Kočičí potřeby

 • Věci pro kočky z bazaru – mohou zabíjet?

  Sobota, 21. leden, 2017
  Známe to všichni – potřebujete své milované kočce koupit něco, co ještě nemá a co nutně potřebuje, ale do výplaty je ještě daleko. Takže kliknete na bazarový obchod a koupíte něco z „druhé ruky.“ Napadlo Vás někdy, jaké problémy může s sebou nést takové zboží a co znamená pro Vaši kočku?
 • I kočičí škrábání je formou komunikace

  Pondělí, 12. prosinec, 2016
  S kočkami je to podobné jako s lidmi. Je mezi nimi spousta povah. Narazíte na kočky velmi temperamentní a přátelské, ale i kočky choleričky nebo kocoury flegmatiky. Některé kočičí šelmy jsou odvážné, jiné naopak bojácné. Ovšem kočka je především společenský tvor, který si vytváří své sociální vazby. Je individualistka, ale nikoli samotářka a svoji nespokojenost dokáže dát najevo.
 • Jak kočce správně umístit škrabadlo, aneb zachraňte nábytek!

  Sobota, 27. únor, 2016
  Kočky žijí ve svém vlastním speciálním světě a nám lidem k jejich úplnému pochopení neustále něco chybí. Možná proto marně přemýšlíte, jak ještě proniknout do myšlení kočky, abyste našli konečně to správné místo pro škrabadlo a zachránili tak osud svého devastovaného nábytku. Kočičí mysl je spletitá a ať už je to feng-šuej, aktuální počasí nebo roční období, možná umístění škrabadla nevychytáte nikdy. Ale přinášíme pár tipů.
 • Jaké jsou ideální dárky pro kočku?

  Středa, 2. prosinec, 2015
  Máte doma kočku, která je jako člen rodiny? Pak byste se měli zamyslet nad tím, co jí dáte pod stromeček. Kočičí mazlíčci si zaslouží čas od času dárek, stejně jako vaše děti. Možná vám to přijde „zbytečné“ utrácet za dárky pro zvíře, ale nikdo neříká, že musíte kupovat předražené dárky. Kočky jsou poměrně skromné a radost jim udělá i maličkost, pokud ji zvolíte správně. Není nic neobvyklého koupit dárek také pro kočku a dokonce jej zabalit do vánočního balíčku.
 • 4 věci, které učiní vaši kočku šťastnou

  Pondělí, 7. září, 2015
  Aby byl každý kočičí den dokonalý, je potřeba dlouho se vyspat, chvíli si pohrát a dobře se najíst. Máme pro vás tip na 4 věci, díky kterým bude každý den vaší kočky perfektní.
 • S kočkou v bytě bez zápachu

  Pondělí, 14. červenec, 2014
  Každý, kdo má nebo měl doma kočku ví, že je nutné často kontrolovat kočičí toaletu. Kočičí exkrementy jsou silně cítit a čím déle v toaletě zůstanou, tím více a rychleji se v toaletě množí viry a bakterie. Existují podestýlky, které dokáží značně zápach i vlhkost eliminovat, pomoci mohou i speciální deodoranty a spreje. Nicméně je ideální každý den toaletu od exkrementů vyčistit. O to více, pokud máte doma více koček, malé děti nebo psa. Není výjimkou, že především štěňata pojídají právě kočičince – není-li kočka řádně očkována a odčervena, může exkrement obsahovat i zárodky škrkavek či tasemnice.
 • Jak vybrat správnou misku pro kočku?

  Pondělí, 30. prosinec, 2013
  Určitě si sami rádi koupíte hrneček, nebo máte v oblibě nějaký, který jste dostali od svých přátel. Podobný pocit může mít i Vaše kočka. Jaké jsou dnes možnosti při výběru misek a jaké misky jsou vhodné právě pro Vaši kočku?
 • Pomůcky při výcviku kočky

  Pátek, 11. říjen, 2013
  Kočku není možné vycvičit stejným způsobem jako psa. Je to domestikovaná šelmička, která si zakládá na své nezávislosti, a která si téměř vždy bude dělat to, co se jí právě zachce. Přesto i tento člen domácnosti potřebuje určitý základní kočičí výcvik, nebo přinejmenším by kočka měla vědět, co je správné a co naopak není. Kočka je vysoce inteligentní zvíře a je schopná se naučit spoustu věcí (majitelé koček by mohli vyprávět) a reagovat na několik slovních povelů. K úspěšnému základnímu výcviku kočky je možné použít množství speciálních pomůcek, které s kočičí disciplínou majitelům pomohou.
 • Dvířka do dveří pro kočky

  Středa, 28. srpen, 2013
  Každý člověk požaduje za samozřejmost, že opustí byt kdykoli chce, a kdykoli se do něj zase vrátí. A co kočka, ptám se. Odpověď je jednoduchá – dvířka do dveří. Právě tato dvířka umožní kočkám nerušený odchod z domu a jejich opětovný příchod, kdykoli se jim zachce. A tak konečně nebude Vaše kočka vázána na Vaši přítomnost doma.
 • Jak vybrat stelivo pro kočku

  Pondělí, 29. duben, 2013
  Pokud máme doma kočku, je kočičí záchod nezbytností, pokud tedy není zvyklá chodit vykonávat svou potřebu ven. Ovšem i tak by měla mít svoje místo k dispozici. K záchodu samozřejmě také patří stelivo. Jaké vybrat z velké škály, kterou obchodníci nabízejí?
Celkem záznamů: 23
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Bingo, Bubu

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.