Kočičí nemoci

 • Astma u koček

  Pátek, 10. říjen, 2008
  Felinní astma je jedním z nejčastějších onemocnění dolních dýchacích cest u koček. Uvádí se, že astmatem trpí nejméně jedna ze sta koček, chovaných ve vyspělých zemích. Jedná se o zánětlivé onemocnění spojené s hyper-reaktivitou a zúžením průdušek. Komplikací je dočasná obstrukce dýchacích cest. S lidskou formou nemoci (asthma bronchiale) má felinní astma společné nejen pojmenování, ale i klinické příznaky, způsoby diagnózy a léčby. Můžeme se setkat se symptomy různé intenzity, od epizodického pokašlávání, přes chronické projevy až k akutním život ohrožujícím záchvatům, které mohou být u koček zaznamenány náhle, bez jakýchkoliv předchozích projevů nemoci.
 • Mají kočky podzimní deprese?

  Pátek, 10. říjen, 2008
  Kočičí deprese? Říkáte si: „Kdo to kdy slyšel, aby kočka trpěla depresí", ale přece kočka je živý tvor, který změny počasí vnímá stejně tak jako člověk. V podzimním období se můžeme rozloučit s příjemným letním počasím, teplým vánkem, dlouhými dny, které vystřídá chladnější sychravé počasí, studený vítr a vidina večera po šesté hodině odpoledne. Ne vždy na nás a naše mazlíčky působí jen nepříznivé počasí. Další příčiny mohou být i špatné rodinné vztahy, přílišný hluk, celkový shon a stres.
 • Vzteklina u kočky II.

  Středa, 17. září, 2008
  Pokud se vysloví slovo vzteklina, vybaví se snad každému strašák v podobě závažného onemocnění. Vzteklina je u nás zcela vymýcena, ale stejně bychom měli stálemyslet na její zákeřnost. Toto onemocnění straší lidstvo již několik tisíciletí. Léčba vztekliny je dodnes u člověka velmi složitá záležitost. V dřívějších dobách nemocný velké šance neměl vůbec. Nikdo netušil, kde se vzteklina vlastně bere. Věřilo se, že za její výskyt mohou velmi vysoké nebo naopak nízké venkovní teploty. Příliš horká strava nebo kulový blesk byly také možným vysvětlením. Nejčastěji ale byli se vzteklinou spojováni démoni a nadpřirozené síly.
 • Infekční choroby u koček

  Středa, 20. srpen, 2008
  V tomto článku se dozvíte o závažných infekčních onemocněních, bohužel všechna jsou neléčitelná a končí smrtí. Jsou to všechno vysoce nakažlivé nemoci přenosné přímým kontaktem mezi kočkami.
 • Kočičí leukemický virus FeVL

  Čtvrtek, 7. srpen, 2008
  Jedná se o virové onemocnění zasahující imunitní systém, někdy nazýváno kočičí AIDS. Na člověka však přenosné není (ani na jiná zvířata např. psa). Jedná se o silně nakažlivé a téměř vždy smrtelné onemocnění. Přenáší se tělními tekutinami (krví, slinami, močí) a také pohlavním stykem. Nejčastěji se nakazí venku se pohybující kočky nebo kočky žijící ve větších skupinách (chovné stanice, útulky). Stačí, aby jedna kočka byla nakažena, a onemocnění se může přenést na ostatní kočky, pokud nebyly očkovány. Velmi snadno se nakazí koťata.
 • Vzteklina u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Vzteklina je velmi nebezpečné virové onemocnění, které postihuje nervovou soustavu. Tato nákaza je přenášena slinami napadených zvířat a k infikování dojde většinou pokousáním. Virus vztekliny má poměrně dlouhou inkubační dobu (10 až 120 dní, někdy až 6 měsíců). Délka inkubační doby také závisí na množství viru, který se do těla ránou dostal a také na místě pokousaní. Čím blíže k hlavě, tím se onemocnění projeví rychleji a razantněji.
 • Parazité u koček

  Úterý, 15. červenec, 2008
  V tomto článku se dozvíte něco o parazitech, kteří mohou trápit Vaše kočičí miláčky jako jsou škrkavky, tasemnice psí nebo i blechy.
 • Odstranění klíštěte

  Úterý, 15. červenec, 2008
  Kočku stejně jako člověka nebo psa napadá klíště obecné, a to jak samec, tak samička. Zachytí se v srsti, zakousne se a saje krev. V tomto článku se dozvíte, jak klíště odstranit nebo jak se proti němu preventivně bránit.
Celkem záznamů: 68
|< << 34567 >> >|

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.