celkem záznamů: 138

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.