Kočičí potřeby

 • Vymazlete si vašeho mazlíčka

  Pondělí, 15. říjen, 2012
  Jak můžete vaší micině udělat skutečnou radost? Jedině tak, že jí budete dlouho hladit, škrabkat za ouškama, házet klubíčkem na hraní a provádět s ní nejrůznější aktivity, které jí zabaví. A jak můžete udělat radost sami sobě? Stačí pouhá přítomnost s kočičkou.
 • I kočky musí na záchod

  Úterý, 9. říjen, 2012
  Kočka je tvor velmi inteligentní a v naprosté většině nemá problém pochopit, kam se může vyprazdňovat. Stačí, pokud jí ukážete místo, kde je záchůdek. Pak ho prostě používá. Steliv je ale velké množství a je pravdou, že ne na každé musí kočka reagovat kladně. Některá jí mohou prostě vadit a výsledkem bude to, že svoji potřebu vykoná mimo určené místo. Co s tím?
 • Kočky na vodítku

  Středa, 18. duben, 2012
  Domácí kočky nám přijdou občas ochuzené o procházky venku. Vodítko je dobrou alternativou, jak kočce dopřát venkovní procházku bez toho aniž byste se museli bát, že vám uteče a někde se zraní. Některé kočky nemají problém naučit se chodit na vodítku, jiné to nenaučíte nikdy, u některých to chvíli trvá, než si na vodítko zvyknou. V každém případě, proč to nezkusit.
 • Jak bezpečně cestovat s kočkou

  Pátek, 28. květen, 2010
  Pro většinu koček je jízda autem stresující záležitost . Kočičí stres může ovlivnit i psychiku majitele-řidiče, a cesta autem s kočičkou se pak stává velmi nebezpečnou. Nemluvě o oblibě kočičích tvorů zalézt si v tu nejnevhodnější chvíli pod jeden z pedálů v domnění, že si tam udělají pohodlný pelíšek. Nečekaný výskok na rameno či do klína páníčka také nemusí skončit bez následků.
 • Kam s kočičí toaletou

  Úterý, 1. prosinec, 2009
  Kočka patří mezi nejčistotnější tvory. Při vytvoření vhodných podmínek je její chov v domácích podmínkách z hlediska hygieny naprosto bezproblémový.
 • Jak vybrat postel pro kočku

  Úterý, 4. srpen, 2009
  Dříve byla kočka divoká, která žila volně v přírodě. Dnes takové stále jsou, ale spíše nedbalostí majitele, který se o ni nestará a nechá ji zdivočet. Každá kočka nebo kocourek chovaný doma potřebuje svůj pelíšek, svoje teritorium, které bude jenom jeho. Vy jako milující páníček mu takový jistě pořídíte a tady je pár rad pro Vás před samotným zakoupením kutlochu pro vaši kočku!
 • Litter Kwitter

  Středa, 10. červen, 2009
  Obtěžuje Vás zápach z kočičího záchodku nebo Vás už nebaví věčně uklízet vyhrabanou podestýlku a čistit toaletu Vaší kočky? Tyto problémy mají jednoduché řešení: naučte svou kočku používat lidský záchod! I když to zní jako kousek, který zvládne maximálně zvíře od cirkusu, pomocí výcvikového programu nazvaného Litter Kwitter to dokáže každá kočka.
 • Potřebuje kočka svou vlastní misku?

  Čtvrtek, 30. duben, 2009
  Při pořizování výbavy pro nově příchozí kočku by měla být miska jedna z hlavních chovatelských potřeb.
 • Co nesmí chybět přenosce pro kočky

  Čtvrtek, 23. duben, 2009
  Přepravka by měla patřit do základní výbavy chovatele. Nikdy nevíme, kdy bude nutná akutní návštěva veterináře a jistě není nejvhodnější volný pohyb zvířete v autě nebo jeho přenos v náručí. Než se dáme do hodnocení toho, co nesmí chybět u přepravky, začneme tím, jak ji vlastně vybrat.
 • Obojky pro kočky

  Úterý, 14. duben, 2009
  Názory chovatelů koček na nošení obojků jejich miláčky se velmi různí. Pokud sledujete diskuze a přečtete si názory chovatelů, získáte dojem, že se jedná z části o estetickou záležitost a snad i otázku módy, z části je tu otázka větší bezpečnosti. Ti chovatelé, kteří upřednostňují používání obojků, apelují na větší bezpečnost koček, hlavně při nošení reflexních obojků, dále na možnost udání adresy chovatele na obojku a tím zamezení ztráty kočky a v neposlední řadě také na „parádu", kterou slušivý obojek udělá. Ti, kteří jsou odpůrci obojků, poukazují na trápení zvířat, na rozdíl mezi povahou a způsobem života kočky a psa, na nesmyslnost tohoto vůbec. Ovšem v jednom se shodují a i já se k jejich názoru přikláním - používání obojku s rolničkou.
Celkem záznamů: 23

Dnes má svátek  Dolores, Tiggy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.