Kočičí pohádky

 • Pohádka o kočce - Velcí kamarádi VI „Šikovná Mourinka!“

  Pátek, 6. listopad, 2009
  Sára s Pískalkou už se nemohly dočkat, až se půjdou podívat za novou kamarádkou, jak se jí daří. Měly o ní docela strach, i když věděly, že je o ni postaráno. „Já se někdy divím sama sobě,“ zakroutila hlavou Pískalka, když byly se Sárou na cestě. „Těším se na kočku, která mě chtěla slupnout jak malinu. No chápeš to?“ zaječela na Sáru. „Ale chápu,“ usmála se Sára. „Nejsi přece žádný zbabělec. Jsi pořádná myška, co má pro strach uděláno. A jak vidíš, dokonce se ti to i vyplácí. Získáváš stále nové kamarády.“ Pískalka si sice něco pro sebe zamumlala, ale stále se držela vedle Sáry, která šla docela rychle. Cestu už znaly dokonale. A mourovaté kočky bylo oběma moc líto.
 • Pohádka o kočce - Velcí kamarádi V "Zraněná kamarádka"

  Úterý, 15. září, 2009
  Sára se už nemohla dočkat, až se půjdou s Pískalkou podívat ke kozlovi Pepovi a nové kamarádce. Hlavně Sára byla zvědavá, jak se jí daří a jestli je spokojená. Pískalce se kočka moc nelíbila. Stále měla strach, že by si to mohla nakonec rozmyslet a třeba ji i sníst. Sára tedy myšku stále uklidňovala, že se bát nemusí. Věřila kočce moc.
 • Pohádka o kočce - Velcí kamarádi IV

  Čtvrtek, 23. červenec, 2009
  Kočka Sára a myška Pískalka se proháněly v trávě a obě si užívaly krásného a slunného dne. Všichni z domu už odešli a Sára dokonce dostala ještě jednou pochvalu za to, že ulovila myšku. Její dvounohá přítelkyně vůbec netušila, že se myška s kočičkou domluvily. Ale to teď ani jednu netrápilo. Jejich přátelství bylo čím dál silnější a měly se navzájem dokonce moc rády. Sára si nikdy neužila tolik legrace, jako tomu teď bylo s Pískalkou. Ta vymýšlela sice spoustu lotrovin, do některých se Sáře vůbec nechtělo, ale nakonec se vždycky nechala přemluvit a skoro nikdy nelitovala.
 • Velcí kamarádiI III

  Pátek, 12. červen, 2009
  Sára se s Pepou skamarádila velmi rychle. Kozel byl skvělý. Vozil Pískalku na zádech, která se u toho děsně smála a všelijak na něm hopsala. Její pískot přilákal i další myšky, se kterými se Pískalka dobře znala. Postupně ale před Sárou utíkaly pryč. Pískalka musela dokola vysvětlovat, že tahle kočka fakt nebezpečná není. Po chvíli ale byla Sára obklopena dalšími myškami, které se přišly s Pískalkou pozdravit.
 • Velcí kamarádi II.

  Středa, 27. květen, 2009
  Vítejte u druhého dílu kočičí pohádky....Když se myška zabydlela, byl už skoro večer. Sára se byla v kůlničce i podívat a musela myšku pochválit, jak to má v pelíšku pěkné. Myška byla prostě šikovná. Ale večer byla už tak unavená, že se rozloučila se Sárou a šla spát. Sára pak dlouho přemýšlela, jak tohle kamarádství bude asi klapat. Stále jí to totiž nešlo do hlavy. Jenže, nakonec usnula také.
 • Velcí kamarádi

  Pondělí, 4. květen, 2009
  Sára byla krásná kočička s nádherně bílým kožíškem. Její dvounožci ji milovali a nebylo snad nic, co by jí chybělo. Žila v domku s velkou zahradou, kam mohla chodit na procházky, měla stále dostatek jídla a teplý pelíšek, který byl jenom její. Jenže, dvounožci často odcházeli a jí začala chybět společnost. Moc ráda by měla nějakého kamaráda.
 • Pohádka o kočičce Bonnie

  Pondělí, 16. březen, 2009
  Kočička Bonnie měla od narození smůlu. Narodila se ve velkém domě plném dětí, které si s koťaty hrály. Tahaly je, nosily je a dvě koťata docela utahaly. Rodina, které dům patřil, se rozhodla, že ostatní koťata dá raději na dvůr - velký, prostorný, odkud koťata nemohla utéct. Jenže dřív, dokud koťata bydlela v domě, dostávala mlsky od stolu. Ne, že by jim to svědčilo, ale alespoň měla plná bříška. Na dvůr ale skoro nikdo nechodil, a tak koťata měla hlad. Máma kočka jim sice občas přinesla myšku, jenže kotěcím výrostkům to nestačilo. Postupně si naštěstí koťata našla nový domov a doma zůstalo jen to nejslabší - kočička Bonnie.
 • Kocour James skoro Mikeš

  Středa, 11. březen, 2009
  O kocourkovi Jessiem jsme si už povídali, ale o jeho bratříčkovi Jamesovi víme jen to, že bydlí v domku s kočkou Lízou, kocourem Mackem a svým bratříčkem Jessiem. Jessie už umí chytat myši, ptáčky, řádí venku jak velký kocour, ale co James?
 • Černobílí rarášci

  Pátek, 20. únor, 2009
  Byla jedna mamka kočka a ta si pořídila koťátka. A aby jí nebylo smutno, tak její kamarádka kočka si taky pořídila koťátka. Ale co s tím?Tolik koťat v jednom domě nemohlo zůstat! Milá koťátka přišla do krabice a rozvezla se po světě. A v krabici, která se dostala do domečku ke kocourovi Mackovi, byla dvě malá roztomilá černobílá koťata - kluci. A protože na verandě domku spali psi Buffalo a Bill, tak kocourci Jessie a James spali vevnitř v domku.
 • Beruška v nesnázích

  Středa, 11. únor, 2009
  Beruška spatřila v trávě pohyb. Nelenila a přikrčila se. Vykoukla na ni myška, tak Beruška neváhala ani chvíli a za malý okamžik už byla myška její kořistí. Na chvilku tak zahnala ale opravdu velký hlad. Sice ji napadlo jít k domku, kde bydleli lidé, ale dovnitř nesměla a jídlo také skoro žádné nedostávala. Jenže myška nestačila, a tak se Beruška osmělila a hlasitě zamňoukala za dveřmi. Nikdo nepřišel. Zkusila to tedy znovu a znovu. Za chvíli se sice dveře otevřely, ale pán, který se za nimi objevil, Berušku neúprosně vyhnal s tím, že si musí obstarat jídlo sama.
Celkem záznamů: 25

Dnes má svátek  Darina, Lynx

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.