Kotě jako dárek za vysvědčení?

Středa, 29. červen 2016

Konec školního roku se neodkladně blíží a s ním i oslavy tolik očekávaného (někdy i obávaného) vysvědčení. Přemýšlíte, čím obdarovat a potěšit někoho ze svého okolí a napadlo vás darovat kotě? Pokud jste rodiče, kočku chcete a počítáte s tím, že o ni budete s láskou pečovat 10 a více let a že péče o ní nakonec může připadnout vám, je to určitě dobrý nápad.

Koťat jsou v tomto období plné útulky a není nic hezčího než koukat na kočičí mládě, které se neúspěšně snaží dohonit motýla. Pokud zatím jiné zvíře nemáte, kotě je dobrý začátek. Může děti naučit zodpovědnosti i úctě ke zvířatům. Péče o kočku je méně náročná než o psa. Nemusí se venčit a je více či méně samostatná. Stačí ji krmit, mazlit, občas umýt a na léto dát obojek proti parazitům. Samozřejmě si dělám částečně legraci, ale kočka opravdu není náročné zvíře.

Pokud ale nejste rodič či nežijete v domácnosti s dítětem, které má kotě dostat, ověřte si předem několik informací. Mezi nejdůležitější patří následující:

 

Alergie na kočičí chlupy

Bylo už někdy dítě v kontaktu s kočkou? Pokud ano a neodešlo z návštěvy rudé a nateklé, pravděpodobně není alergické. Určitě je ale dobré toto téma konzultovat předem s rodiči, i oni můžou být alergičtí a představte si tatínka (vašeho známého) s alergickou reakcí, který musí tiše trpět, protože jeho ratolest kotě už prostě miluje a nedá ho za žádnou cenu. Vaše přátelství by mohlo rychle skončit, případně by mohla nastat nějaká odplata a vy byste mohl dostat např. koně.

 

Vhodné místo pro kočičí život

Bydlí budoucí obdarovaná rodina na místě vhodném pro kočku? Pokud bydlí v rodinném domku se zahradou, je to pro kočku určitě lepší a na úklid a celkové soužití snazší. Kočka může být určitě šťastná i v bytě, ale v tomto případě je opravdu nutné vědět, že ji rodina chce. Kotě je přeci jen velmi hravé, a pokud svou veškerou energii ventiluje v bytě, dochází a určitě dojde k nějakým materiálním ztrátám. A ne každá maminka je na to zvědavá.

 

Ostatní zvířata v domácnosti a kočka

Nemá rodina, které chcete kočku darovat, i jiná zvířata? Pozor, neplatí zde, že pokud mají jednu kočku, druhá se ztratí. Kočky jsou tvrdohlavá zvířata. S příchodem nové můžou začít trucovat. Kocourci můžou značkovat, kočky naschvál vykonávat potřebu mimo kočičí záchod. Se psy je to stejné. Ne každý pes kočku snese, někteří mohou koťátku ublížit.

 

Opravdu si dítě přeje kotě?

A poslední, ale nejdůležitější věc. Chce dítě kotě? Pokud jste milovníci zvířat jako já, asi nedokážete pochopit, že někdo zvíře nechce. A už vůbec dítě. Ale je to tak. Ne každému připadá život se zvířaty zábavný. Je opravdu důležité mít jistotu, že dítě o zvíře stojí, že má se zvířaty kladný vztah a je schopné se k nim chovat s respektem a úctou.

 

Pokud si jste skutečně jistí, že je kotě dobrý dárek, udělá radost celé rodině a jemu poskytnete hezký domov a šťastný život, je dobré ho darovat s „příslušenstvím“. Ideálně to jsou misky na jídlo a vodu, granule či jiné vhodné krmivo a kočičí záchod se stelivem. Když se vám podaří na něj kotě naučit, bude vám paní domu určitě vděčná.

autor článku: Pavla Zemínová

Počet přečtení tohoto článku: 1996

Zpět na výpis

  • Živé dárky NE!!

    04.07.2016 16:48:28

    Renča z Brna napsal(a):

    Zvířátko je živý tvor, není plyšák, kterého uklidíme na polici a on tam zůstane! Navíc o prázdninách jezdí děti na tábory, rodiny na dovolenou, kam potom s koťátkem? První tdny by se mělo seznamovat s novým prostředím, lidmi a jejich návyky. A ne že se bude řešit: "Kam s kotětem, my přece jedeme k moři!"
    >:-(

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.