Koťata

 • Kočka jako náhradní matka

  Pondělí, 20. leden, 2014
  O kočkách je známo, že jsou výborné matky. O své ratolesti se pečlivě starají, krmí je, čistí a udržují v teple a klidu s největší péčí. Méně už se ovšem ví, že kočky jsou také znamenité náhradní matky. Přijmou nejen cizí kotě, ale třeba i zvíře jiného druhu, např. štěně.
 • Kotě za vysvědčení?

  Neděle, 23. červen, 2013
  Konec školního roku pomalu klepe na dveře a s ním i otázka, co koupit dětem za jejich školní snažení. Čím jim udělat radost, čím je obdarovat a zpestřit tak začátek dvouměsíčního volna? Řada rodičů dopřeje dětem jistě něco na zub, tradiční návštěvu cukráren se zmrzlinovým zpestřením nevyjímaje, nějaký ten výlet, návštěvu ZOO a další.
 • Období socializace u koťat

  Středa, 9. květen, 2012
  Socializace, neboli začlenění jedince do společnosti, je důležitých prvkem a základním stupněm integrace nejen u lidí, ale i u zvířat.
 • Kotě s papíry, nebo bez nich?

  Sobota, 10. březen, 2012
  Peršan, mainská mývalí, siamská, britská nebo jen „obyčejné“ kotě kočky domácí? To je otázka, kterou si klade spousta budoucích majitelů, kteří se rozhodnou pořídit si domů čtyřnohé vrnící klubíčko.
 • Odstavení kotěte od kočky

  Úterý, 27. duben, 2010
  Všechno v životě má svá pravidla, ať už je to v říši nás, lidí, tak i v říši živočichů a rostlin. Rodí se děti, které odrůstají, mláďata, která se brzy osamostatní. Je to koloběh života, který nezměníme. V kočičí říši tomu není jinak. Koťata se začínají osamostatňovat po čtvrtém týdnu života, kdy je postupně začínáme odstavovat od matky.
 • Kupujeme kočku – jak má vypadat kupní smlouva?

  Úterý, 20. říjen, 2009
  Rozhodneme-li se pořídit si čtyřnohého vrnícího miláčka, musíme si uvědomit i případné právní následky tohoto rozhodnutí. Nejdůležitější je začít již na začátku – u samotné kupní smlouvy. Jak má taková kupní smlouva vypadat, abyste předešli případným problémům, Vám nabízí následující článek.
 • Je kočka dobrá matka?

  Pátek, 17. červenec, 2009
  Vztah samice a jejího mláděte, matky a dítěte vůbec, je pouto, které nelze přetrhnout a na vytváření tohoto pouta neexistuje žádný návod nebo manuál. Na úloze matky a vztahu k jejímu dítěti nebo mláděti závisí mnoho faktorů, z nichž jeden z nejhlavnějších je vyspělost matky a její připravenost k mateřství. Platí to u všech živočichů, lidi nevyjímaje.
 • Ruční odchov kočičích miminek

  Pátek, 17. duben, 2009
  Tato záležitost je samozřejmě spojena s radostí, ale určitě to není nic jednoduchého. Pokud kočka uhyne při porodu nebo se z nějakého důvodu nemůže starat o svá koťata, nezbývá nám nic jiného než se o malá kočičí miminka postarat sami. Je to nelehký úkol, který vyžaduje hodně času, trpělivosti a nákladů. V jarních měsících se rodí mnoho koťat a hodně z nich skončí na ulici a bez lidské pomoci si tito tvorečkové nedokážou poradit. Pokud tedy máte nevykastrovanou kočku, která má volný přístup ven a nemíníte začít s chovem, nechte ji vykastrovat. Je bezpředmětné nechat kočky volně se množit a narozená mláďata poté nechávat někde pohozená.
 • Výběr kotěte

  Pondělí, 22. prosinec, 2008
  Nejdříve je třeba si rozmyslet, jestli chceme kočku kříženou nebo čistokrevné zvíře. V případě, že máte zájem své kotě později vystavovat, je potřeba vyhledat chovatele, který se chovem čistokrevných koček zabývá. Při samotném výběru kotěte není účelné s volbou spěchat. Sledujte chvíli všechna koťata a všímejte si jejich chování.
 • Vývoj kotěte

  Pátek, 5. prosinec, 2008
  Je dobře známo, že během prvních několika týdnů života jsou malá koťátka zcela závislá na své matce. Až časem přijde úplná nezávislost. Kočky se vyvíjejí velmi rychle. Již po třech týdnech kotě začíná zkoumat okolí a je velmi zvědavé. Začíná si hrát se svými sourozenci a se svojí kočičí maminkou. Všechny smysly - zrak, sluch, chuť, čich a hmat se plně rozvíjí již v pátém týdnu věku, ve dvanácti týdnech se již kotě schopně pohybuje s veškerou grácií dospělé kočky.
Celkem záznamů: 25

Dnes má svátek  Bingo, Bubu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.