I kočičí škrábání je formou komunikace

Pondělí, 12. prosinec 2016

S kočkami je to podobné jako s lidmi. Je mezi nimi spousta povah. Narazíte na kočky velmi temperamentní a přátelské, ale i kočky choleričky nebo kocoury flegmatiky. Některé kočičí šelmy jsou odvážné, jiné naopak bojácné. Ovšem kočka je především společenský tvor, který si vytváří své sociální vazby. Je individualistka, ale nikoli samotářka a svoji nespokojenost dokáže dát najevo.

Naučte se mluvit se svou kočkou

Kočičí šelmy komunikují různými způsoby. Nejenom zvukem, tedy mňoukáním, ale mimikou ocasu a celého těla a také pachy, otíráním, značkováním močí a škrábáním. Každým tímto projevem chce kočka něco důležitého říci. Radost třeba projevuje vztyčenou hlavou a ocasem. Chce-li si hrát, dostává ocas tvar otazníku. Pokud kočku chováte, rozhodně není od věci se s kočičí řečí trochu seznámit. Platí některá obecnější pravidla, třeba, že naježení srsti znamená agresi, ale také potěšení. Vaše kočička ale může mít některé zvláštnosti, jež časem vypozorujete a navážete s ní tak bližší, intimnější komunikaci. Jste pak na nejlepší cestě své kočce opravdu porozumět.

 

Šelma potřebuje vybít energii

Většina koček je klidnější, velkou část dne prospí. Jsou tiché, našlapují tak, že o nich ani nevíte. Jenom koťátka jsou hravější. Ovšem divoké kočky dokážou svoji energii vybít na lovu nebo také bojem s vetřelcem. Kočka chovaná v domácnosti je ale o tyto zážitky ochuzená. Potřebuje je ale také nějakým způsobem vybít. Proto tolik stojí o hru s vámi. Proto šplhá po škrabadle nebo jinde. Kupte proto své městské kočičce škrabadlo na hawaj.cz. Díky němu může kočička provozovat spoustu aktivit. Odpočine si v domečku nebo některém z odpočívadel. Pohraje si s myškami. Šplháním si naostří drápky. Bude mít spoustu nových zážitků a nebude se nudit.  A spokojená kočka znamená i spokojeného majitele.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 1565

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Číča, Čenda

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.