O kočkách

 • Projevy kočičí náklonnosti

  Čtvrtek, 11. září, 2008
  Když se zamyslím nad všemožnými projevy kočičí náklonnosti, mohla bych je rozdělit na dvě možné náklonnosti, které obsahují nespočet variant.
 • Kocourek nebo kočička?

  Pátek, 29. srpen, 2008
  Jaké jsou výhody a nevýhody koček a kocourů? Zda je lepší kocoura nechat kastrovat? Vše o výhodách a rozdílech mezi kočkou a kocourem se dozvíte právě v tomto článku.
 • Jak kočka komunikuje

  Čtvrtek, 28. srpen, 2008
  Kočka se z části dorozumívá akusticky a z části mimicky. Několik výrazových prostředků je vrozených, a proto dobře srozumitelných pro kteroukoli jinou kočku, část se vyvíjí vlivem potřeby dorozumět se s člověkem. Tyto projevy jsou specifičtější a často jim rozumí jen samotná kočka a také její „pán", pokud se o to snaží.
 • Jak si pořídit kočku

  Čtvrtek, 28. srpen, 2008
  Shrneme-li možnosti, které nám pro výběr kočky poskytuje obvyklá nabídka, záleží rozhodnutí mezi kočkou ušlechtilou a kočkou domácí tak trochu na naší povaze a finanční situaci. Pokud si vybereme ušlechtilou, obvykle se vyhneme mnoha počátečním problémům. Ušlechtilá kočka byla po mnoho generací vedena k úloze domácího mazlíčka, k životu v prostorově vymezeném městském bytě, byla v tomto prostředí vychována, naučena tu žít a prospívat v nejtěsnějším kontaktu s člověkem a jeho světem.
 • Má kočka chodit ven?

  Čtvrtek, 7. srpen, 2008
  Lezení po stromech, broušení drápků o kmeny a lovení myší patří ke kočičí přirozenosti a některé kočky jsou smutné, když ven nemohou. Ke každé kočce by se však mělo přistupovat individuálně. Pokud je kočka zvyklá být doma a nic jí nechybí, není nutné ji vypouštět ven. Naopak vesnická kočka, která se se svou rodinou přestěhovala do města, výběh bude vyžadovat. Kočka může prožít naplněný život jak doma, tak venku. Majitel by se měl rozhodnout hlavně podle zvyků a povahy své kočky.
 • Hotel pro kočky

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Hotely a ubytovny pro kočky jsou určeny pro mazlíčky, o které se jejich páni nemohou nějakou dobu sami starat. Možností je ponechat kočku v městském útulku, ne všechny útulky jsou však ochotny ubytovat zvíře na dobu přechodnou. Hotely pro zvířecí mazlíčky jsou v tu chvíli tou nejlepší volbou. Máte zde jistotu, že zajistí vašemu mazlíčkovi nejvyšší komfort.
 • Co s kočkou, když jedeme na dovolenou?

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Kočka je poměrně nenáročné zvíře, pokud její páni jedou na nějakou dobu pryč, vlastně jí ani příliš nechybí. Kočky jsou samostatné a mají rády svůj klid. Pokud jedete na dovolenou a nevíte co s kočkou, není nejlepší nápad dávat ji na hlídání k přátelům, někam kde to kočka nezná. Kočky se hůře přizpůsobují změnám a stěhování do cizího prostředí by jim mohlo uškodit. Další možností je využití služeb zvířecích nebo přímo kočičích hotelů a ubytoven. Nejlepší variantou je sehnat kočičce člověka, který by za ní chodil k vám domů, tam ji nakrmil, vyčistil toaletu, pohrál si s ní a zase odešel. Takového člověka je bohužel obvykle těžké najít, přesto je ale možná lepší nechat kočku doma samotnou, než ji někam stěhovat.
 • Výstavy koček

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Výstavy koček se pořádají za účelem propagace různých plemen koček, ale také samozřejmě s cílem klasifikovat čistokrevná plemena. První oficiální výstava koček byla uskutečněna v roce 1871 v Londýně. Výstavy koček se většinou pořádají podle plemena, ale mohou být také rozčleněné pouze dle barvy či délky srsti. Výstavy se pořádají obvykle v podzimních, zimních a prvních jarních měsících, to proto, že v těchto obdobích je srst koček nejdelší. Vystavovaná kočka musí být v každém případě zcela zdravá a v dobré fyzické kondici.
Celkem záznamů: 138
|< << 1011121314 >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.