O kočkách

 • Proč jsou kočky v noci tak aktivní?

  Pondělí, 27. říjen, 2014
  Majitelé koček velmi často proklínají chvíle, kdy se uprostřed noci z nenadání vzbudí tím, jak jim na hrudi či břiše přistane kočka vážící třeba 8 kg, nebo začne z nenadání dotíravě útočit na jejich nohy vyčuhující zpod deky, v lepším případě poslouchají náhlé úzkostlivé mňoukání. V takovou chvíli udělá každý majitel naprosto cokoli pro to, aby se mohl vrátit ke svému klidnému spánku. Proto, aby získali zpět klidný spánek po celou noc, je nutné pochopit příčinu tohoto chování.
 • Opravdu otravné kočičí zvuky!

  Středa, 15. říjen, 2014
  I Kája Gott by se divil, co všechno je schopna vyloudit vaše kočka za tón. A jelikož to někdy vyjde i na víc jak jednu nominaci na Slavíka, rozhodli jsme se shromáždit průřez kočičími hlasovými dovednostmi. To abyste byli v obraze, co všechno váš čeká, když svou kočku krajně namíchnete!
 • 16. umísťovací výstava koček bez domova

  Pondělí, 29. září, 2014
  Chcete si domů pořídit koťátko? Nehledejte po kamarádech a známých. Dejte domov kočce nebo koťátku z útulku. A jestli máte třeba alergii na kočičí srst nebo už až příliš velkou "smečku" koček doma, ale přesto chcete pomoci, protože kočky jsou váš život - pomozte. Přijďte se podívat na umísťovací výstavu koček bez domova! Přispět můžete i finančně.
 • Kočka jako brzda

  Pondělí, 15. září, 2014
  Jsem kočkomil! Pořídil jsem si dvě britské modré kočky, tedy v začátku. Nějak jsem to nezvládl a trochu se mi rozmnožily, to se stává. Když se na mě žena rozkřičela, že už jsem se opravdu zbláznil, chtěl jsem si sepsat seznam pro a proti. No pořád jsem kočkomil! Ale přišel jsem na mnoho zajímavých proti, až mě to překvapilo.
 • Nejoblíbenější kočičí schovky

  Pátek, 4. červenec, 2014
  Máte doma kočku, kterou leckdy ani celý den nevidíte? Překvapuje Vás, na jaká rozličná místa je schopná se Vaše kočka schovat? Schovávání koček na místa, kde je skutečně občas problém je najít, není žádnou anomálií v jejich chování. Stejně jako my, lidé, i kočky mají dny, kdy nechtějí být rušeny. Je mnoho důvodů, proč se kočky schovávají. Ty najdete v následujícím článku spolu s tipy na ty nejoblíbenější kočičí schovky.
 • Kočky a jejich kukadla

  Pátek, 6. červen, 2014
  Kočky a kočkovité šelmy obecně nás fascinují od nepaměti. Obdivujeme ladnost jejich pohybů. Respektujeme jejich svobodomyslnost a zdánlivou věrnost jen sama sobě, která má za následek pocit vyznamenání, obšťastní-li nás svou přízní. Ale pravděpodobně největší fascinaci prožíváme při pohledu do kočičích očí.
 • Stěhování s kočkou do nového

  Úterý, 25. únor, 2014
  Kočky jsou známé svojí značnou fixací za prostředí, v němž žijí. Tudíž stěhování, které je samo o sobě stresovou situací, bude ještě náročnější, pokud se budete stěhovat s vaší kočkou. Aby bylo stěhování pro vaši kočku co nejméně stresující, je třeba ji na všechno dobře připravit, aby nebyla vystavena ještě většímu stresu. Dáme vám proto pár rad, co je třeba zařídit před stěhováním, v den stěhování, ale také po nastěhování, aby byla vaše kočka v co nejmenším stresu.
 • Orientální a siamské kočky

  Pondělí, 6. leden, 2014
  Na první pohled je rozdíl mezi těmito plemeny veliký, ale v podstatě se jedná o sesterský druh. Siamská kočka má modré oči a barevné odznaky na těle (uši, nohy, ocas), ale orientální kočka má oči zelené a barvu má po celém těle rozloženou. V jiných znacích, stavbě těla a povaze jsou tato plemena stejná.
 • Tajemství kočičího zraku

  Úterý, 24. prosinec, 2013
  Zrak je pro kočku nejdůležitějším smyslem. Vidí však kočka ve tmě? Dokáže rozlišovat barvy? Vnímá svět stejně jako člověk? A proč kočka nemusí mrkat tak často jako my lidé? Odpovědi na tyto otázky vás možná překvapí. Následující článek se pokusí poodhalit některá tajemství kočičího zraku.
 • Pozná kočka přicházející zemětřesení?

  Pondělí, 4. listopad, 2013
  Kočky jsou pozoruhodná zvířata, vybavená vynikajícím hmatem, sluchem, čichem, zrakem a rovnováhou. Všechny tyto smysly mají vyvinutější než ty lidé, a proto nás neustále překvapují svými schopnostmi, které mnohdy označujeme jako magické, nadpřirozené, či přinejmenším nevysvětlitelné. Mezi předtuchy, kterými jsou schopny kočky varovat lidi před neštěstím či přírodní katastrofou, patří i schopnost vycítit příchod zemětřesení.
Celkem záznamů: 138

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.