PŘÍBĚH ŽOFINKY

Úterý, 9. květen 2017

PŘÍBĚH ŽOFINKY

Jmenovala jsem se ŽOFINKA, a byla jsem Želvička nádherná, -což je skutečný odborný název. 1.12.1982 -mě koupili ve zverimexu lidi, u kterých jsem žila. Průměr krunýře jsem měla: 38 mm. Datum úmrtí je: 23.7.1984. U svých lidí jsem žila: 1 rok, 7 měsíců a 23 dní.
21.9.1984 -si tito lidé koupili ve zverimexu další dvě želvičky. Protože já už jsem byla v nebíčku, tak aby měli místo mě náhradu. Jmenovaly se ZUZANKA a JŮLINKA. Zuzanka byla větší, a Jůlinka byla menší. Byly to taky Želvičky nádherné, takže vypadaly úplně stejně jako já. Jen byly dvě, a žily spolu, teda aspoň chvíli. Zuzanka měla průměr krunýře: 37,6 mm. A Jůlinka měla průměr krunýře: 32 mm. Zuzanka zemřela: 31.1.1985. A žila u svých lidí: 4 měsíce a 10 dnů. Jůlinka zemřela: 16.5.1985. A žila u svých lidí: 7 měsíců a 25 dnů.
Všechny jsme žily v teráriu, ve kterém byl písek, který byl asi jako pláž zešikma, a byla tam i voda. Takže jsme si mohly vyběhnout na souš, ale i zaplavat si ve vodě. Byly jsme sladkovodní želvy. Občas si nás lidi vytáhli ven z terária, a pak jsme mohly běhat po zemi, či po posteli. Běhaly jsme opravdu velmi rychle. Když si s námi lidé pohráli, vrátili nás zpátky do našeho terária, kde jsme trávily většinu času. Byly jsme masožravé, takže nás krmili hlavně hovězím syrovým masem nakrájeným na milimetrové kousíčky. Byly jsme opravdu maličké, a vlezly jsme se do dlaně. Barvu jsme měly zelenou.

autor článku: ❤ Miky a † Kiky ❤

Počet přečtení tohoto článku: 245

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.