Koťata

 • Odstavení koťat

  Čtvrtek, 4. prosinec, 2008
  Dříve či později přijde po narození malých koťátek doba, kdy je čas na to stát se samostatným kočičím jedincem. Důležitým faktorem pro možnost odstavení koťátek je doba, kdy si zvykají na samotný příjem potravy. Většinou se začíná ve čtvrtém týdnu života, ale vše je relativní. V této době už koťatům nestačí pouze mateřské mléko a je čas na postupný odstav koťat. Koťátkům se většinou nějaký čas nabízí speciální mléko pro koťata, které je na trhu, nebo lze použít zředěné neslazené kondenzované mléko. Poté můžeme pokračovat s tvarohem, dětskou kaší a jak kočička roste, zvyšujeme postupně i porce.
 • Dětství kotěte

  Čtvrtek, 30. říjen, 2008
  Kotě se v první etapě života, končící kolem 10. až 12. týdne, učí samostatnému životu a nutné soběstačnosti. Úspěch závisí nejen na výživě, ale i na získání potřebných znalostí, návyků a dovedností. Jakmile kotě začne samo běhat, je nutné řadu předmětů, zejména těch, které by mohlo spolknout nebo které nejsou vhodné ke žvýkání (nebezpečí otravy, zadušení, průjmu), odstranit z jeho dosahu. Kritické období, kdy jsou koťata postrachem domácnosti, je poměrně krátké.
 • Správný věk pro odběr kotěte

  Čtvrtek, 30. říjen, 2008
  Nejvhodnější doba pro odběr kotěte k novému majiteli je tři měsíce po narození, což je dvanáct až třináct týdnů. Podle vyhlášky 192/2004 Sb. o ochraně zvířat při chovu, je minimální věk pro odběr koťat od kočky 70 dnů. Podle řádu Českých chovatelů koček je to dokonce třináct týdnů. Je to proto, že jsou koťata odstavená od matky, jsou schopna přijímat tuhou stravu, jsou řádně očkovaná a odčervená. Mají i osvojené hygienické návyky. V tomto věku jsou koťata velmi hravá a učí se sociálnímu chování.
 • Kupujeme kotě

  Čtvrtek, 7. srpen, 2008
  Pokud si pořizujete kotě na chov, připadá v úvahu pouze pořízení kotěte z chovné stanice. Vhodnou chovnou stanici naleznete například na internetu, stačí vybrat si plemeno a poté navštívit vámi vybraného chovatele. Velmi dobře se chovatel hledá také na výstavách. Před koupí kotěte si důkladně prohlédněte chovatelskou stanici, ze které si kotě berete a také si prohlédněte chovaná zvířata. Všímejte si jejich zdravotního stavu, chování a celkového vzezření. Důkladně si prohlédněte i rodiče vámi vybraného kotěte a podmínky, ve kterých kotě vyrůstá. Podle chovného řádu může být kotě odebráno od matky ve stáří 13 ti týdnů, nejvhodnější doba na první návštěvu je kolem šestého týdne věku kotěte.
 • Než si pořídíte kočku

  Čtvrtek, 26. červen, 2008
  Než si pořídíte kočku, pořádně se rozmyslete. Je řada otázek, které byste si měli zodpovědět, než si domů přivedete živé zvíře, které bude potřebovat váš čas, lásku a v neposlední řadě také peníze. Kočka je zvíře v celku nenáročné, nemusíte s ní chodit několikrát za den ven a odpadá i výcvik, který je potřeba například u psů. I přes to se ale o kočku budete muset starat.
Celkem záznamů: 25
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.