Jak vybrat správnou misku pro kočku?

Pondělí, 30. prosinec 2013

Určitě si sami rádi koupíte hrneček, nebo máte v oblibě nějaký, který jste dostali od svých přátel. Podobný pocit může mít i Vaše kočka. Jaké jsou dnes možnosti při výběru misek a jaké misky jsou vhodné právě pro Vaši kočku?

Kolik misek kočka potřebuje?

Většina majitelů koček si stejně jako já myslí, že kočka potřebuje dvě misky, jednu na vodu a druhou na jídlo. V dnešní době lze sehnat široké spektrum misek z různých materiálů a v rozličných barvách. Pokud Vaší kočce miska „utíká“ je možnost sehnat například misku s přísavkami, aby Vám kočka s miskou necestovala po kuchyni. Největším trendem dnešní doby jsou dvojmisky. Ty však nejsou zcela ideální, neboť jsou kočky, které odmítají pít vodu, do které spadl suchar nebo kousek konzervy. Což by znamenalo, že dokud vodu nevyměníte, Vaše kočka nebude pít. Z tohoto důvodu je tedy lepší pořizovat dvě misky, které budou umístěny dostatečně daleko od sebe, aby nehrozilo, že kočce spadne jídlo do vody.

 

Kočky a plastové misky

Misky dnes seženete ze tří různých materiálů, a to plastu, nerezu a keramiky. Nelze říct, který z těchto materiálů bude Vaší kočce nejvíce vyhovovat, každopádně u plastových misek se často stává, že načichnou aromatickým kočičím jídlem a Vaše kočka z nich po čase odmítne jíst. To samé se Vám může stát i u keramické misky, nicméně doba načichnutí bude delší než u plastu. Další nevýhodou plastových misek, tedy kromě rychlého načichnutí, je jejich značná lehkost, což může zapříčinit, že kočce se bude miska pohybovat, a to by jí nemuselo být zcela pohodlné. Ale, jak již bylo napsáno výše, dnes není problém sehnat misku s přísavkami, které tento problém odstraní.

 

Keramické kočičí misky

Co se týká keramických misek, jejich nespornou výhodou je jejich váha, což vzhledem k před pár řádky zmíněnému, zabrání „cestování“ misky po zemi. Keramickou misku seženete jak v hlubokém, tak mělkém provedení, takže se můžete rozhodnou podle toho, která bude Vaší kočce vyhovovat. Pro některé z Vás může být lákadlem pro koupi keramických misek jejich design. Vyrábí se v mnoha barevných provedeních. Některé druhy keramických misek jsou dokonce doplněné obrázky.

 

Nerezové misky pro kočky

Vzhledem k výše popsanému nebezpečí načichávání misek jsou dnes doporučované zejména misky nerezové, které lze sehnat jak v mělké, tak hlubší variantě. Ohledně hloubky misky se požadavky každé kočky liší, ale obecně se říká, že kočka má radši mělkou misku. U hluboké misky se může stát, že bude vousy narážet do jejích okrajů a bude kvůli tomu jídlo z misky vytahovat a jíst ho ze země. Pro některé chovatele koček může být úskalím nerezových misek jejich jednoduchost. Pokud si tedy potrpíte na výrazný a vtipný design, asi prvotně po nerezové misce nesáhnete. Ale přiznejme si, neměli bychom radši myslet na pohodlí kočky, než na to, jak miska na zemi vypadá?

 

Nelze jednoznačně říci, která miska je pro kočku nejlepší. Nejdůležitější je, aby kočka měla dvě misky, které budou pravidelně umývané a bude v nich podávaná čerstvá potrava a voda.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

autor článku: Andrea Ivaničová

Počet přečtení tohoto článku: 6991

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  04.08.2014 21:43:55

  Petra napsal(a):

  Naše kočička má 3 misky nerozové.
  1. na granulky 2. na kapsičku ( konzervu)
  3. na vodu.

  McMicka: kočky správně nemají pít mléko.

 • Typ misky podle plemena

  16.01.2014 22:57:39

  Renata napsal(a):


  Dobrý den, ráda bych ještě dodala, že pro perské kočky jsou hluboké misky nevhodné! Nedokáží se svým plochým čumáčkem jít až do spod misky adostat se k jídlu. Pak pláčou, protože mají hlad, ačkoliv jídlo v misce je! Pro ně je lepší používat né misky, ale "talířky". Na vodu pak větší mísu!;-)

 • máme

  04.01.2014 10:33:39

  Kristýna napsal(a):

  Pro naší kočku máme 3 misky. 2 plastové a 1 nerezovou. Do nerezové dostává grane a do platových konzervu. Misku na pití naše kočka nemá, má pořízenou přímo Fontánu pro kočky, ve které voda stále koluje a udržuje jí přes filtr čistou. :-)

 • Misky a naše kočičky

  01.01.2014 11:15:46

  McMicka napsal(a):

  Ahoj. Naše kočičky mají 3 misky. 1.Miska: Mléko, 2.Miska: Voda a 3.Miska (spíše tácek z plastu) : Krmivo. Vše pravidelně umýváme.

 • dravá zvěř

  31.12.2013 18:38:08

  Hanka123 napsal(a):

  Naše číči mají mističky skleněné, uvnitř hladké. Jednak se dobře udržují, ale hlavně to v tom množství - minimálně 5 misek naráz - jakžtakž vypadá...Na vodu mají misku porcelánovou, té dává přednost "princeznička" Sašenka, ale ostatní pijí nejraději vodu rovnou z vodovodu, z dřezu, z kbelíku, z misky pod květináčem, z kýblu na dvoře...
  Většinou, když jim nandávám maso z konzervy, tak vyvádějí, jako by týden nejedly a věší se na linku, na mě, na ruku s miskou, podle nátury mňoukají, pískají, tenounce fňukají... pak si navzájem lezou do mističek, kluci kocouří obcházejí okolo Kiki a Šáši, protože ty to pak znechuceně vzdají a kluci můžou vyluxovat i jejich mističky. Když chci , aby se všichni nakrmili a Kiki nebo Sašenka nebyly hladem, tak nad kočimundama stojím a asistuji:-D .

Celkem záznamů: 6
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Dolores, Tiggy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.