Kočičí pohádky

 • Mikulášská kočičí povídka

  Středa, 4. prosinec, 2013
  Byl běžný prosincový večer. Za okny tma jako v pytli, venku mrzlo, a doma u teplého krbu bylo tak příjemně. Mourovatý kocour Tedík se rozkošnicky rozvaloval v pohodlné lenošce přímo u krbu a pozoroval dění v domácnosti – hrající si děti, puštěná televize, vonící jídlo z kuchyně, pes Míša ohlodávající veliký psí pamlsek ve tvaru kosti. Tedík si začal spokojeně čistit kožíšek a pomyslel si v duchu: „Hm, zase další běžný večer“. To se ale dost mýlil. Bylo totiž Mikuláše a události toho večera na sebe nenechaly dlouho čekat.
 • Příběh o kočce "Pátá kočka"

  Pondělí, 24. prosinec, 2012
  Popadla jsem pytel s odpadky a šla s ním na chodbu. Šoupnu ho za dveře, aby toho mého miláčka praštil do očí a nemohl se vymlouvat, že zapomněl. Pak musím rychle nandat kočičákům večeři, musím stihnout začátek filmu. Plán je tedy naprosto jasný.
 • Vánoční příběh kočičí party

  Úterý, 11. prosinec, 2012
  V minulém díle Příběhu kocoura Tedíka jsme se dozvěděli, jak se do Tedíkovy kočičí party dostalo kotě jménem Hvězdička. Kočičí parta vedená velkým černým kocourem Tomem tehdy zachránila ze spárů zlých lidí koťátko májových barev zvané Hvězda. Tom spolu s mourovatým kocourkem Tedíkem a siamskou krasavicí Mínou pronásledovali do lesa dvojici mužů, kteří chtěli nevinnému kotěti ublížit. Naštěstí dobro zvítězilo nad zlem, naštvané kočky se změnily v divoké a nebezpečné šelmy a společnými silami nebohé koťátko zachránily. Poslední článek party, starý rezavý kocour Rex, na kamarády čekal v bezpečí domova.
 • VALENTÝNSKÁ POHÁDKA - Lucinčin splněný sen

  Sobota, 11. únor, 2012
  Lucinka, bílá kočička s černými flíčky po těle, měla všechno. Nikdy netrpěla hladem, měla hodné dvounožce a žila v pohodlném příbytku se svými lidmi. Milovali ji a ona je. Nestěžovala si. I když, někdy jí smutno bylo a hodně.
 • Kočka Terezka a vánoční stromeček

  Pátek, 23. prosinec, 2011
  Terezka si hrála se svou kamarádkou Lidkou a na chvíli při tom zapomněla, jak se dostala do útulku. Pak si navzájem olizovaly hlavičky, protože bylo potřeba očistit i tahle nedostupná místa. Najednou se Lidka zarazila. „Víš, tak se mi zastesklo po Micce. Byla to skvělá kamarádka.“
 • Halloweenská kočičí pohádka "Kremlička a dýňový strašák"

  Čtvrtek, 27. říjen, 2011
  Kremlička byla krásná malá kočička s bílokrémovým kožíškem. Aspoň jí to tedy do nedávna říkali, ale jestli byla opravdu tak krásná, tak pročpak je teď sama? Tyto otázky se jí honily hlavičkou, když šla jen tak zpustlou ulicí a hledala něco k jídlu. Lidí se bála, každý ji jen odháněl.
 • Příběh kocoura Tedíka

  Čtvrtek, 22. září, 2011
  Krásné jasné letní ráno. Teplý vzduch tiše ševelí v korunách ovocných stromů na naší zahradě, ptáci z nedalekého lesa zpívají jako o závod, slunce pomalu nabírá na síle a vysouší poslední zbytky ranní rosy a já už jsem samozřejmě vzhůru od úsvitu (nebo spíše od noci, to je totiž ten pravý kočičí čas). Dnes v noci jsme spolu s dalšími kočičími kamarády tradičně „terorizovali“ celou ulici, náležitě jsme vřískali a překvapovali náhodné noční chodce rychlými výpady a splašeným sprintem odnikud nikam. Za rozbřesku však noční legrace a dobrodružství skončily a my jsme se vydali do domovů, tak jak nám určují naše vnitřní hodiny.
 • Kočka Pralinka a její splněné přání

  Středa, 4. květen, 2011
  Kočka Pralinka měla velké štěstí. Právě se jí totiž povedlo ulovit myšku a to hezky vypasenou, takže bříško bylo plné. Blaženě ležela na trávě v letním dni a užívala si toho skvělého pocitu. Před tím totiž tolik štěstí neměla a zkusila, jaké je to mít velký hlad. Teď si ale mohla odpočinout od hledání a číhání na myši. Den byl navíc krásný a teplý a nic jí nechybělo.
 • Kočka Dorinka a kouzelný dědeček

  Čtvrtek, 23. prosinec, 2010
  Dorinka byla krásná kočičí dáma s velkýma tygříma očima, která ale zrovna teď neměla moc hezký život. Žila venku už delší dobu, ale měla svou dvounohou přítelkyni, jenže ta za ní přestala chodit a Dorinka nevěděla proč. Měla i pár koťátek a její lidská přítelkyně se vždycky postarala o to, aby její děti, hned jak odrostly, dostaly nějaký hezký domov.
 • Přání pro andílky

  Úterý, 12. leden, 2010
  Janička se moc těšila na Vánoce. Maminka zase pekla cukroví a tatínek zdobil celý dům. Vánoce byly vždycky skvělé. Každý rok přichystala maminka spoustu dobrot a tatínek se postaral o pravou vánoční atmosféru. Všude byly nějaké ozdoby a stromeček, ten byl vždy tak obrovský. Janička pod něm každý rok našla velkou spoustu dárků.
Celkem záznamů: 25
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.