Kočičí nemoci

 • Kdy je kýla u kočky nebezpečná

  Čtvrtek, 29. říjen, 2009
  Přinesete si domů Vaše nové koťátko a náhle mu na bříšku v oblasti pupíku nahmatáte malou měkkou kulatou bouličku. Veterinář konstatuje pupeční kýlu. Co to vlastně znamená a co obnáší léčba? Je kýla pro kočku nebezpečná?
 • Nádory mléčné žlázy u koček

  Čtvrtek, 24. září, 2009
  Nádory mléčné žlázy patří k jedné z nejčastějších onkologických onemocnění u koček. I když se u koček vyskytují podstatně méně než u psů, uvádí se, že až 90 % těchto nádorů je zhoubných.
 • Svrab - jak zbavit kočku ušních parazitů?

  Středa, 9. září, 2009
  Správná péče o ouška kočky je stejně důležitá jako péče o chrup či o huňatý kočičí kožíšek. Opět sázíme na prevenci a kočce pravidelně čistíme ouška od nečistot a přebývajícího ušního mazu. Často je to dlouhý a těžký boj, po kterém opouštíme bitevní pole s poškrábanýma rukama. Bohužel na naši kočku číhá nebezpečí v podobě ušního svrabu. Věřte však, že to není nic, co by nezachránila jednoduchá dlouhodobá a vytrvalá léčba.
 • Už i kočky mohou mít alergii na potravu

  Středa, 19. srpen, 2009
  Stejně jako my lidé, tak naši zvířecí mazlíčci mohou trpět alergiemi. U člověka je určení původce alergie jednodušší než u kočky. Kočka vám sama neřekne, co ji trápí, proto je nutné sledovat její reakce a v případě podezření na alergii navštívit veterináře, který pomocí diety odhalí ohnisko problému.
 • Zánět dásní u koček - jak mu předejít

  Středa, 15. červenec, 2009
  Zánět dásní představuje jedno z nejčastějších onemocnění kočky. Pokud se nezačne včas léčit, může ohrozit i její život. Vzniká podobně jako u nás lidí, proto by nám tento problém měl být blízký a rozhodně bychom ho neměli podceňovat. Klademe důraz na prevenci a snažíme se zánětu předejít. Pokud ale propukne, svěříme kočku do rukou odborníka.
 • Larvální toxokaróza

  Čtvrtek, 25. červen, 2009
  Larvální toxokaróza je onemocnění, které způsobí larva škrkavky psí nebo kočičí. Larvy se vyvíjejí v trusu nakaženého zvířete, proto si jej můžete klidně přinést na podrážce domů a nemusíte chovat ani žádné zvíře. Vajíčka škrkavek se do prostředí dostávají s trusem, ale ten čerstvý infekce schopná vajíčka neobsahuje. Potřebuje několik dní na uzrání. Pokud tedy psí trus seberete ihned nebo ho na zahradě sbíráte obden, infekce tedy nehrozí. Pokud však vajíčko obalené trusem vám zapadne z podrážky například do rohožky, zde může dozrát a příležitost k onemocnění je tu.
 • Kočka a rakovina

  Středa, 24. červen, 2009
  Při vyslovení slova „rakovina" se většině z nás vybaví zákeřná a nebezpečná nemoc spojená s utrpením lidí. Vzpomeneme si na známé z okolí, procházející touto nevypočitatelnou nemocí, která udeří kdykoliv a od které nikdy nevíme, co čekat. Bohužel v dnešní době jsou tato onkologická onemocnění také častou diagnózou i ve veterinárních ambulancích. Jelikož naše medicína urazila již kus cesty, ne vždy je tato diagnóza důvodem k utracení zvířete.
 • Kočičí mor

  Pátek, 24. duben, 2009
  Kočičí mor neboli panleukopenie je vážné virové onemocnění postihující trávicí trakt, kostní dřeň i nervový systém koček. Velmi často především u mladých zvířat končí smrtí. Naštěstí je možné mu předcházet očkováním.
 • Když kočce teče z nosu

  Pátek, 27. březen, 2009
  Rýma neboli katar horních cest dýchacích se projevuje výtokem z nosu, popřípadě se roznáší i na tlapky a kočka si ho může rozetřít i na hlavu. Onemocnění může vzniknout z různých příčin, jako je například průvan při cestování, nachlazení, prašné prostředí, alergie, bakteriální, plísňová nebo virová infekce. Pokud se onemocnění nezačne léčit včas a není dostatečně vyléčeno, může přejít v chronický proces.
 • Houpačková nemoc

  Pondělí, 23. březen, 2009
  Nové výzkumy odhalily, že Houpačkovou nemoc nezpůsobuje toxoplazmóza, ale že je způsobena parvovirem, který je také odpovědný za kočičí mor. Matka se nakazí během březosti a aniž by se u ní samotné nemoc projevila, virus pronikne do dělohy a může způsobit poruchu vývoje mozku některého z koťátek (nemusí být nutně postižena všechna), tzv. hypoplazii, která způsobuje poruchy motoriky různé intenzity. Od téměř neznatelných obtíží až po naprostou ztrátu rovnováhy a koordinace pohybů. Kromě tohoto postižení bývají tato koťátka zpravidla zcela zdravá. Poruchy motoriky o sobě často dají vědět ihned po porodu, je zároveň ale běžné, že se až do šestého nebo osmého týdne věku vyvíjejí naprosto normálně a hypoplazie se objeví zcela náhle. Jinak jsou ale koťata naprosto normální, přítulná, čistotná a chytrá.
Celkem záznamů: 68

Dnes má svátek  Princezna, Pupík

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil kočky

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svou kočičkou.