Kočičí nemoci

 • Dysplazie kyčelního kloubu (DKK)

  Neděle, 22. březen, 2009
  Kyčelní klouby u některých koček do sebe nemusí správně zapadat. Kočka trpící touto nemocí má ztuhlé a bolestivé zadní nohy. Změny na kloubech přicházejí postupně a patrné mohou být až ve věku jednoho nebo dvou let. Mezitím se důsledkem volnějších kloubů kost opotřebí a vznikne bolestivá forma artrózy.
 • Poruchy růstu srsti a línání

  Čtvrtek, 19. březen, 2009
  Srst bývá chloubou majitelů koček a péčí o ni, zejména u dlouhosrstých koček, stráví hodiny, nemluvě o nákladnosti nejrůznějších šampónů, kondicionérů, speciálních kartáčů a podobně. Proto když se u kočky vyskytne nějaká porucha, ať už v růstu srsti či v línání, pro řadu nadšených vystavovatelů je to pohroma.
 • Kožní plísňová onemocnění koček

  Pondělí, 9. březen, 2009
  Mezi častá onemocnění kůže u koček patří plísňová kožní onemocnění. S tímto onemocněním se setkáváme nejen u koček, ale i u ostatních domácích zvířat - psů, morčat, činčil a jiných drobných hlodavců, které chováme pro svoji zálibu.
 • Sanicell pro zlepšení života psů a koček

  Pondělí, 9. březen, 2009
  Veterinární přípravek Sanicell podporuje regeneraci jater, zvyšuje imunitu, snižuje tvorbu močových kamenů a napomáhá v boji s nádorovým onemocněním u psa a kočky. Sanicell je veterinární přípravek pro psy a kočky, který obsahuje patentovanou směs inositolu, inositolhexafosfátu, vápníku a hořčíku. Tyto látky jsou získávány z přírodních surovin. Inositolhexafosfát se vyskytuje ve velkém množství zejména v obilovinách, celých zrnech, zelenině, semenech a také v ořeších. Inositol je součástí skupiny vitaminů B, nachází se v mase, citrusových plodech, ořechách, fazolích a celých zrnech.
 • Virová onemocnění koček

  Středa, 31. prosinec, 2008
  Co je to kočičí mor? Jak se projevuje kaliciviróza? Jak lze ochránit kočku proti tzv. kočičí chřipce? To vše se dozvíte v tomto článku.
 • Kočičí infarkt?

  Středa, 31. prosinec, 2008
  Článek o kočičím srdíčku a nemoci, která ho může potrápit. Srdce koček má dvě předsíně a dvě komory, stejně jako naše srdce. Frekvence tepu se pohybuje od 100 do 140 tepů za minutu. Krev kočky má vysokou srážlivost a oproti lidské obsahuje více bílých i červených krvinek. Tak jako u lidí a všech teplokrevných zvířat proudí okysličená krev tepnami do různých částí těla, žílami se krev odkysličená dostává zpět do srdce. Na okysličení mozku potřebuje kočka 15 až 20% krevní kapacity, poměrná část této krve je však při zvýšené aktivitě (např. útěk před jinou šelmou) využita na okysličení svalů.
 • Když už naše kočka neskáče jako za mlada

  Úterý, 30. prosinec, 2008
  Starší kočičky už nejsou tak vitální a mrštné jako za mlada. To, kdy je kočka stará, nejde říci úplně přesně, každá kočka je totiž jiná. Jedna může být plná elánu po celý život, druhá se rozhodne přejít do kočičího důchodu třeba už v sedmi letech. Pokud máte doma starší kočičku, musíte počítat s tím, že bude potřebovat mnohem více klidu a pohodlí než dříve.
 • Když se naše kočka škrábe

  Úterý, 30. prosinec, 2008
  Při pohledu na neustále se škrábající kočku zbystří zrak každého majitele a začíná svého miláčka podrobovat důkladné kontrole. Příčin škrábání u koček může být několik. Nejčastější příčinou jsou zevní parazité. Mezi ty nejznámější a snad nejvíce rozšířené patří blecha, ať už blecha kočičí, psí nebo obecná. Není pouze velmi nepříjemná v srsti, ale je zdrojem nákazy tasemnicí, neboť blecha je mezihostitelem jejího vývoje. Při zjištění tohoto parazita musíme rychle sjednat nápravu a „odblešení", protože se blecha rychle rozmnožuje a může nám zamořit celý byt. Proto při opakovaném použití přípravků na hubení blech - např. insekticidní zásypy, šampony, obojky, musíme provést i důkladný úklid bytu a hlavně kočičího pelíšku.
 • Problém močových kamenů u koček

  Pondělí, 22. prosinec, 2008
  Močové kameny jsou také nazývány kočičí urologický syndrom. Je to bolestivý stav, který se nejčastěji vyskytuje u samců. Je způsoben blokádou v uretře, což je trubice, kterou moč vychází z močového měchýře. Jsou tvořeny agregáty močových krystalů, obsažených v močovém měchýři. Tyto krystaly mohou i bez vytvoření kamene způsobit příznaky urinálního onemocnění a být i překážkou, která kočce brání v močení a ohrožuje její život. Krystaly vznikají, když je moč nasycena minerály. Nejčastěji se vyskytují močové kameny s oxylátem vápníku. Vyskytují se jak u psů, tak u koček. Dále jsou to struvity - velmi časté, jsou tvořeny fosfátovými ionty, amoniem a hořčíkem.
 • Tasemnice u koček

  Čtvrtek, 18. prosinec, 2008
  Tasemnice je jedním z nejznámějších vnitřních parazitů. Tento parazit je častý nejen u koček, ale i u psů a jiných zvířat. V dnešní době nakažení koček tasemnicí není již tak časté jako v minulosti. Má na tom podíl hlavně rozšířená prevence, pravidelné odčervování a zvýšená hygiena.
Celkem záznamů: 68

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.