Viky a koťátka

Pátek, 23. únor 2018

Jednoho krásného dne, kdy na nebi nebyl ani jeden mráček

Jednoho krásného dne, kdy na nebi nebyl ani jeden mráček a sluníčko příjemně svítilo a hrálo, se kočka Viky rozhodla udělat si procházku po okolí. Vylezla tedy ze svého pelíšku a začala se procházet kolem domu svých páníčků. Chodník hřál do paciček a sluníčko jí pěkně prohřívalo kožíšek. Prolezla plotem ven ze zahrádky a šla dál na louku za domem. Na louce je spousta kytiček, kolem poletují motýly, z dálky je slyšet zpěv ptáků a všude se rozléhá vůně pylu. Viky se položila do trávy a chvíli jen tak ležela a užívala si letní den. Bylo to velmi příjemné.
Když tu najednou, uslyšela slabé pískání. Nebylo to lidské pískání, jako když si lidé pobrukují nějakou písničku, nebo když si jen tak pískají. Bylo to něco zvláštního a žalostného. Viky rychle vstala, a vydala se za těmi zvuky. Nesmírně toužila zjistit, odkud ty zvuky přichází. Došla na konec louky, prošla kolem staré boudy a nakoukla do malé jámy v trávě.
Dole se krčila tři malá čerstvě narozená koťátka. Vypadala hladově. Viky si pomyslela, že už dlouhou dobu nic nejedla a že se asi musela ztratit mamince. Nebo je tu jejich maminka nechala a už se nevrátila. Chudáčkové malí. Viky se jich hned ujala a vytáhla je z jámy. Koťátka se k ní začala lýsat, jako by to byla jejich maminka. Nemůžu je tu přece nechat, usmyslela si Viky. Vzala je sebou domů a uložila je do svého pelíšku. Rozhodla se, že jim bude dělat maminku, a že se o ně postará.
O rok později žila všechna koťátka i s Viky šťastně v domě Vikyných páníčků, hrála si na zahradě a spinkala ve společném pelíšku vedle sebe. Všechno nakonec dobře dopadlo.

autor článku: Rea

Počet přečtení tohoto článku: 103

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Márinka, Edgar

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.